Reklama
Reklama
 
 
 
XV Spotkanie Krajowej Sieci Serwisowej „Serwis Polska” Chłodnictwo – Klimatyzacja – Gastronomia PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.07.2016

W dniach 8-9 kwietnia 2016 roku, w Hotelu Delicusz pod Poznaniem, odbyło się XV spotkanie-konferencja Krajowej Sieci Serwisowej „Serwis Polska”. Tematem przewodnim była „Certyfi kacja personalna oraz certyfi kacja przedsiębiorstw”. W związku z nową ustawą f-gazową, która weszła w życie we wrześniu 2015 roku, wszyscy prowadzący działalność w branży chłodnictwa i klimatyzacji są zobowiązani do posiadania w/w certyfi katów. Po raz kolejny spotkanie stało się nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale również miejscem, w którym można zdobyć potrzebne do prowadzenia działalności uprawnienia. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ofertą producentów urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. takich firm jak: AREA Cooling Solutions, Linde Gaz Polska i Grupa EPTA. Swoja ofertę prezentowała również firma Sagafredo Zanetti Poland.

 

 

 

2016 06 12 1

 

 

Centrala Serwisowa KSS Serwis Polska sprawdza na bieżąco realizację i przepisy prawa w branży chłodnictwa i klimatyzacji starając się przekazywać informacje członkom sieci serwisowej. Uzyskując szybką i aktualną informację o przepisach prawa obowiązującego na terenie Polski, serwisanci unikają ewentualnych problemów z tytułu kontroli swojej działalności przez instytucje zewnętrzne.

 

Celem Krajowej Sieci Serwisowej Serwis-Polska, jest utrzymanie w dobrej kondycji technicznej urządzeń chłodniczych typu szafy chłodnicze, zamrażarki, regały chłodnicze itp. oraz urządzeń klimatyzacyjnych eksploatowanych w placówkach handlowych w ramach hurtowych i detalicznych sieci dystrybucyjnych lodów, mrożonek, produktów nabiałowych, napoi, czy też piwa.

 

 

2016 06 12 2

 

 

W sieci Serwis Polska funkcjonuje ponad 100 firm serwisowych chłodniczo- klimatyzacyjnych charakteryzujących się minimum dziesięcioletnim doświadczeniem w branży. Każda fi rma wyposażona jest w nowoczesne narzędzia serwisowe pozwalające na profesjonalne wykonanie napraw na miejscu eksploatacji urządzenia chłodniczego.

 

W ramach struktur organizacyjnych sieć może obsługiwać pojedynczy region np. woj. wielkopolskie, lubuskie lub całą Polskę, gdyż od roku 1998 działa centrala Krajowej Sieci Serwisowej Serwis- Polska „chłodnictwo-klimatyzacja”.

 

 

2016 06 12 3

 

 

Od roku 2007, chcąc zaspokoić oczekiwania klientów pod kątem ekologicznych działań środowiskowych, został utworzony Zakład Zbierania, Przetwarzania i Utylizacji Zużytego Sprzętu Elektryczneg i Elektronicznego z nastawieniem na utylizację urządzeń chłodniczych. Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym bardzo rygorystycznie defi niuje zasady uczestnictwa przedsiębiorstw w ogólnopolskim programie ochrony środowiska.

 

Łącząc tegoroczną konferencję z wykładem na temat certyfikacji, właściciele firm serwisowych mieli możliwość zdobycia podstawowego dokumentu, jaki obowiązuje od tego roku w branży chłodniczej. Wprowadzeniem i wykładem na temat przepisów związanych z certyfikacją zajęła się Akademia Systherm, a prezentacji dokonał pan Mariusz Kijko.

 

Certyfikowana przez Krajowe Forum Chłodnictwa i SiMP Akademia SYSTHERM, to ponad 20 lat doświadczeń w zakresie edukacji branżowej, opartej na 30-letnej działalności handlowo- usługowej grupy SYSTHERM – krajowego lidera HVACR. Wielkopolskie centrum szkoleń kształci specjalistów (monterów, serwisantów, projektantów) zajmujących się chłodnictwem, klimatyzacją, wentylacją i pompami ciepła zarówno do strony merytorycznej, jak i praktycznej, dzięki profesjonalnie wyposażonym stanowiskom warsztatowo-badawczym. Kadrę wykładowczą stanowią doświadczeni specjaliści oraz pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej, gwarantując rzetelność i aktualność przekazywanych informacji.

 

 

2016 06 13 1

 

 

Od lutego 2016 r., dzięki otrzymanej akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego, SYSTHERM uzupełnił ofertę edukacyjną o certyfikację personelu I-IV stopnia (tzw. szkolenia F-gazowe), odpowiadając tym samym na potrzeby rynku i zmieniające się regulacje prawne. Od tego czasu w wyniku działań Akademii, po pozytywnym zaliczeniu egzaminów, na liście certyfi kowanych specjalistów HVAC pojawiło się blisko 1000 osób, co stanowi jeden z najlepszych wyników w kraju.

