Forum Wentyclacja 2013 - Salon Klimatyzacja 2013 Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Data dodania: 24.02.2013
Spis treści
Forum Wentyclacja 2013 - Salon Klimatyzacja 2013
Page 2
Wszystkie strony

  2013_0102_16a

Nowości i przyszłość targów. Rozmowa z Tomaszem Trusewiczem – Dyrektorem Stowarzyszenia Polska Wentylacja

 

 2013_0102_16a

Jak powstał pomysł na zorganizowanie branżowej imprezy targowej?

TT: Kiedy we wrześniu 2001 roku powstało Stowarzyszenie Polska Wentylacja, za główne cele statutowe przyjęto upowszechnianie stosowania skutecznych i efektywnych sposobów wentylowania w budownictwie, propagowanie wiedzy o jakości powietrza w budynkach, a także zbieranie informacji i wymianę doświadczeń. Członkowie Stowarzyszenia od samego początku podkreślali potrzebę branżowych spotkań służących z jednej strony konsolidacji branży wentylacyjnej, z drugiej zaś wymianie informacji o najnowszych produktach i technologiach. Tak powstał pomysł na Forum Wentylacja, które po raz pierwszy odbyło się w 2003 r. w Warszawie i w kolejnych latach powiększyło zakres tematyczny o urządzenia i technologie klimatyzacyjne i przeciwpożarowe. Najbliższa, jedenasta już edycja Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja odbędzie się w dniach 5–6 marca 2013 r.

Forum to unikatowa impreza targowa, skąd pomysł na takie wydarzenie?

TT: Na polskim rynku wystawienniczym jest wiele imprez targowych z zakresu budownictwa. Mają one wieloletnią tradycję i często szeroki zakres tematyczny. Naszym celem było stworzenie imprezy „szytej na miarę” i dedykowanej tylko i wyłącznie branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Od początku wiedzieliśmy, że nasze przedsięwzięcie musi być wyjątkowe, inne niż typowe targi. Słuchaliśmy bardzo uważnie opinii producentów i wystawców, na ich podstawie stworzone zostały podstawowe założenia. Forum to wystawa w formule targów branżowych. Wystawcom oferujemy podobne warunki ekspozycji – gotowe stoiska wystawiennicze oraz bogaty zakres usług marketingowych. Staramy się zarówno uprościć wystawcom udział w targach, a jednocześnie stworzyć warunki do ich najbardziej efektywnego marketingowo wykorzystania.

 

 

Na jaką pomoc, usługi marketingowe mogą liczyć wystawcy?

TT: Od pierwszej edycji jednym z głównych założeń koncepcji wystawy było zapewnienie wystawcom kompleksowej obsługi ze strony organizatora. Wystawcy korzystają z pakietów targowych, w których zawierają się nie tylko stoiska, ale także usługi marketingowe uatrakcyjniające udział w targach. Staramy się, aby Wystawca musiał jak najmniej angażować się w działania logistyczne i pomagamy wykorzystać potencjał marketingowy targów. Wystawie towarzyszy bogaty program seminariów, w czasie których wystawcy mają również możliwość przeprowadzenia własnych prezentacji promocyjno-inżynierskich. Wydajemy także książkę zawierającą wygłaszane referaty oraz prezentacje techniczne. Dbamy również, aby jak najszersze informacje o Wystawcach oraz o nowościach produktowych były dostępne dla zwiedzających – w internecie, w katalogach wystawców.

 

Co roku wystawie towarzyszą konferencje, seminaria?

TT: Tak, potrzeba wymiany doświadczeń i wiedzy fachowej to obok przeglądu nowości na rynku i nawiązywania kontaktów równorzędny cel Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja. Podczas dwóch dni trwania Forum, równolegle w kilku salach odbywa się ponad 50 wystąpień i prezentacji, które cieszą się niezmiennym zainteresowaniem licznie odwiedzających wystawę profesjonalistów. Wykłady i pokazy przeznaczone dla projektantów, instalatorów, architektów, a także studentów – przyszłych specjalistów – prowadzone są przez najwyższej klasy, niezależnych ekspertów o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wszystkim zwiedzającym gwarantujemy udział w naszych seminariach, wystarczy tylko przybyć na Forum.

 

Jaka jest planowana tematyka seminariów w roku 2013?

TT: O szczegółowym programie będziemy informować na naszej stronie internetowej i w wysyłanych zaproszeniach. Ale już dziś mogę przedstawić zasadnicze elementy merytoryczne.

W związku z planowanymi zmianami przepisów, w szczególności Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zaprezentujemy projekty nowych wymagań. Przedstawimy także założenia techniczne dla systemu wsparcia finansowego budowy budynków energooszczędnych. Omówimy nowe normy, które ostatnio weszły w życie.

Nie zabraknie oczywiście wystąpień dotyczących poszczególnych technik wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Poinformujemy również o nowych inicjatywach Grup Technicznych działających w Stowarzyszeniu.

Jak co roku specjalny blok tematyczny zostanie poświęcony zagadnieniom wentylacji pożarowej. Znajdą się w nim zagadnienia dotyczące przepisów oraz praktyki projektowej i wykonawczej. Osobne seminarium jest zaplanowane z myślą o architektach, którym przekażemy informacje o możliwościach technologicznych, jakie dają współczesne techniki wentylacyjne i klimatyzacyjne. 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.