Akademia Vallox |
Data dodania: 14.01.2013 |
W dniu 05.10.2012 odbyło się pierwsze szkolenie z szerszego zakresu Akademii Vallox, organizowane przez firmę conceptAIR, oficjalnego importera i dystrybutora fińskich central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła marki Vallox. Współorganizatorem szkolenia była firma Ground Therm, polski producent systemów dystrybucji powietrza i gruntowych wymienników ciepła.
Program szkolenia składał się zasadniczo z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej, podczas której, instalatorzy mogli dokładnie zapoznać się z budową rekuperatorów, rozwiązaniami technicznymi i wcześniej omawianymi elementami.
Cyfrowy system sterowania, Vallox Digit SED, czyni system wentylacji bardziej efektywnym i łatwiejszym w obsłudze. Dzięki czujnikom wilgotności i dwutlenku węgla, system wentylacji automatycznie modyfikuje warunki powietrza w pomieszczeniu. Z uwagi na zasadniczy wpływ, jaki automatyka odgrywa w procesie regulacji wydajności i parametrów powietrza, cyfrowy panel SED jest standardowym wyposażeniem central Vallox. Opcjonalnie, system regulacji można rozbudować maksymalnie do trzech sztuk regulatorów SED, co umożliwia regulację systemu wentylacji z trzech różnych miejsc w naszych domach. Automatyczny system kontroli, reagując na zawartość wilgotności i dwutlenku węgla w powietrzu wewnętrznym, umożliwia optymalną pracę systemu dla każdej sytuacji, przez co zapobiega również zbyt wysokim parametrom wentylacji i zbędnemu poborowi energii. (artykuły w poprzednich numerach ChiK).
Do dyspozycji mamy również takie funkcje jak zegar z nastawą tygodniową i regulacją wydajności i temperatury powietrza nawiewanego dla poszczególnych dni, godzin w tygodniu, regulację nawiewu i wywiewu powietrza w ośmiostopniowej skali, funkcję kominkową ułatwiającą rozpalenie ognia w kominku, funkcję serwisową przypominającą o potrzebie wymiany wkładów filtracyjnych, automatyczny by-pass, tzw. funkcja lato/zima, dogrzewanie powietrza nawiewanego, automatyczne odmrażanie, co chroni wymiennik ciepła przed zamarznięciem.
Vallox 121 SE to następca bardzo popularnej i produkowanej w latach 1983-2004 jednostki Vallox 100 i 120. Już wówczas była ona rozwiązaniem bardzo innowacyjnym, głównie za sprawą sześciu króćców przyłączeniowych. Rozwiązanie to spełniło pokładane w nim założenia. Jednostka 121 SE fabrycznie wyposażona w panel kontrolny SED, została tak skonstruowana, aby zastąpić swojego poprzednika bez potrzeby zmian konstrukcyjnych istniejącej instalacji wentylacyjnej. Urządzenie przeznaczone jest do domów jednorodzinnych średniej wielkości, mieszkań lub powierzchni biurowych, co jest determinowane parametrami blisko 400 m³/h przy 100 Pa. Standardowo centrala posiada 8 stopni prędkości, automatyczny by-pass, nastawę tygodniową, informacje o stanie czystości filtrów, odczyt 4 temperatur, funkcję kominkową, odprowadzenie skroplin z syfonem itp. Istnieje również możliwość włączenia centrali, poprzez konwerter LON, do sieci EIB. W ten sposób centrala będzie integralną częścią „inteligentnego domu”.
Firma Ground-Therm przedstawiła system elastycznych kanałów wentylacyjnych Ventiflex, omawiając korzyści dla Inwestora, porównując go do standardowych systemów, wszystko w oparciu o dotychczasowe realizacje. W dalszej części szkolenia zostały omówione parametry gruntowego wymiennika ciepła, tego samego producenta, zasada działania, charakterystyka systemu, zalety i oszczędności dla odbiorcy końcowego.
Kolejne szkolenia będą odbywały się cyklicznie w siedzibie conceptAIR i adresowane są do wąskiej grupy instalatorów, tak aby nic nie umknęło uwadze zainteresowanych osób. Szkolenia mają na celu przybliżenie i pokazanie najnowszych rozwiązań związanych z odzyskiem energii rodem ze Skandynawii, gdzie ze względu na położenie geograficzne, poziom odzysku energii musi być na wysokim poziomie.
|
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020