Książki
Przechowalnictwo żywności Email
Ocena użytkowników: / 51
SłabyŚwietny 
Czwartek, 25 Lipiec 2013 20:24

Wydawnictwo SYSTHERM przedstawia Państwu kolejną publikację z serii Technika chłodnicza dla praktyków: Przechowalnictwo żywności. W książce omówiono obiegi chłodnicze wraz z przedstawieniem możliwości zastosowania do obliczeń programów komputerowych, czynniki chłodnicze i płyny chłodzące, zasady i metody przechowywania mięsa, pakowanie w modyfikowanej atmosferze (MAP), przechowalnictwo różnych owoców i warzyw, rodzaje i budowę komór, drzwi chłodniczych oraz meble chłodnicze wraz z zasadami projektowania instalacji chłodniczych do ich zasilania.

 

 

Więcej…
 
Najnowsza wersja Raportu o czynnikach chłodniczych firmy Bitzer już dostępna w TERMO SCHIESSL! Email
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
Środa, 06 Lipiec 2011 07:59

Dwa lata temu z inicjatywy naszej firmy ukazało się, po raz pierwszy po polsku, kompendium wiedzy o czynnikach chłodniczych - "BITZER Refrigerant Report", pierwsza tego typu pozycja omawiająca praktyczne zagadnienia związane z zastosowaniem czynników chłodniczych, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony osób zajmujących się profesjonalnie chłodnictwem i klimatyzacją.

 

 

Więcej…
 
SAMOCHODOWY TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY nowa propozycja książkowa dla branży Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wtorek, 10 Listopad 2009 14:41

Propozycją wydawnictwa Systherm jest wydanie II poprawione poradnika „SAMOCHODOWY TRANSPORT KRAJOWY I MIĘDZYNARODOWY. Kompendium wiedzy praktycznej. Tom II Przepisy prawne”. Jest to nowa pozycja wydawnicza adresowana do osób zawodowo związanych z branżą motoryzacyjną, zawodowych kierowców, przewoźników, spedytorów oraz właścicieli firm transportowych.
Książka ta jest kontynuacją wydanego w 2007 roku tytułu, opracowanego przez specjalistów z Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. W. Zwierzyckiego, dr inż. K. Bińczaka oraz dr inż. D. Starkowskiego.

Publikacja ta zawiera niezbędną wiedzę dotyczącą przepisów prawnych oraz zmian, jakie w nich zaszły po roku 2008. Od roku 2009 każdy kierowca w transporcie drogowym będzie musiał zdawać egzamin państwowy związany z Świadectwem zawodowym, zgodnym z dyrektywami UE.

W podręczniku zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości do realizacji wstępnej kwalifikacji i okresowego szkolenia kierowców oraz zdobycia świadectwa zawodowego.

źródło: SYSTHERM

 

 
Legionella w instalacjach budynków Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Środa, 09 Wrzesień 2009 08:00

Wprowadzenie przepisów związanych z ograniczeniem  potencjalnych zagrożeń epidemiologicznych wywoływanych przez bakterie Legionella stało się dla projektantów, służb epidemiologicznych i eksploatacyjnych impulsem do poszerzenia zakresu swojej wiedzy. Działania takie podjęli również autorzy publikacji, opierając się początkowo na procedurach stworzonych przez uznane, międzynarodowe stowarzyszenia, organizacje rządowe i ponadnarodowe. Niestety sama znajomość procedur i zaleceń dotyczących projektowania i eksploatacji instalacji nie poparta interdyscyplinarną i praktyczną wiedzą o zachodzących w nich zjawiskach jest często niewystarczająca do uzyskania zakładanych efektów. Zmusiło to autorów do przeprowadzenia szczegółowej analizy problemu obecności bakterii Legionella w instalacjach budynków, zarówno w aspekcie epidemiologicznym, jak i technicznym.

Więcej…
 
"OGRZEWNICTWO PRAKTYCZNE" - nowa książka nie tylko dla praktyków Email
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
Poniedziałek, 25 Maj 2009 00:00

Kolejną propozycją Wydawnictwa SYSTHERM, nad którą trwają prace redakcyjne, a którą chcielibyśmy Państwu zaoferować jest wydanie II poprawione książki „OGRZEWNICTWO PRAKTYCZNE”. Jest to nowa pozycja wydawnicza adresowana do osób zawodowo związanych z branżą ogrzewniczą, studentów kierunków inżynierii środowiska na Politechnikach i innych uczelniach technicznych, jak również do osób poszukujących podstawowych informacji z tej dziedziny.  

Więcej…
 
Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce 2007 Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Środa, 04 Marzec 2009 00:00

    Pod koniec roku ukazała się kolejna książka z cyklu „Problemy jakości powietrza wewnętrznego w Polsce” pod redakcją Jerzego Sowy i Macieja Mijakowskiego (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska). Zawiera ona zbiór artykułów naświetlających różne aspekty problematyki jakości powietrza w pomieszczeniach.
    Autorami publikacji są przedstawiciele wielu różnorodnych dyscyplin naukowych: medycyny, ergonomii, chemii, mikrobiologii, architektury, budownictwa oraz inżynierii środowiska.

Więcej…
 
Nowa książka nakładem COCH Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Środa, 17 Wrzesień 2008 02:00

      Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie wydał książkę autorstwa dr inż. Wiesława Warczaka pod tytułem: Nowe generacje sprężarek do obiegów ziębniczych na CO2. Rozwój konstrukcji - badania - wdrożenia.

Więcej…
 
Nowy Recknagel Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
Piątek, 20 Czerwiec 2008 02:00

     Odzwierciedleniem współczesnego stanu techniki oraz tendencji panujących w branży Ogrzewnictwa, Wentylacji i Klimatyzacji jest NOWY RECKNAGEL 08/09, który pojawi się na polskim rynku w maju 2008.
    Książka ta od ponad 100 lat łączy najnowsze technologie z ich praktycznym zastosowaniem oraz prezentacją produktów. 

Więcej…
 
Odzysk ciepła w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
Czwartek, 06 Marzec 2008 14:38

 Nakładem wydawnictwa I.P.P.U. MASTA Sp. z o.o., autorstwa panów Dominika Staniszewskiego, Waldemara Targańskiego wydana została kolejna pozycja dla naszej branży „Odzysk ciepła w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych”. 

Więcej…
 
Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2008 Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Piątek, 01 Luty 2008 15:46

 Szósta edycja największej specjalistycznej wystawy i spotkania specjalistów branżowych „Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja” odbędzie się w dniach 18-19 marca 2008. 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

  • Pompy ciepła 2017

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.