Samsung zmienia standardy branży klimatyzacyjnej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.10.2015

Firma Samsung Electronics poinformowała na forum Samsung AC Forum 2015 w Korei o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń klimatyzacyjnych Alll Way Cassette, DVM Module Chiller, nowej wersji DVM S 30HP oraz nowego systemu klimatyzacji typu VRF z wydmuchem bocznym DVM S Eco 14HP. Wszystkie te innowacyjne urządzenia w dziedzinie systemów HVAC zmienią branżę klimatyzacyjną poprzez podniesienie parametrów efektywności energetycznej i wydajności, maksymalizację dostępnej przestrzeni oraz zwiększenie komfortu chłodzenia.

 

 

 

20151030 EXPOSITION AC FORUM 2015


Wraz z wprowadzeniem nowej oferty urządzeń stawiamy sobie za cel osiągnięcie do roku 2020 sprzedaży rocznej na poziomie 10 mld USD oraz pozycji lidera w zakresie systemów klimatyzacji – powiedział BK Yoon, President and CEO of Consumer Electronics Business, Samsung Electronics.


W odbywającym się w Korei Samsung AC Forum 2015 weźmie udział 750 globalnych partnerów firmy i przedstawicieli mediów. Począwszy od bieżącego miesiąca aż do pierwszej połowy 2016 roku Samsung AC Forum będzie prowadzone w 117 miastach w 50 krajach. Na imprezę zostanie zaproszonych ponad 9000 globalnych partnerów i przedstawicieli mediów, którym przedstawione zostaną informacje na temat najnowszych produktów firmy Samsung oraz jej planów w dziedzinie urządzeń klimatyzacyjnych.
Na pierwszym forum firma Samsung przedstawiła swój plan współpracy ze światowej sławy ekspertami – architektami i pracownikami naukowymi wielu uczelni – w ramach różnorodnych projektów, które ściśle łączą się z Internetem Rzeczy (IoT) w pomieszczeniach mieszkalnych przyszłości. Russell Brown, wybrany na poziomie krajowym na członka rady Royal Institute of British Architects (RIBA) Council, podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat architektury, przyszłych rozwiązań w projektowaniu przestrzeni i ich wartości dla zwykłych użytkowników.

 

20151030 SAMSUNG AC FORUM 2015

 

Wielokierunkowy klimatyzator kasetonowy
Innowacyjna konstrukcja urządzenia All Way Cassette zmienia zasady przepływu powietrza. Zamontowany wewnątrz modelu nowatorski i niespotykany w innych urządzeniach wentylator zapewnia całkowicie poziomy przepływ tworzący w pomieszczeniu warstwy schłodzonego powietrza. Okrągła fala stabilnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, zapewniając równomierne rozprowadzanie powietrza we wszystkich kierunkach. Bezłopatkowa regulacja przepływu zapewnia szybkie i komfortowe chłodzenie bez zimnych podmuchów, poprzez zapewnienie wykorzystania pełnej objętości powietrza w porównaniu z tradycyjnymi, 4-kierunkowymi urządzeniami kasetonowymi, w których może dochodzić do strat przepływu na poziomie nawet do 25% wydatku. Rozwiązanie to umożliwiło zwiększenie efektywności i komfortu chłodzenia.

 

20151030 All Way Cassette SAMSUNG AC FORUM 2015


Model All Way Cassette łączy efektywność z nowoczesnym wzornictwem, które komponuje się z każdym wnętrzem. Urządzenie wyposażone jest w stylowy panel i intuicyjny wyświetlacz do zarządzania poziomem nawiewu. Użytkownicy mają do wyboru trzy różne ustawienia z oddzielną regulacją przepływu powietrza w układzie poziomym, pionowym i strefowym.
Łatwy w montażu klimatyzator może być również zamontowany jako element sufitu lub jako element niezabudowany, co zapewnia maksymalną elastyczność, jeśli chodzi o możliwości dopasowania modelu do wystroju każdego pomieszczenia. Użytkownicy mogą ponadto korzystać z pilota, który ułatwia sterowanie pracą urządzenia. W skład wyposażenia dodatkowego wchodzi też specjalny zestaw Virus Doctor firmy Samsung neutralizujący alergeny, bakterie oraz wirusy obecne w powietrzu wewnętrznym. Skuteczność działania jonizatora Samsung została potwierdzona na rynku polskim badaniami i wydaniem certyfikatu przez TUV Rheinland.

