Reklama
Reklama
 
 
 
CHILLVENTA 2016 MITSUBISHI ELECTRIC – nowe rozwiązania dla efektywnych systemów HVAC PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 28.12.2016

W tym roku Mitsubishi Electric podczas targów Chillventa 2016 prezentowała się po raz pierwszy wspólnie z Climaveneta i RC Group, które to w 2015 roku dołączyły do Mitsubishi Electric Group. Wszystkie trzy firmy przedstawiły swoje wysokowydajne koncepcje rozwiązań na trzech spójnych wizerunkowo stoiskach targów Chillventa 2016.

 

 

2016 11 19 1

 

 

Mitsubishi Electric zaprezentowała szereg nowości – tak produktowych, jak i systemowych. Jednym z rozwiązań, które pokazano na Chillventa 2016 była technologia Hybrid VRF (HVRF). System HVRF – to pierwszy na świecie dwururowy system do jednoczesnego chłodzenia i grzania z odzyskiem ciepła. Składa się on z jednego urządzenia zewnętrznego VRF R2 serii City Multi i jednego kontrolera HBC. Na targach Chillventa po raz pierwszy przedstawiono prototyp następnej generacji urządzeń zewnętrznych City Multi – jeszcze bardziej zaawansowanych pod względem efektywności energetycznej, komfortu i zakresu funkcji. Nowe urządzenia zewnętrzne VRF jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność systemu HVRF.

 

Podczas imprezy producent zaprezentował także nowości w serii komercyjnych urządzeń klimatyzacyjnych – linii Mr. Slim. Nowa generacja serii Mr. Slim z Power Inverter wyróżnia się wyższą efektywnością energetyczną i długością instalacji do 100 m. Urządzenia te zachowują znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturze −3°C i działają na czynnik chłodniczy R32. W przyszłości będą oferowane równolegle z ich wersjami na R410A.

 

 

2016 11 19 2

 

 

Jeśli chodzi o Serię M – urządzenia do mieszkań i domów oraz niewielkich powierzchni komercyjnych – pokazano m.in. nowe urządzenie MSZ-LN, którego SEER wynosi 10,3. Dopracowany czujnik i-see 3D, dwie żaluzje powietrzne, karta WLAN w wyposażeniu standardowym i poczwórny filtr plazmowy to tylko niektóre z atutów tego urządzenia klimatyzacyjnego, które także jest dostępne z czynnikiem chłodniczym R410A lub R32.Oferowane będzie ono w czterech wersjach kolorystycznych: czarnym, białym, perłowym i bordowym.

 

Serię M wzbogacono także o nowe urządzenia zewnętrznym Hyper Heating, dzięki którym istnieje możliwość użytkowania produktów z Serii M w trybie pompy ciepła w temperaturze do −25°C.

 

 

2016 11 19 3

 

 

Na ekspozycji Mitsubishi Electric można było zapoznać się m.in. z interfejsem RMI (Remote Monitoring Interface), który stosować można w systemach City Multi. To działające w oparciu o chmurę narzędzie sterowania i monitorowania pozwala obsługiwać, kontrolować i analizować systemy z dowolnego miejsca. Funkcje analityczne zapewniają monitoring ogólnej optymalizacji zużycia energii, np. w sklepach sieci handlowej lub biurowcach. Również technologia MELCloud jest już dostępna dla produktów City Multi i umożliwia zdalne sterowanie systemem. Na Chillventa 2016 pokazano także dwa rozwiązania zaprojektowane specjalnie na potrzeby hoteli – MELCOtel oraz sieci handlowych – MELCORetail. Przy ich użyciu można realizować wiele właściwych dla danych zastosowań funkcji sterowania i kontroli, które zapewniają większą efektywność i wyższy komfort.

 

Inne nowości Mitsubishi Electric przedstawione podczas targów w Norymberdze to m.in. nowa monoblokowa pompa ciepła na CO2 (czynnik chłodniczy R744) przeznaczona przede wszystkim do użytku komercyjnego. Wytwarza ona ciepłą wodę o temperaturze do 90°C przy temperaturze na zewnątrz do −25°C. Idealnie nadaje się do uzupełnienia instalacji VRF o przygotowanie CWU.

 

 

2016 11 19 4

 

 

Kolejny nowy produkt prezentowany na Chillventa 2016 to e-Series – pierwsza wprowadzana przez Mitsubishi Electric do sprzedaży w Europie wytwornica wody lodowej o modułowej budowie. W Japonii produkty te od lat cieszą się wysokim uznaniem. Dzięki zoptymalizowanej budowie – głębokości zaledwie 90 cm i wywiewowi skierowanemu ku przodowi – wyróżnia się ona na tle typowych produktów dostępnych na rynku. Ponadto emituje ona bardzo niewiele hałasu i można ją ustawić nie tylko na dachu, ale także na elewacji. Urządzenia te można podłączyć do kompletnego układu regulacji firmy.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.