10 lat minęło… i ciągle mamy ochotę na więcej Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.08.2017

Rozmowa z Arkadiuszem Prostak, Dyrektorem Sprzedaży Zymetric Sp. z o.o. – Generalnym Przedstawicielem marki Midea Electric w Polsce

 

 

2017 6 26 1

Arkadiusz Prostak

 

 

Panie Arkadiuszu, jak minął kolejny rok w firmie Zymetric?

Arkadiusz Prostak: Szczerze mówiąc, w naszej firmie zawsze dużo się dzieje. W każdym roku działalności stawiamy sobie kolejne wyzwania i dążymy do ich realizacji. W Zymetric nigdy nie jest monotonnie, zawsze mamy wiele pracy. Tak jest również obecnie.

 

 

Wydawać by się mogło, że najpracowitsze i najcięższe chwile już za Wami…

AP: To prawda, etap naszego firmowego życia, w którym przestawialiśmy biznes na nowe tory, był intensywny. Ale zakończył się powodzeniem, o którym dziś głośno mówimy. Zawsze wiedzieliśmy, że nam się uda. W tamtym okresie motywowały nas opinie, które podważały możliwość osiągnięcia przez nas sukcesu. Duch Zymetric i ambicje pracowników nigdy by na to nie pozwoliły. Zawsze walczymy do końca.

 

 

To jest nowe motto Zymetric?

AP: Może warto powiedzieć, dlaczego powstał Zymetric, czym się w nim kierujemy. Nasza firma powstała z przekonania, że można wszystko. Że karty rynkowe nigdy nie są rozdane raz na zawsze. Można tworzyć biznes oparty na polskim kapitale, z rodzinnymi zasadami działania, z dala od korporacyjnych procedur. Można tworzyć firmę, w której czujesz się dobrze. Można partnersko współpracować z klientami. Wszystko zależy od ludzi pracujących w firmie. Naszym staraniem, jako firmy handlowej, jest nie tylko osiągać pewne wyniki sprzedażowe, które są potrzebne do tego, by pracownicy mogli czuć się bezpiecznie. Naszym celem jest to, aby zasady, którymi się od początku kierujemy, nie umknęły w dobie intensywnych działań na rynku.

 

 

Czy przez 10 ostatnich lat Waszej działalności coś się zmieniło?

AP: Jak wspomniałem wcześniej, zasady są takie same. Maksymalnie wykorzystywać swoje możliwości, zawsze sięgać po więcej, a przy tym szanować siebie nawzajem. To ciężka praca – ale Zymetric w zasadzie jest dla tych, którzy lubią wyzwania. I dzięki takim osobom przez 10 lat dokonaliśmy wiele. Największa transformacja to szeroko komentowana zmiana dostawcy. Postawiliśmy na markę Midea, ale w innym niż dotychczas znanym wydaniu. Nowa Midea, to Midea Technologiczna.

 

 

2017 6 26 2

Najnowocześniejsze linie produkcyjne i centra badawcze Midea

 

 

 Wnioski: pomimo dopiero 2-letniej pracy związanej z wprowadzeniem na rynek nowego produktu, jesteśmy dużą konkurencją dla największych graczy HVAC. Klienci zaufali Midea. Kiedy startowaliśmy z tą marką, mało kto wiedział o jej technologii. Dziś już tak nie jest. Midea, to jeden z niewielu producentów stale inwestujący w nowoczesne technologie i niezawodność produktów. Dlatego od 2017 roku wprowadziliśmy – jako pierwsi na rynku – 7 lat gwarancji na wszystkie urządzenia.

 

 

2017 6 26 3

Najnowsza technologia Midea Inverter Quattro

 

 

 To kolejny dowód na to, że Midea to klimatyzacja godna zaufania i polecania innym. Zautomatyzowane linie produkcyjne, tworzone w myśl rewolucji przemysłowej 4.0, nowe technologie z setkami patentów, świetny design doceniany na najważniejszych targach na świecie – to tylko niektóre wyróżniki. Midea to typowy przykład strategii międzynarodowego giganta – stawiającego na technologie, a mającego na to ogromne środki finansowe. Dziś przymiotnik „chiński” dla tych, którzy orientują się chociaż trochę w biznesie i nowych technologiach, nie ma pejoratywnego wydźwięku. Jest wręcz odwrotnie. Midea już dokonała takich inwestycji, jak chociażby zakup większościowych udziałów w markach Toshiba, Clivet czy ikony automatyzacji – Kuka. I ciągle inwestuje w nowe technologie – ma tu naprawdę duże ambicje, które sukcesywnie będą doceniane tak przez światowe rynki HVAC, jak i rynek polski. Pragnę tu podkreślić jedną bardzo ważną rzecz – tylko w Zymetric można otrzymać urządzenia Midea z technologią OBM, stworzoną i zastrzeżoną tylko dla tej marki.

 

 

Czy zmieniliście coś w swojej organizacji?

