Reklama
 
 
 
Nowoczesne chłodnictwo oraz sytuacja na rynku czynników chłodniczych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 15.05.2010

Firma Termo Schiessl kontynuując rozpoczęty w poprzednich latach cykl seminariów poświęconych zagadnieniom związanym z aktualną sytuacją na rynku czynników chłodniczych oraz z nowoczesnymi i energooszczędnymi rozwiązaniami technologicznymi w chłodnictwie, zorganizowała pod koniec I kwartału tego roku kolejne seminaria w Poznaniu i Wrocławiu.


Spotkania zostały przygotowane we współpracy z francuskim koncernem Arkema – światowym liderem w produkcji fluorowanych czynników chłodniczych oraz z posiadającą ponad 80-letnie doświadczenie w branży chłodniczej niemiecką firmą GEA Küba.

W pierwszej części seminariów omówiono przyczyny obecnej trudnej sytuacji na rynku czynników oraz techniczne problemy przezbrojenia instalacji z R22 na zamienniki. Szczególnie dużo uwagi poświęcono czynnikowi Forane FX100 (R427A). Czynnik FX100 został opracowany przez Arkemę jako „łatwy w wymianie” zamiennik za R22 w istniejących instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych, do średnich i niskich temperatur odparowania. Uczestnicy seminariów mogli nie tylko prześledzić procedurę retrofitu na R427A i zapoznać się z występującymi podczas niej problemami i sposobami ich rozwiązania, ale również uzyskali bezcenne informacje dotyczące praktycznych wyników z przeprowadzonych retrofitów w zakładach przemysłu spożywczego, w supermarketach i innych, mniejszych obiektach.

W drugiej części zaprezentowano najważniejsze cechy konstrukcyjne chłodnic Küba oraz korzyści wynikające z ich stosowania. Chłodnice Küba charakteryzują się perfekcyjnym rozprowadzaniem czynnika za pomocą dystrybutora CAL, wykonaniem lamel o wysokiej efektywności oraz szybkim i skutecznym systemem odtajania. Dzięki cechom konstrukcyjnym i technologii wykonania użytkownicy tych urządzeń mogą uzyskać szereg korzyści.

Najważniejsze z nich to: niskie zużycie energii przez wentylatory i grzałki, krótki czas odtajania oraz utrzymanie jednolitej temperatury powietrza w komorze.

Warto przypomnieć, że od grudnia zeszłego roku firma Termo Schiessl jest generalnym dystrybutorem produktów GEA Küba w Polsce.

Cykl spotkań organizowanych przez Termo Schiessl przeznaczony jest dla użytkowników i serwisantów urządzeń chłodniczych. Stanowi jeden z elementów działalności pozabiznesowej firmy troszczącej się o środowisko naturalne i aktywnie uczestniczącej we wszystkich działaniach związanych z ochroną interesów branży chłodniczej i klimatyzacyjnej.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.