European Heat Pump Summit. Eksperci wymieniają doświadczenia w Norymberdze PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 15.06.2009

 

Spotkanie na szczycie, jakim jest European Heat Pump Summit – powered by Chillventa – po raz pierwszy odbędzie się w dniach 9 i 10 września w CongressCenter Nürnberg – Centrum Kongresowym w Norymberdze. Tematami spotkania na szczycie są technologie pomp cieplnych w dziedzinach „Industrial, Commercial, Residential, Heating & Cooling, Components & Equipment“. Zainteresowani nawiązaniem kontaktów z innymi decydentami, dyskusjami z ekspertami a jednocześnie chcący przyczynić się do upowszechnienia wiedzy i transferu know-how mogą od natychmiast ubiegać się o wygłoszenie referatu podczas spotkania na szczycie European Heat Pump Summit 2009.

NürnbergMesse w ścisłej współpracy z podmiotami ideowymi IEA-HPP, ehpa, bwp, DKV oraz IZW organizuje nowe forum dialogu. „Centralny punkt stanowią takie zagadnienia jak możliwości i granice pomp cieplnych w przypadku ich zastosowaniu w sektorze prywatnym, przemysłowym i gospodarczym“, podkreśla Gabriele Hannwacker, kierownik projektu z ramienia NürnbergMesse.
W referatach poruszane będą m.in. takie tematy jak znaczenie pompy cieplnej w aspekcie celów UE w zakresie ochrony środowiska, jej możliwości, napotykane przeszkody i szczególnie doświadczenia uzyskane w następstwie zastosowania pomp cieplnych w sektorze przemysłowym, gospodarczym i prywatnym.

Grupy docelowe, do których skierowana jest myśl przewodnia tej imprezy, to: doradcy energetyczni, dostawcy energii, decydenci z kręgów polityki, władz federalnych, krajów związkowych i samorządów komunalnych, planiści i projek-tanci, producenci urządzeń i instalacji, producenci pomp cieplnych (technika – sprzedaż – marketing), eksploatatorzy objektów komunalnych i gospodarczych (spółdzielnie budownictwa mieszkaniowego) oraz eksploatatorzy objektów prze-mysłowych.

„Eksperci uzyskują tu informacje i dyskutują z ekspertami“, uzupełnia Gabriele Hannwacker. Referaty, wygłaszane w języku niemieckim lub angielskim, będą symultanicznie tłumaczone.

Punkty ciężkości spotkania na szczycie European Heat Pump Summit:

 

  • Energie odnawialne

W ramach dyrektywy UE Directive Renewable Energy Resources pompę cieplną od 2008 r. uznano technologią „Geothermal, Hydrothermal and Aerothermal“ – służącą wykorzystaniu energii odnawialnych. Zaprezentowane będą potencjały istniejące zarówno w Europie jak i w poszczególnych krajach. Nakreślone i pod-dane dyskusji będą możliwości oraz konkretne zadania branży, w tym potencjały umożliwiające redukcję gazów cieplarnianych i wykorzystanie zasobów energii odnawialnych.

 

  • Potencjał dla pomp cieplnych

Potencjał pomp cieplnych w poszczególnych krajach i dziedzinach zastosowania przedstawia się w sposób dość zróżnicowany. Zaprezentowany będzie rozwój na poszczególnych rynkach, jak np. w Finlandii, w basenie Morza Środziemnego, Francji czy też w takich segmentach rynku jak sektor działalności gospodarczej oraz przemysł.
Wysoki poziom wzrostu w Europie, jaki dokonał się w ostatnich latach, wymaga dokładnej analizy i oceny, by w przyszłości zainwestować we właściwe kraje i we właściwe segmenty rynku. Powyższe ma szczególne znaczenie dla producentów pomp cieplnych. Jakie wymogi dominują, jaka strategia rynku oraz marketingu jest konieczna? Czy dysponujemy właściwym spektrum wyrobu? Jakie warunki muszą być spełnione?

