VERTIV Liebert XDU - chłodzenie cieczą infrastruktury Data Center o wysokiej wydajności PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 31.03.2023

Pod koniec roku podczas EMEA Press Conference firma Vertiv zaprezentowała najnowsze swoje rozwiązanie Liebert XDU – nową generację systemów klimatyzacji precyzyjnej, które obsługują serwery chłodzone wodą oraz umożliwiają kontrolę jej przepływu i ciśnienia.

 

 


Wraz ze wzrostem zastosowań systemów obliczeniowych o dużej gęstości, służących do analityki danych i uczenia maszynowego, gęstość i temperatury w szafach rackowych przekraczają możliwości chłodzenia tradycyjnych jednostek za pomocą powietrza – wymagają bardziej wydajnych i zrównoważonych rozwiązań. Zastosowany w Liebert XDU system dystrybucji ciekłego czynnika chłodzącego umożliwia wdrażanie aplikacji serwerowych w dowolnym środowisku centrum danych, od ich rdzenia, po infrastrukturę brzegową. Rozwiązanie to jest już dostępne w całej  Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

 

20230210 VERTIV 0


– Aplikacje wymagające wysokiej wydajności obliczeniowej, takie jak sztuczna inteligencja i rzeczywistość rozszerzona, zyskują na popularności w tym samym czasie, gdy centra danych pracują nad zmniejszeniem  zużycia energii i zmuszają branżę do znalezienia nowych, bardziej zrównoważonych rozwiązań – powiedział Roberto Felisi, starszy globalny dyrektor i lider biznesu na region EMEA w zakresie rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej w firmie Vertiv. – Wielu dostawców usług kolokacyjnych, którzy tradycyjnie polegali na chłodzeniu powietrzem, obecnie hostuje serwery z procesorami o większej mocy, które wymagają bardziej wydajnych rozwiązań zarządzania ciepłem, takich jak chłodzenie cieczą. Dzięki Vertiv Liebert XDU nasi klienci mogą zaspokoić zapotrzebowanie na systemy obliczeniowe o dużej gęstości, jednocześnie zwiększając swoją wydajność operacyjną.

 

20230210 VERTIV 1 Roberto Felisi

Roberto Felisi, Global Offering Director & EMEA Business Leader, Vertiv

 


– Chłodzenie cieczą nie jest nowatorską techniką, ale obecnie dostrzegamy na rynku prawdziwą okazję do wdrażania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań klimatyzacji precyzyjnej. Rozwiązanie Liebert XDU zapewnia klientom firmy Vertiv możliwość skorzystania z chłodzenia wodą bezpośrednio w szafie, a także zapewnienia korzyści dla środowiska – powiedział Jon Summers, główny naukowiec w centrach danych należących do szwedzkiego instytutu badawczego RISE (Research Institutes of Sweden). – W ramach naszego nieustannego partnerstwa badawczego z niecierpliwością czekamy na możliwość przeprowadzenia testów rozwiązań firmy Vertiv, które powstaną w ramach stworzonej przez nią mapy drogowej, a także analizy ich działania w środowisku RISE.  Przyniesie to głębsze techniczne zrozumienie aspektów związanych ze zrównoważonym i skutecznym podejściem do branży centrów danych.

 

 

20230210 Vertiv 2 Jon Summers

Jon Summers. Scientific Lead in Data Centers, RISE

 

Liebert XDU to innowacyjna jednostka dystrybucyjna chłodzenia cieczą, dostępna w dwóch zakresach wydajności – do 450 kW oraz do 1368 kW. Jest odpowiedzialna za cyrkulację wody poprzez przystosowane do tej metody szafy serwerowe, a następnie odprowadzanie ciepła z wykorzystanej do chłodzenia cieczy. System  wykorzystuje zamkniętą pętlę wodną, aby uniknąć jakichkolwiek  odpadów i jest w stanie przechwycić ciepło, aby wykorzystać je do ogrzania pobliskich biur, domów lub gospodarstw, przez co wspiera gospodarkę cyrkulacyjną.

 

20230210 VERTIV 3

Rys. Vertiv Liebert XDU

 

Liebert XDU wykorzystuje zintegrowane sterowanie najnowszej generacji do zmiany prędkości pompy w celu optymalizacji temperatury wody lodowej oraz do inteligentnego monitorowania przepływu i alarmów. To kompaktowe rozwiązanie można umieścić w rzędzie w pobliżu chłodzonej szafy lub podłączyć do infrastruktury serwerowni.

 

 

 

Firma Vertiv opracowała rozwiązanie Liebert XDU, bazując na konsultacjach z operatorami centrów danych i producentami serwerów, którzy coraz częściej wdrażają infrastrukturę serwerową
o bardzo dużej gęstości i wysokiej wydajności obliczeniowej w wielu różnych rodzajach serwerowni. W ramach zwiększonych inwestycji w badania i rozwój firma nakreśliła strategiczną mapę drogową, mającą na celu udoskonalenie technik zarządzania termicznego, które umożliwiają korzystanie z chłodzenia cieczą.

 

www.vertiv.com

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.