Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 17.12.2009

Największe spotkanie branży spożywczej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech, a także odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra-Food i Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy oraz Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood zgromadziły 800 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i gastronomicznego z Polski i wielu krajów i terytoriów świata, m. in. Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Tajwanu, Ukrainy oraz Włoch. Wystawcy zaprezentowali ponad 100 rynkowych nowości. Ekspozycję o powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych zwiedziło około 25 tysięcy profesjonalistów. Specjalną przestrzeń „Smaki regionów” podziwiało dodatkowo około 12 tysięcy smakoszy zainteresowanych regionalnymi i tradycyjnymi produktami i potrawami. W ramach tegorocznych targów Polagra-Tech odbyły się: Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mięsnego, Salon Urządzeń Chłodniczych, Klimatyzacyjnych i Grzewczych, Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, a także Międzynarodowy Salon Dodatków do Żywności.

 

Oficjalne delegacje z kraju i zagranicy
Honorowy Patronat nad targami sprawował już tradycyjnie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który na konferencji prasowej oraz uroczystym otwarciu targów podkreślał wagę tego wydarzenia i jego rolę w kreowaniu trendów na rynku spożywczym i gastronomicznym. Minister Sawicki zapoznał się też z ekspozycją wystawców. Wśród gości targowych byli również przedstawiciele resortów rolnictwa z Rosji, Wietnamu, Mołdowy i Chin, a także urzędnicy polskiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Mięsne spotkania
Już 13 września, w „Dniu Rzeźnika i Wędliniarza” w ramach Salonu Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mięsnego zaczął działać Warsztat Wędliniarski. W czasie trwania targów wyprodukowano w nim Kiełbasę Białą Wielkopolską, kiełbasę śląską oraz krupniok. Niezwykle widowiskowym wydarzeniem było bicie rekordu w produkcji najdłuższej kiełbasy targowej. 15 września pracownicy firmy Mysław przygotowali 1025 metrów metki łososiowej na bazie mięsa wołowo-wieprzowego z wykorzystaniem wyśmienitej kompozycji przypraw. Każdy zwiedzający mógł spróbować tego wyrobu, a nawet zabrać kawałek do domu. Okazją do skosztowania mięsnych przysmaków było również kulinarne show „Mięso w Krainie Przypraw”, w ramach którego kucharze reprezentujący firmy: Unilever, Promar, Amco, Sokołów oraz Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii z Poznania poprowadzili swój kulinarny pokaz. Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mięsnego stworzył także doskonałą sposobność do omówienia najważniejszych dla branży tematów, zwłaszcza w tym trudnym gospodarczo okresie, podczas paneli dyskusyjnych oraz w ramach XV jubileuszowego Forum Rzeźników i Wędliniarzy.


Maszyny w ruchu
Na stoiskach wystawców targów Polagra-Tech zaprezentowano nowoczesny park maszynowy dla  przemysłu mięsnego, chłodniczego i klimatyzacyjnego, a także owocowo-warzywnego, mleczarskiego, młynarskiego, makaronowego i paszowego, ziemniaczanego, koncentratów spożywczych oraz napojów. Nie zabrakło oferty z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń laboratoryjnych, zespołów i części zamiennych, stali kwasoodpornej, maszyn do gospodarki wodnej, urządzeń do mycia i płukania, pomp oraz środków transportu, a także bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy poszukujący nowoczesnych rozwiązań dla swojego zakładu mógł „na żywo” obejrzeć działanie maszyn, jak również poznać ich możliwości technologiczne.


W trosce o środowisko…

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska w Chłodnictwie Klimatyzacji i Technice Pomp Ciepła „Pro-Climate 2009” (14-15 września) zorganizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z partnerami: Europejskim Partnerstwem dla Energii i Środowiska Naturalnego (EPEE - European Partnership for Energy and Environment) oraz Krajowym Forum Chłodnictwa zgromadził ponad dwustu słuchaczy. W dyskusjach uczestniczyli polscy i europejscy eksperci związani z branżą chłodniczą, środowiskiem rządowym, biznesowym i ekologicznym. W programie kongresu znalazły się następujące tematy: „Ochrona klimatu a chłodnictwo – perspektywa polska i europejska”, „Prawne, organizacyjne i techniczne zagadnienia ochrony klimatu w chłodnictwie, klimatyzacji i technice pomp ciepła – doświadczenie Polski i innych krajów UE”, „Urządzenia chłodnicze jako odnawialne źródła energii. Pompy ciepła – wzory europejskie i możliwości dla Polski”, „Finansowanie rozwoju techniki chłodniczej ze środków krajowych i europejskich”, „Nowoczesne technologie chłodnicze sposobem na czystą oszczędność”, „Obowiązki i możliwości inwestorów oraz firm branżowych wynikających z nowej legislacji”.
Uzupełnieniem ekspozycji Salonu Urządzeń Chłodniczych, Klimatyzacyjnych i Grzewczych była wystawa urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła, w których zastosowano nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, przygotowana wspólnie przez Krajowe Forum Chłodnictwa i MTP.


…i zdrową żywność

Sala, w której 15 września 2009 roku odbyła się konferencja organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polską Izbę Dodatków do Żywności i Polskie Towarzystwo Technologów Żywności „Dodatki a żywność funkcjonalna” była wypełniona po brzegi. Tak liczną publiczność przyciągnęły niezwykle ciekawe tematy podjęte przez światowych sławy specjalistów z zakresu dodatków do żywności. Rozmawiano o m. in. ostatnich osiągnięciach w technologii żywności, wpływie dodatków do żywności na zdrowie oraz kierunkach prac ustawodawczych Unii Europejskiej w zakresie substancji dodatkowych i aromatów. Z ofertą dodatków do żywności można było zapoznać się na stoiskach Międzynarodowego Salonu Dodatków do Żywności, któremu towarzyszyła konferencja.

Targi w Internecie
Przez cały rok, między kolejnymi edycjami na stronach internetowych MTP trwają wirtualne targi. W katalogu wystawców znajdują się dokładne informacje o firmach uczestniczących w targach Polagra-Tech 2009. Dostępne są również opisy nowości prezentowanych na targach oraz lista produktów i stoisk wyróżnionych nagrodami Złoty Medal MTP i Acanthus Aureus.
W ramach następnej edycji targów Polagra-Tech odbędą się salony: Salon Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego (12-16 września 2010), Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mleczarskiego (13-16 września 2010) oraz Międzynarodowy Salon Dodatków do Żywności (13-15 września 2010).

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.