Reklama
 
 
 
Targi MOSTRA CONVEGNO 2018 w Mediolanie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.08.2017

31 maja br. w Krakowie i dzień później w Warszawie odbyła się dla dziennikarzy branży sanitarnej prezentacja mediolańskich targów MOSTRA CONVEGNO 2018 − wiodącej międzynarodowej wystawy poświęconej instalacjom, ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, systemom wodnokanalizacyjnym oraz energii odnawialnej. Wystawa, organizowana jest cyklicznie co dwa lata, jej 41. edycja odbędzie się w centrum wystawowym Targów Mediolańskich (Fiera Milano) w terminie od 13 do 16 marca 2018 r. 

 

Gospodarzami spotkania z mediami były panie reprezentujące targi MCE − Barbara Mauri i Gloria Gualdi, które specjalnie na to spotkanie przybyły z Włoch. W swojej prezentacji na tle koniunktury gospodarczej Włoch i Europy oraz perspektyw rozwoju rynku – w odniesieniu do branży HVAC i wodnokanalizacyjnej – podsumowały ubiegłoroczną edycję targów MCE, a także najważniejsze dane, udogodnienia dla wystawców i odwiedzających oraz zmiany zaplanowane przy organizacji MCE 2018.

 

 

Firmy z Polski, które chciałyby jeszcze się zgłosić, mogą kontaktować się z przedstawicielstwem w Polsce − z Panią Urszulą Viest z firmy EXPO LINE (www.expoline.pl) lub bezpośrednio z Panią Barbarą Mauri tel.: +39 02 435170.35; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

W ramach promocji targów, podobne spotkania miały również miejsce w Czechach, Bułgarii i Rumunii.

 

Jako kraj partnerski nadchodzącej edycji targów organizatorzy wybrali Indie – ważny cel działań marketingowych i handlowych z powodu stabilności politycznej i niskiego poziomu penetracji przez włoskie produkty HVAC. Celem włączenia Indii, jako kraju partnerskiego jest nawiązanie współpracy handlowej pomiędzy firmami włoskimi i indyjskimi.

 

 

Poprzednia edycja

 

W 2016 r. targi zajęły 325 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, prezentowało się 2018 wystawców, w tym 912 firm zagranicznych z 55 krajów świata (21 firm z Polski na 816 m2).

 

Targi odwiedziło wówczas ponad 155 tys. osób związanych z branżą (w tym blisko 40 tys. spoza Włoch). W ankietach przeprowadzonych po wydarzeniu, zarówno zwiedzający jak i wystawcy wysoko ocenili stopień zadowolenia (odpowiednio 75 i 85%), jak również deklarowali powrót w kolejnej edycji (92% zwiedzających i 81% wystawców).

 

 

Dla wystawców

 

W chwili obecnej 70% powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowane przez ponad 1000 firm, a w hali chłodniczej, cieszącej się największym zainteresowaniem wystawców, praktycznie nie ma już wolnego miejsca.

 

Na ten moment z Polski zgłosiło się 13 wystawców: ARMAKAN, AWENTA, ALNOR, BARBOR, ENTALPIA, GALMET, KANEX, KARMAT, LINDAB, ODLEWNIA ŻELIWA ZAWIERCIE, WOMIX, LARS i VTS.

 

W ramach uczestnictwa w tragach MCE 2018 firma otrzymuje podstronę na oficjalnej stronie MCE, którą może samodzielnie uzupełniać o prezentacje, katalogi i filmiki; widoczność w aplikacji mobilnej; darmowy dostęp do obszarów biznesowych i konferencyjnych; darmowe Wi-Fi na urządzenia mobilne i inne możliwości reklamy.

 

 

Dla odwiedzających

 

Podobnie jak w przypadku innych podobnych imprez na targach MCE wymagana jest wcześniejsza rejestracja on-line. Warto ją szczegółowo i skrupulatnie wypełnić, gdyż organizator w ramach aplikacji mobilnej, zawierającej jak w latach ubiegłych m.in. plan targów i katalog wystawców, umożliwił kojarzenie wystawców z gośćmi – tak, aby jeszcze łatwiej można było nawiązać na targach owocne kontakty biznesowe. Zarejestrowani zwiedzający będą informowani o firmach pasujących do ich profilu zainteresowań w oparciu o informacje podane podczas rejestracji na stronie MCE i na profilach zwiedzających on-line.

 

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.