 

Działalność firm serwisowych jest ściśle powiązana z dostawcami części zamiennych, które w ramach serwisu lub innych działań inwestycyjnych są montowane w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych. Jedną z takich firm zaproszonych do udziału w konferencji była AREA Cooling Solutions, której prezentacji dokonał pan Andrzej Kołodziej.

 

 

2016 06 13 2

 

 

AREA Cooling Solutions Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce producentów freonowych urządzeń chłodniczych takich jak: agregaty skraplające, zespoły sprężarkowe, agregaty wody lodowej oraz wszelkiego rodzaju urządzenia chłodnicze wykonywane wg indywidualnych specyfi kacji klienta. Oprócz własnych produktów firma oferuje całą gamę komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji (sprężarki, chłodnice, skraplacze, zbiorniki, automatykę, sterowniki) m.in. takich producentów jak: Bristol, Panasonic, GMCC, Frascold, Bock, Kobol, Kriwan, Dunan, Rusing. 

 

Bardzo ważnym i nie mniej istotnym elementem działalności firm serwisowych jest wiedza na temat czynników chłodniczych, których odpowiednie zastosowanie ma decydujący wpływ na działanie instalacji chłodniczych. Liczne wymogi prawne narzucone przez Unię Europejską powodują, iż producenci czynników oferują co raz to nowsze produkty. Na każdą konferencję KSS zapraszane są firmy, które na polskim rynku prowadzą dystrybucją gazów chłodniczych, a informacją o swoich nowych produktach chętnie dzielą się z uczestnikami spotkania. Jedną z nich jest Linde Gaz Polska, której przedstawiciel pan Piotr Idzikowski podczas spotkania przytoczył informacje dotyczące udziału poszczególnych aplikacji i czynników w UE, regulacji F gazowej oraz zapotrzebowania na czynniki z niskim GWP. Rozwiązaniem tych wymogów proponowanym przez Linde jest zastosowanie czynników z serii Opteon (XP 44/40/10) oraz R1234yf.

 

 

2016 06 13 3

 

 

Od wielu lat KSS współpracuje z wieloma organizacjami ekologicznymi, które realizują program ochrony naszego środowiska. Dzisiaj ochrona środowiska to przede wszystkim jednolity system zapewniający kompleksowość, szybkość oraz wysoką jakość wykonywania usług w dziedzinie utylizacji i recyklingu na terenie całego kraju. Jednym z takich zakładów jest firma Elektrorecykling, której właściciel, pan Bartosz Kubicki, prowadził spotkanie wraz z prezesem Stowarzyszenia GPP Ekologia Henrykiem Derewendą. Liczne pytania do przedstawicieli ww. branży oraz burzliwa dyskusja serwisantów świadczą o dużym zainteresowaniu i problemach jakie mają punkty serwisowe z utylizacją sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego.

 

Elektrorecykling wraz z Serwis Polska wspólnie pracują nad rozbudową sieci zbierania odpadów, gdzie już dziś gorąco zapraszają do współpracy. Wszelkie informacje na temat współpracy można znaleźć na stronie www.elektrorecykling.pl

 

 

2016 06 13 4

 

 

Tradycyjnie zakończenie pierwszego dnia spotkania odbyło się na Sali bankietowej przy uroczystej kolacji. W ramach wieczornego spotkania zostały wręczone upominki oraz wyróżnienia „Super Serwis” dla: ZUH Servis-Dom Grzegorz Jagodziński, ZUH Robert Gubalski, Naprawa Urządzeń Chłodniczych Jacek Wiśniewski, JA-GA Serwis, ZUH Dom-Mar Zdzisław Lewkowski, Elektromechanika Chłodnicza Marek Konopka, PHU „AER” Andrzej Radziszewski, ZUH Szron Climavent Marek Specjał, Elektromechanika Chłodnicza Władysław Łosiński, Klimatechnik Krzysztof Korman, Serwis Naprawy Sprzętu Chłodniczego Ireneusz Koralewski, Bartach Błażej Lis oraz „Super Partner” dla VIR-PRAL SERWIS Bernard Barczok. Część rozrywkową zapewniła formacja taneczna Fabulous Anima skutecznie zapraszając uczestników do tańca.

 

 

2016 06 13 5

 

 

Drugi dzień spotkania przeznaczony był na dyskusje techniczne w kuluarach konferencji, gdzie prezentowały swoje produkty firmy; AREA Cooling Solution, Grupa EPTA, Segafredo Zanetti Poland. Odbywał się również kiermasz narzędzi chłodniczych do obsługi serwisowej. W ramach kiermaszu serwisanci mogli uzupełnić swoje zaplecze techniczne w narzędzia w bardzo atrakcyjnych, partnerskich cenach.

 

Wspólny obiad zakończył dwudniowe, XV spotkanie KSS Serwis Polska i jeszcze raz potwierdziła się potrzeba integracji środowiska zawodowego czemu dali wyraz na pożegnaniu uczestnicy spotkania.

 

 

2016 06 13 6

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.