Chillventa 2010 - sukces w dobie kryzysu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 01.07.2010
Targi Norymberskie pod koniec kwietnia br. zorganizowały konferencję prasową poprzedzającą drugą edycję jesiennych targów Chillventa. Zostali na nią zaproszeni goście z całego świata związani z prasą chłodniczą i wentylacyjną. Polskę reprezentowali: Artur Rusowicz z Chłodnictwa, Waldemar Targański z Techniki Cieplnej oraz Anna Witkowska z Chłodnictwa i Klimatyzacji. Tegorocznym miejscem spotkania był bawarski Bayreuth.

Gabriele Hannwacker dyrektor wystawy Chillventa podczas konferencji prasowej
Kluczowym punktem trzydniowego programu pobytu w Bayreuthcie była konferencja prasowa podczas której organizatorzy przedstawili plany i najświeższe dane dotyczące zbliżającej się edycji targów. Targi Chillventa, jedne z największych imprez poświęcone chłodnictwu, klimatyzacji, wentylacji oraz pompom ciepła, odbędą się po raz drugi w dniach 13-15 października 2010 r.

Jest to wręcz niesamowite, jak targi o tak krótkiej historii, stały się od razu tak popularne i przyjęte z entuzjazmem zarówno przez wystawców jak i zwiedzających z całego świata. Liczby mówią same za siebie – w pierwszej edycji targów Chillventa wzięło udział ponad 800 wystawców i blisko 30 000 zwiedzających! Taki sukces to zasługa 20. letniego doświadczenia organizatora, którym jest NürnbergMesse GmbH, w organizowaniu targów na wielką skalę.

Centrum wystawiennicze, w którym odbywają się targi, ma całkowitą powierzchnię 160 tys. m2 i składa się z 14 klimatyzowanych hal wystawienniczych zlokalizowanych względem siebie tak, aby maksymalnie usprawnić logistykę w poruszaniu się zwiedzających. Centrum posiada 6000 miejsc parkingowych i szybkie połączenie z centrum Norynbergii za pomocą metra, co niewątpliwie zwiększa jego atrakcyjność zarówno dla gości jak i wystawców.


Konferencja prasowa dotycząca targów Chillventa

Centrum wystawiennicze z lotu ptaka oraz plan hal: hala 1, 2, 4, 4a, 5 – chłodnictwo, hala 6 – automatyka i chłodnictwo, hala 7 – klimatyzacja i wentylacja


Już na pół roku przed organizowanymi w cyklu dwuletnim targami wiadomo, że Chillventa 2010 dorówna tej z 2008 r. Powierzchnię wystawową (29 410 m2 – co stanowi 90% zajmowanej powierzchni z 2008 r.) zarezerwowało już 629 firm z całego świata (240 z Niemiec, 108 z Włoch, 38 z Chin, 27 z Francji, 25 z Wielkiej Brytanii, 25 z Turcji, 23 z Hiszpanii, 19 z USA, oraz z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Egiptu, Finlandii, Grecji, Węgier, Indii, Iranu, Izraela, Japonii, Jordanii, Litwy, Luksemburga, Macedonii, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowenii, Korei Południowej, Szwecji, Szwajcarii i Tajwanu). Z Polski wystawią się: P.P.H. „Cool”, Seco/Warwick SA i Wiejak Sp. z o.o. (wg danych organizatora na dzień 22 kwietnia 2010 r.) Natomiast frekwencję wśród zwiedzających przewiduje się nie mniejszą, niż podczas poprzedniej edycji.

Przewidywania te zdecydowanie mogą okazać się słuszne, gdyż na ten rok organizatorzy szykują prawdziwie interesującą imprezę. Zarówno zwiedzający jak i wystawcy będą mieli niebywałe okazje do bezpośredniego kontaktu, wymiany poglądów, uwag, jak również przyjrzenia się z bliska produktom oferowanym przez firmy z całego świata specjalizujące się w produkcji z zakresu chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji, izolacji, automatyki, czystych pomieszczeń i pomp ciepła. W tym roku nowością jest wioska czystych pomieszczeń – najnowsze technologie w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji czystych i bardzo czystych pomieszczeń przemysłowych i laboratoryjnych; która będzie towarzyszyła targom po raz pierwszy. W sumie obszarowo targi zajmą siedem hal. To o jedną więcej niż przy poprzedniej edycji.

Równolegle z wystawą będą odbywały się liczne seminaria na tematy bardzo ciekawe z punktu widzenia branży chłodniczej. Część z nich będzie miała miejsce już na dzień przed rozpoczęciem targów. Terminy i tematy seminariów podane zostały w tabeli 1.

kliknij aby powiększyć

Podczas tego trzydniowego spotkania dziennikarze mieli również okazję nieco odpocząć, poznając kulturę Bawarii oraz jedną z tamtejszych fabryk produkującą urządzenia m.in. dla branży HVACR.


Fabryka Glen Dimpex i Browar Kulmbacher w Kulmbach


Pierwszą atrakcją była wycieczka do Kulmbach, gdzie redaktorzy zwiedzili tamtejszy browar. Oprócz działającej wytwórni zlokalizowane jest tam również muzeum piwa, gdzie można było dowiedzieć się o tradycyjnej metodzie wyrobu tego trunku. Następnie goście zostali zaproszeni do nowoczesnej fabryki firmy Glen Dimplex, specjalizującej się głównie w produkcji pomp ciepła, w tym pomp ciepła powietrze-woda, solanka-woda, woda-woda. Korzystając z okazji chciałabym nadmienić o jednej z najnowszych propozycji koncernu, jaką jest pompa ciepła LA 60TU. Stanowi ona kombinację ekologicznego sposobu wytwarzania energii i wygody użytkownika. Jedna pompa LA 60TU jest w stanie dostarczyć do 60 kW mocy grzewczej, a może ona pracować w duecie z drugą taką samą pompą. Maksymalna temperatura źródła górnego sięga +65°C, przy temperaturze otoczenia nie niższej niż 0°C.

Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów konferencji


Przy temperaturach otoczenia spadających do -10°C możliwe jest nadal generowanie medium grzewczego na poziomie +55°C, wspomagając pracę grzałkami elektrycznymi. Inne korzyści z wykorzystania tej pompy ciepła to niski koszt oraz bezproblemowa instalacja przy montażu na zewnątrz. Na zakończenie warto zauważyć iż Targi Chillventa 2008 r. cieszyły się 95% zadowoleniem wśród uczestników. Jak duże zadowolenie zwiedzających będzie w tym roku? – W imieniu własnym jak i organizatorów zapraszam do odwiedzenia targów i wystawienia im własnej oceny. W moim mniemaniu będą to nadal największe targi w naszej branży, mimo panującego niestety wciąż kryzysu w tym sektorze gospodarki.
Sprzedaż biletów on-line rusza 24 sierpnia.
 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.