Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
TAC Xenta 700 - sterowniki i system wizualizacji w jednym urządzeniu. Przegląd sterowników firmy TAC
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wydanie 3/2008  |  Data dodania: 10.03.2008

Właściciele budynków szukają efektywnych, niezawodnych i tanich sposobów sterowania instalacjami.
Firma TAC wprowadziła nowy produkt TAC Xenta 700 – pierwszy na rynku łączący funkcje: sterownika instalacji budynkowych, serwera sieci Web, obsługi, alarmowania i zaawansowanej wizualizacji.
 

      TAC Xenta 700 jest wielofunkcyjnym systemem sterowania i wizualizacji z wbudowanym serwerem sieci Web, pozwalającym na zdalny dostęp do programów aplikacyjnych sterownika oraz sieci urządzeń sterujących z poziomu przeglądarki internetowej, z dowolnego miejsca na świecie. Za pomocą standardowej przeglądarki internetowej w Xenta 700 można: przeglądać strony graficzne, sprawdzać i potwierdzać alarmy lub zmieniać wartości zadane. Możliwa jest również obsługa harmonogramów czasowych i rejestracji danych. Strony internetowe tworzone są w oparciu o standardową technologię internetową jak HTML oraz Aplety Java. Alarmy mogą być wysyłane jako wiadomości e-mail.

Główne cechy nowego sterownika

Zintegrowane sterowanie budynkiem
     TAC Xenta 700 jest zintegrowanym rozwiązaniem „all-in-one” zawierającym w sobie wszystko, co jest potrzebne do sterowania, monitorowania i nadzoru (również zdalnego) niewielkiej instalacji. Dla większych instalacji TAC Xenta 700 może pracować jako Xenta Server łącząc się poprzez TCP/IP do TAC Vista, umożliwiając agregację danych oraz zapewniając łatwe zarządzanie systemem i dużą wydajność wymiany danych. Wbudowane interfejsy standardowych protokołów komunikacyjnych (LonWorks, BACnet, Modus) pozwalają na łatwą integrację z systemami i urządzeniami niezależnych producentów – a przez to umożliwiają wykorzystanie wszelkich korzyści systemów otwartych.


Łatwości instalacji
     Do zaprogramowania sterownika TAC Xenta
700 nie jest wymagany żaden dedykowany komputer ani stacja PC. Wszystkie biblioteki aplikacyjne wymagane do stworzenia aplikacji sterującej zawarte są w sterowniku, aby więc zaprogramować i uruchomić TAC Xenta 700 wystarczy połączyć się ze sterownikiem z dowolnego miejsca sieci Ethernet.

Zaawansowane funkcje sterownika

     Sterownik jest samodzielnym i kompletnym systemem o rozbudowanej funkcjonalności. Pozwala on na zdalną konfigurację, rejestrowanie wartości zmiennych, sterowanie czasowe, pełną obsługę alarmów i zdarzeń. Jest sterownikiem swobodnie programowalnym, wyposażonym w wydajny mechanizm równoczesnej obsługi wielu programów aplikacyjnych z różnymi czasami cyklu pracy programu. Dzięki możliwości ustawienia krótkiego czasu cyklu pracy programu: 100 ms, mogą być obsługiwane bardziej wymagające aplikacje, takie jak np. sterowanie oświetleniem. Co więcej wgrywanie do Xenta 700 nowego programu aplikacyjnego nie zakłóca bieżącej pracy innych, działających już programów.

  

Sterowanie
     Aplikacje sterujące w TAC Xenta 700 są tworzone w intuicyjny sposób w graficznym narzędziu TAC Menta, zaprojektowanym specjalnie dla tej serii sterowników. Dodatkowa, wbudowana funkcjonalność pozwala na przetestowanie i dokonanie analizy programów sterujących poprzez sieć TCP/IP za pomocą przeglądarki internetowej, gdzie aplikacje Menty wraz z dynamicznymi wartościami są wyświetlane w postaci diagramów w czasie rzeczywistym.

Rejestracja danych
     W Xenta 700 można zdefiniować maksymalnie 300 obiektów rejestracji danych. Może być zarejestrowanych do 200 000 wartości.

Alarmy
     Urzadzenie może nadzorować 300 zdefiniowanych wewnętrznie alarmów i 1400 alarmów z sieci LonWorks w tym samym czasie. Sygnały mogą być zarówno cyfrowe jak i analogowe.

Harmonogramy czasowe
     Xenta 700 może obsługiwać 50 obiektów czasowych z 50 tygodniowymi i 50 świątecznymi programami w każdym z obiektów.

Praca sieciowa i bezpieczeństwo
     Sterownik obsługuje standardy TCP/IP, dzięki czemu można ja łatwo zainstalować w sieciach IT. Bezpieczna komunikacja z użytkownikiem jest zapewniona poprzez szyfrowane protokoły HTTPS i SSL, dobrze znane i wykorzystywane w komunikacji z bankami. Dostęp do sterownika jest chroniony za pomocą zaszyfrowanej nazwy użytkownika i hasła.
      Rodzina sterowników TAC Xenta 700 obejmuje cztery typy sterowników, które mogą współpracować z różną ilością modułów I/O (tab. 1).
     TAC Xenta 700 przeznaczony jest do sterowania i monitorowania instalacj i teletechnicznych we wszystkich typach budynków od małych biur po duże kompleksy administracyjne, centra handlowe, szpitale, budynki użyteczności publicznej, gdzie ważne są efektywność i niezawodność obsługi. Łatwy dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie, możliwość gromadzenia i graficznej prezentacji danych, dostęp do funkcji czasowych oraz zaawansowane funkcje techniczne czynią z TAC Xenta 700 interesującą ofertę zarówno dla właścicieli budynków jak i dla kadry technicznej odpowiedzialnej za instalacje automatyki.

Rodzina sterowników TAC Xenta
(...) 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.