 

 

Nowa generacja urządzeń typu VRF: Samsung DVM S 30HP

Nowy model DVM S 30HP to jedyna jednostka monoblok tej mocy na rynku. Zajmuje mniejszą powierzchnię oraz jest prostsza i tańsza w montażu niż standardowe urządzenia. Szereg jej nowatorskich funkcji przekłada się na znaczące zwiększenie wydajności chłodzenia i ogrzewania.
Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w hybrydowy wymiennik ciepła zwiększający powierzchnię wymiany ciepła oraz zoptymalizowany układ regulacji czynnika chłodniczego, który pozwala uzyskać wzrost wydajności pracy urządzenia. Posiada ono także nowy, owalny dyfuzor wentylatorów, który redukuje opory przepływu powietrza oraz pozwala zwiększyć jego wydatek.
Zastosowany w DVM S 30HP innowacyjny system wykrywania nieszczelności spełnia również rygorystyczne wymogi regulacyjne w zakresie bezpieczeństwa. W przypadku wykrycia nieszczelności system automatycznie zaczyna wypompowywać czynnik chłodniczy i zamyka wszystkie zawory, tak aby można go było odizolować w urządzeniu.

 

20151030 DVM S SAMSUNG AC FORUM 2015

 

 

DVM S Eco 14HP: nowy agregat VRF z wyrzutem poziomym powietrza
DVM S Eco 14HP jest nowym agregatem systemu VRF z wyrzutem poziomym powietrza zaprojektowanym jako pojedyncze urządzenie zewnętrzne do montażu w budynkach mieszkalnych i biurowych.
Zwiększona wydajność systemu DVM S Eco 14HP sprawia, że urządzenie jest w stanie zaspokoić rosnące potrzeby rynkowe w zakresie pojedynczego, specjalistycznego urządzenia zewnętrznego, które będzie pozwalać na zmniejszenie kosztów związanych z tradycyjnym montażem skomplikowanych systemów w budynkach z wieloma pomieszczeniami.
W innowacyjnym modelu DVM S Eco 14 HP zastosowano sprężarkę typu Inverter Scroll Compressor oraz nową konstrukcję lamelek skraplacza, które poprawiają wydajność ogrzewania i zwiększają przepływ powietrza w porównaniu do tradycyjnych urządzeń typu VRF z wyrzutem poziomym.
Zwiększona moc modelu DVM S Eco oznacza, że zamiast wielu kosztownych rozwiązań do obsługi klimatyzacji w mieszkaniu lub budynku biurowym potrzebne jest tylko jedno urządzenie zewnętrzne. Zasięg instalacji może obejmować odległe miejsca w budynku, ponieważ nowy model obsługuje również wydłużoną instalację rurową o długości do 160 metrów z maksymalną wysokością montażową do 50 metrów. Nowe urządzenie DVM S Eco 14HP zajmują znacznie mniej miejsca od jednostek z wyrzutem pionowym, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni dostępnej w budynku. Możliwość wyprowadzenia instalacji chłodniczej w czterech kierunkach pozwala z kolei na wygodny montaż.

 

 

Energooszczędny system klimatyzacji DVM Module Chiller
DVM Module Chiller to nowatorska koncepcja agregatów wody lodowej wykorzystująca technologię VRF od lat stosowaną przez firmę Samsung.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wodne systemy HVAC po zaostrzeniu unijnych przepisów dotyczących dopuszczalnych poziomów gazów fluorowanych firma Samsung zaprojektowała system kompaktowych, inwerterowych agregatów wody lodowej umożliwiający łączenie urządzeń w moduły zależnie od potrzeb danego budynku.
Dzięki znacznemu zmniejszeniu w systemie poziomów czynnika chłodniczego w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami chłodzącymi nowy produkt firmy Samsung spełnia nie tylko wymagania w zakresie aktualnych obowiązujących w UE w 2015 roku poziomów kwotowych czynników chłodniczych, ale jest również zgodny z kryteriami planowanych dalszych redukcji (35% w 2018 roku).

 

20151030 DVM CHILLER SAMSUNG AC FORUM 2015

 


W innowacyjnym systemie DVM Module Chiller zastosowano sprężarkę inwerterową BLDC z technologią Flash Injection, sprawdzoną w oferowanych przez Samsung systemach DVM S, która zapewnia dużą wydajność cieplną przy jednoczesnym zachowaniu zwiększonej sprawności energetycznej. Urządzenie pozwala obniżyć też koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami wody lodowej.
System klimatyzacji DVM Module Chiller firmy Samsung zapewnia wysoką wydajność grzewczą przy niskich temperaturach zewnętrznych i pracę w trybie ogrzewania do -25°C. System jest przystosowany do pracy z zasobnikami lodu, które pozwalają zwiększyć efektywność instalacji chłodzenia budynku w czasie letnich upałów.

 

Więcej na ten temat w kolejnych wydaniach Chłodnictwo&Klimatyzacja

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.