25 lat – potwierdzona jakość i doświadczenie Srebrny jubileusz firmy thermowave PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 12.01.2018

Firma thermowave GmbH, założona w 1992 roku jako spółka siostrzana firmy Güntner z siedzibą w Berga w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, obchodzi we wrześniu 2017 roku 25-lecie swojej działalności.

 

 

2017 10 19 1

 

 

Założenie firmy w odpowiedzi na rozwój rynku

 

Na początku lat 90-tych można było przewidzieć, że rosnące zużycie naturalnego czynnika chłodniczego, jakim jest amoniak, zwiększy zapotrzebowanie na odporne na korozję płytowe wymienniki ciepła. Kierując się dalekowzroczną oceną rynku, założyciele thermowave potrzebowali dużej działki o powierzchni równej 20 000 m2, która będzie również dobrze skomunikowana z siecią dróg. Już w 1993 roku rozpoczęto pierwszą fazę budowy nowego zakładu produkcyjnego w Berga oraz zainstalowano i wyposażono maszyny w celu przeprowadzenia ich rozruchu próbnego. Po roku działalności firma przystąpiła do produkcji wyrobów z wykorzystaniem prasy do wytłaczania o sile 6000 t i prasy do wykrawania o sile 500 t.

 

 

Szybki rozwój portfolio produktów i wyposażenia

 

Portfolio produktów firmy systematycznie powiększa się od listopada 1994 roku, a obecnie park maszynowy uzupełniono o kolejną instalację do spawania laserowego pozwalającą na wytwarzanie modułów spawanych. W kolejnych latach konsekwentnie rozwijano również ofertę wyrobów i urządzeń produkcyjnych. W 1994 roku zakład dysponował trzema liniami produkcyjnymi, a w 2006 roku posiadał ich już siedem. Z tego też powodu firma thermowave zdecydowała się w tym roku na budowę drugiej hali produkcyjnej do wy- 25 lat – potwierdzona jakość i doświadczenie Srebrny jubileusz fi rmy thermowave twarzania płytowych wymienników ciepła o jeszcze bardziej złożonej konstrukcji.

 

 

O thermowave

thermowave GmbH z siedzibą w Berga, niedaleko Nordhausen to wiodący producent dostosowanych do potrzeb klienta płytowych wymienników ciepła w szerokiej gamie materiałów, wzorów i rozmiarów. Na portfolio firmy składają się standardowe wymienniki ciepła dla branży HVAC oraz te wysoce wyspecjalizowane używane w chłodnictwie, przemyśle spożywczym, technologiach chemicznych i procesowych, czy energetyce. Wszystkie urządzenia, ze znakiem jakości „Made in Germany”, testowane są w naszym własnym laboratorium. Procedura ta została potwierdzona przez niezależny niemiecki Urząd Kontroli Technicznej TÜV. Ponad 20 lat doświadczenia oraz rozwoju zapewnia wysoką jakość produktów.

thermowave należy do grupy Güntner, podobnie jak Güntner GmbH & Co KG, światowy lider w produkcji komponentów dla chłodnictwa i klimatyzacji, JAEGGI Hybridtechnologie AG oraz basetec products & solutions. Jako spółka „córka” A-HEAT Allied Heat Technology AG z siedzibą w Wiedniu firma czerpie z transferu informacji i „know-how” przekazywanego członkom grupy na zasadzie synergii.

 

 

Nowa technologia wytwarzania o wyższej wydajności

 

W 2008 roku powierzchnia produkcyjna zwiększyła się dwukrotnie i wynosi 5.000 m². Najbardziej nowatorskimi rozwiązaniami w zakresie technologii wytwarzania było zastosowanie prasy o sile 12 000 t oraz nowej instalacji do spawania laserem. Za pomocą tego nowoczesnego wyposażenia można zaoferować obecnie zarówno większe, jak i bardziej wydajne produkty w porównaniu do technologii produkcyjnej stosowanej w pierwszej fazie funkcjonowania firmy. Wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych, od 2008 roku wzrosło również zatrudnienie w firmie thermowave, przekraczając 100 osób. Przedsiębiorstwo jest dumne z faktu, że w skład nowego personelu wchodzą pracownicy, posiadający umiejętności niezbędne do pracy w zakładzie, stale podnoszący swoje kwalifikacje.

 

Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym można było zainstalować w 2008 roku cztery kolejne linie produkcyjne. W ten sposób przy wykorzystaniu zaawansowanych układów sterowania i regulacji wytwarzane są produkty, które następnie wprowadzane są z powodzeniem na rynek. Każdy płytowy wymiennik ciepła, który opuszcza zakład w Berga, jest urządzeniem jedynym w swoim rodzaju, opracowanym zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.

 

 

Trzy kontynenty, różne rodzaje działalności

 

Obecnie głównymi rynkami zbytu produktów thermowave są Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka. Najważniejszym obszarem działalności jest natomiast technologia klimatyzacji i chłodnictwa w chemii i przemyśle. Interesującym potencjałem rynkowym w kontekście przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa są również takie dziedziny, jak przemysł spożywczy, technika procesowa czy grzewcza.

 

 

 
Reklama

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

  • Pompy ciepła 2017

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.