AP: Oczywiście wiele. Zwiększyliśmy zespół, by jak najszybciej reagować na potrzeby klientów. Rozbudowaliśmy magazyn – a dokładnie powiększyliśmy go 8-krotnie. Rozbudowała się nasza centrala, jak również uruchomiliśmy biura regionalne we wszystkich dużych miastach Polski. Zapraszam na stronę 10lat.zymetric.pl – tam w 2 minuty można zobaczyć, jak się zmienialiśmy.

 

 

Nowe logo?

AP: Tak, przy okazji 10-lecia firmy wprowadziliśmy istotne zmiany wizualne. Zmieniliśmy się i z tych zmian jesteśmy bardzo dumni. Już od pewnego czasu mieliśmy świadomość, że nasze logo powinno przejść metamorfozę, tak by najlepiej oddać nasz dzisiejszy charakter i by pokazać, że mierzymy wysoko. Poprzez nowy logotyp i towarzyszące mu elementy identyfikacji wizualnej chcemy zakomunikować najtrafniej opisujące nas cechy: doświadczenie, stabilność, profesjonalizm, nowoczesność i rozwój. Nowy logotyp, to również znak gwarancji – zapewnienia najlepszego klimatu rozwiązań HVAC i zobowiązanie do wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

 

 

2017 6 27 1

Nowa identyfikacja, nowe logo

 

 

Jakie inne działania marketingowe prowadzili Państwo w związku z 10-leciem?

AP: W zasadzie przez cały 2017 rok, nasi Klienci i Partnerzy mogą liczyć na moc atrakcji związanych ze świętowaniem 10-lecia Zymetric. Tak zadecydowaliśmy, że chcemy cieszyć się z tych 10 lat z tymi, którzy byli z nami od zawsze oraz z tymi, którzy właśnie nam zaufali. We wrześniu planujemy wielki jubileuszowy event, powiązany z wprowadzeniem nowego produktu – to będzie kolejne pozytywne zaskoczenie. Przed nami również ogromne wyzwanie logistyczne – wkrótce przenosimy się do nowego biura, połączonego z magazynem. Będzie to zupełnie nowy obiekt, o łącznej powierzchni 38 000m², w którym zostaną dla nas zbudowane nowocześnie zaprojektowane i wyposażone biura o powierzchni 1 300 m² (oczywiście klimatyzowane przez urządzenia Midea) oraz 6 000 m² magazynu wysokiego składowania. Już nie możemy się doczekać.

 

 

Na co stawiacie w tym roku?

AP: Na ludzi – i nie tylko w tym roku, ale od zawsze. Do naszego zespołu dołączyło wielu młodych, zdolnych specjalistów HVAC. Poprzez szkolenia na różnych płaszczyznach, chcemy by się rozwijali, byli lepsi − i to jest nasz cel. Zapewniamy im rodzinną, partnerską atmosferę, dajemy pełną elastyczność działania oraz oferujemy komfortowe warunki pracy. Z kolei z uwagi na coraz większe zainteresowanie szkoleniami technicznymi, od października startujemy z nową salą szkoleniową na południu Polski. Od nowego sezonu będzie można również odbyć szkolenia w największych miastach w Polsce. To na pewno ucieszy naszych Partnerów.

 

 

Czy planujecie zmiany w ofercie produktowej?

AP: Tak, oczywiście. Właśnie wydaliśmy katalog z nowymi urządzeniami serii Home, Multi i Business Comfort. W tym sezonie wprowadziliśmy do swojej oferty ekologiczne jednostki split, z serii Everest Ultimate Comfort i Mission Master, wykorzystujące czynnik chłodniczy R32. Wiem, że jeszcze nie wszyscy instalatorzy są przekonani do urządzeń działających wyłącznie w oparciu o R32, bo jak twierdzą, powoduje trudności. Jednak ten czynnik to przyszłość w klimatyzacji. R32 ma prawie trzykrotnie mniejszy wpływ na globalne ocieplenie w stosunku do tradycyjnego czynnika chłodniczego R410A i o 10% większą efektywność energetyczną urządzenia!

 

 

2017 6 27 2

 

 

Wprowadziliśmy także jednostki kanałowe o wysokim sprężu dyspozycyjnym, a cały typoszereg urządzeń serii BUSINESS Comfort został poszerzony o model 42, o wydajności 12,3 kW.

Wkrótce również zaprezentujemy nowe technologie VRF. Nie bez przyczyny Midea została uznana za światowego lidera wśród producentów urządzeń chłodząco-klimatyzujących według badań przeprowadzonych przez Euromonitor.

 

 

2017 6 27 3

 

 

Kilka słów na koniec?

AP: Warto sięgać po nowe. Dlatego tych, którzy jeszcze nie poznali marki Midea, zapraszam do zapoznania się z urządzeniami z nowej oferty i kontaktu z naszymi Doradcami Techniczno- -Handlowymi. Wspólnie możemy zmienić oblicze HVAC.

 

 

Dziękuję za rozmowę. AP:

Dziękuję.

 

 

 

 
Reklama

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

  • Pompy ciepła 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2015

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2016

  • Pompy ciepła 2014

  • Pompy ciepła 2012

  • Pompy ciepła 2013

Reklama

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.