Reklama
 
 
 
Panasonic na targach CLIMATIZACION PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 22.04.2011

Podczas targów CLIMATIZACION w dniach 1 do 4 marca firma Panasonic zaprezentowała kompleksowe rozwiązania w zakresie klimatyzacji i wentylacji przeznaczone dla rozwiązań indywidualnych oraz komercyjnych zgodne z korporacyjną strategię „eco ideas”, które spełniają następujące cele: 
- innowacje technologiczne zapewniające wyższą sprawność energetyczną i wydajność,
- ograniczenie zużycia energii i emisji CO2,
- „zielone” innowacje w sprzęcie przyjaznym dla środowiska.

s22a
s22b


Nowa seria systemów VRF Eco i (od 8 do 20 HP), które zaprojektowano specjalnie pod kątem oszczędności energii, łatwej instalacji i dużej sprawności, przeznaczona jest do dużych budynków o zapotrzebowaniu mocy chłodniczej do 60 HP (3 jednostki 20 HP). Do nowej serii VRF „Eco i” należy linia „Hi COP” z jednostką 8 HP o w współczynniku COP 4,57 w trybie ogrzewania. Średni współczynnik wydajności COP dla wszystkich jednostek Hi COP wynosi 4,35.

System pozwala na podłączenie do 64 jednostek wewnętrznych przy łącznej długości rurociągu do 1000 m. Posiada również opcję wysokiego ciśnienia statycznego (80 Pa).

Na stoisku firmy można było również obejrzeć serię urządzeń FS Multi, Mini VRF (od 4 do 10HP) przeznaczonych do małych i średnich budynków. Systemy zaprojektowane do chłodzenia i ogrzewania obiektów komercyjnych i domów, poszerzone zostały o nowe jednostki zewnętrzne i wewnętrzne, m.in. nowe trójfazowe jednostki zewnętrzne 8 i 10 HP, czy kompaktowe jednostki kanałowe 4 i 5 HP (wysokość 20 cm) i kasetonowe 4 i 5 HP (wysokość 24,6 cm).

Dużą potencjał rozwoju w Europie Panasonic widzi również w domowych pompach ciepła. Dla tego segmentu zaprojektowany został system Aquarea wysoko wydajnych powietrznych pomp ciepła z COP 4,67 dla urządzenia o mocy 12 kW. Jest to idealne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w gorącą wodę nowych i starych budynków. Podstawowe zalety to przede wszystkim szeroka gama opcji: od 7 do 16 kW, jednofazowe i trójfazowe, monoblok lub split oraz możliwość podłączenia systemu do istniejącej instalacji grzewczej i do paneli słonecznych. W porównaniu z grzejnikami elektrycznymi możliwe ograniczenie kosztów energii do 78%.

s22c
s22d


Moduł hydrauliczny wyposażony jest w panel sterowania, który umożliwia regulowanie uzyskiwanej temperatury wewnętrznej i maksymalizację wydajności układu. Posiada on filtr cząstek stałych o sicie 400 μm. W systemach typu split moduł ten jest umieszczany w domu, natomiast w układach z pojedynczą jednostką znajduje się w jednostce zewnętrznej. Zbiorniki ciepłej wody służą również do podgrzewania c.w.u. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich dużą trwałość. Zbiorniki wyposażone są również w pomocnicze grzałki o mocy 3 kW, zapewniające podgrzewanie wody nawet przy bardzo niskiej temperaturze zewnętrznej.

W zakresie jednostek wewnętrznych zaprezentowana została nowa jednostka wewnętrzna Etherea, która dzięki nowemu systemowi patrolującemu Eco Navi umożliwia do 40% zmniejszenia zużywanej energii w trybie ogrzewania i do 30% w przypadku chłodzenia pomieszczenia. System dwóch czujników pozwala na „patrolowanie” ilości osób w pomieszczeniu i ich aktywności w danym obszarze, dostosowując wydajność jednostki oraz kierunek i wielkość strumienia powietrza. Dodatkowo zastosowany system oczyszczania E-ion+, pozwala na eliminację szkodliwych mikroorganizmów, bakterii i pleśni. Etherea jest niezwykle cicha, jej poziom hałasu wynosi 20dB, co jest porównywalne do szumu panującego w bibliotece.

Uzupełnieniem oferty są systemy GHP (układy VRF, których silnik zasilany jest gazem ziemnym lub propanem) zapożyczone od Sanyo, który to producent został przejęty przez Panasonic.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.