Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Budowa i działanie klap przeciwpożarowych typu VD440
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 05.07.2007
Klapy przeciwpożarowe typu VD440 firmy Frapol przeznaczone są do stosowania w budynkach lub obiektach budowlanych wyposażonych w system mechanicznej wentylacji usuwającej dym i ciepło z automatyczną aktywacją lub nadzorowaną sterownią.

     Klapa składa się z: ognioodpornego korpusu, przegrody odcinającej z czopem łożyska i wałkiem napędu, siłownika i obudowy siłownika.

Korpus klapy
     Wykonany jest z płyt „Promatect L” o grubości 50 mm i zawsze ma długość 440 mm. Wewnątrz korpusu na ścianach bocznych umieszczone są wsporniki łożyskowania przegrody odcinającej. W nich osadzone są mosiężne tulejki łożysk, z których jedna jest ślepa a druga przelotowa. Na wewnętrznych powierzchniach korpusu w obrębie przegrody odcinającej znajdują się opory przegrody wykonane z płyt „Promatect H” o grubości 20 mm. Na oporach od strony przegrody znajduje się uszczelka wentylacyjna o dopuszczalnej temperaturze pracy 1100°C. Na wewnętrznym obwodzie korpusu w płaszczyźnie przegrody odcinającej umieszczona jest uszczelka pęczniejąca „Promaseal GT ALU SK” o grubości 2,8 mm (z foliami) i szerokości 40 mm. Na zewnętrznej stronie ściany bocznej wraz z tulejką przelotową przykręcone są dwa wsporniki mocowania siłownika wyposażone w nitonakrętki M6. (...)

Działanie klapy
     Przegroda klapy, za pomocą zastosowanego siłownika przechodzi do jednej z pozycji bezpieczeństwa (otwarte – zamknięte) i w takiej pozycji pozostaje do czasu zmiany zasilania siłownika. Wybór pozycji bezpieczeństwa jest możliwy przez podanie odpowiedniego zasilania siłownika ze sterowni lub automatyki. Wymagane jest aby energia do zasilania siłownika była stale dostępna. Spełnienie tego wymagania wiąże się z koniecznością odpowiedniego izolowania przewodów zasilających i sterujących do miejsca wyprowadzenia przewodów z obudowy siłownika. Czynność ta powinna zostać wykonana po zamontowaniu klapy w instalacji oddymiającej. (...)

wydanie 6/2007 

 

CZYTAJ CAŁOŚĆ, ZAMÓW PRENUMERATĘ:

TRADYCYJNĄ                         E-WYDANIE

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.