 

  • Rozwój komponentów i wyrobów

Wyniki rozwoju w dziedzinie komponentów urządzeń i instalacji pomp cieplnych wykazują w ostatnich miesiącach znaczny postęp. Nie pozostaje to bez znacz-nego wpływu na technikę pomp cieplnych a zarazem na dalszą poprawę i tak już wysokich liczb mocy jednostkowych. W palecie ofert producentów coraz częściej spotkać można regulację mocy sprężarek, wentylatorów i pomp. Wielostopniowe urządzenia umożliwiają uzyskiwanie wysokich temperatur wstępnych z jedno-cześnie wysokimi liczbami mocy jednostkowych. Jest to jasna odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie zaistniało w dziedzinie starego budownictwa i w sektorze wytwarzania ciepłej wody, mającej zastosowanie w działalności gospodarczej. Dla liczebnie olbrzymiej substancji starego budownictwa coraz częściej oferuje się rozwiązania systemów biwalentnych, umożliwiających uzyskanie wysokiego stopnia oszczędności energii z jednoczesną znaczną redukcją emisji CO2 i przewidywalnymi inwestycjami. Zalicza się do nich stosowanie pomp cieplnych działających na zasadzie woda-woda z kombinacją i bez kombinacji z energią solarną.

Producenci komponentów i pomp cieplnych przedstawią powyższe rozwiązania oferując jednocześnie technikom i użytkownikom możliwość uzyskania informacji o najnowszym stanie tej techniki i bezpośredniego dyskutowania z fachowcami podczas referatu lub na forum „wystawy w foyer“.

 

  • Zastosowanie pomp cieplnych

Zastosowanie pomp cieplnych w konkretnych projektach, poczynając od małych mocy jednostkowych po bardzo duże, ukazuje szeroki wachlarz dotychczaso-wych możliwości. Przedstawione w konkretnych projektach plany i rozwiązania umożliwią słuchaczom detaliczny wgląd w już wykonane instalacje ukazując za-razem koszty, oszczędności i doświadczenia. Zastosowania obejmować mogą proste projekty jak suszarki bielizny, wytwarzanie ciepłej wody, pompy cieplne w istniejących budynkach (prywatnych, przeznaczonych do działalności gospodar-czej, komunalnych i przemysłowych) przez zastosowania w przemyśle (np. urzą-dzenia lakiernicze do lakierowania drewna itd.), produkcję żywności, zasto-sowania w supermarketach aż po wykorzystanie wód odpadowych w połączeniu z wykorzystaniem zdalnego ciepła i chłodzenia.

 

  • Innowacyjne systemy i perspektywa przyszłych zastosowań

Przedstawione będą także innowacyjne systemy ogrzewania i chłodzenia, jak np. systemy VRF napędzane silnikiem gazowym lub elektrycznym, pompy cieplne działające w układach powietrze-powietrze, małe sorpcyjne pompy cieplne, kombinacje z wykorzystaniem energii solarnej i szereg innych procesów.

 

Zainteresowani nawiązaniem kontaktów z innymi decydentami, dyskusjami z ekspertami a jednocześnie chcący przyczynić się do upowszechnienia wiedzy i transferu know-how są mile widziani i mogą zgłaszać się od natychmiast:
Zgłoszenie na kongres w 2009 r. z podaniem punktu programu oraz propozycją tematu w skróconej formie (jedna strona DIN A4) musi wpłynąć do komitetu organizacyjnego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) najpóźniej do dnia 02.06.2009 r

 


IEA-HPP: IEA Heat Pump Programme – Programy Pompa Cieplna IEA


www.heatpumpcentre.org


EHPA: The European Heat Pump Association – Europejskie Stowarzyszenie Pompa Cieplna


www.ehpa.org


bwp: Bundesverband WärmePumpe e. V. – Federalne Zrzeszenie Pompa Cieplna


www.waermepumpe.de


DKV: Deutscher Kälte- und Klimatechnischer Verein e. V. – Niemieckie Zrzeszenie Techniki Chłodniczej i Klimatyzacyjnej

www.dkv.org


IZW: Informationszentrum Wärmepumpen und Kältetechnik e. V. – Centrum Informacji Pompy Cieplne i Technika Chłodnicza

www.izw-online.de

 

 

Więcej informacji o spotkaniu na szczycie European Heat Pump Summit znajdą Państwo pod: www.hp-summit.de


 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.