GRODNO S.A. – kompleksowe rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE)
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 28.04.2022

Grodno S.A. jest czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, działającym na polskim rynku od 32 lat. Bardzo aktywnie rozwija segment odnawialnych źródeł energii (OZE) pod kątem pomp ciepła, fotowoltaiki i stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma świadczy również usługi w zakresie audytów oraz projektów elektrycznych i oświetleniowych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej. Jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Zapewnia produkty i usługi z 12 segmentów elektrotechnicznych.

 

 


Odnawialne źródła energii stanowią alternatywę dla paliw kopalnych i przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zróżnicowania dostaw energii oraz zmniejszania zależności od niepewnych i niestabilnych rynków paliw kopalnych, zwłaszcza ropy i gazu. Regulacje prawne na terenie Unii Europejskiej dotyczące promowania odnawialnych źródeł energii (w Polsce znany jako program „Czyste powietrze”), stały się impulsem do poszukiwania nowych rozwiązań. W dyrektywie ustanowiono wiążący cel, zgodnie z którym do 2030 roku zużywaną energię końcową w Unii powinno się pozyskiwać co najmniej w 32% ze źródeł odnawialnych.

 

2022 02 49 2 GRODNO

 


Sytuacja ta spowodowała, że nie tylko duzi inwestorzy poszukują oszczędności w ograniczeniu swoich wydatków za energię, ale również właściciele domów jednorodzinnych zaczęli coraz mocniej się tym interesować. Ponieważ koszty ogrzewania domu oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej stanowią co najmniej 60% wszystkich wydatków związanych z eksploatacją domów jednorodzinnych, dlatego inwestorzy (klienci) zaczęli wycofywać się z tradycyjnego systemu ogrzewania szukając alternatywnych, a przed wszystkim tańszych w eksploatacji źródeł ogrzewania domu, tak aby osiągnąć jak największe oszczędności w tym zakresie.


Grodno działa na polskim rynku od wielu lat jako ekskluzywny dystrybutor pomp ciepła czołowych producentów, jak choćby Hitachi. Doświadczenie zdobyte w tym obszarze na przestrzeni lat, zapewnia dobór najkorzystniejszych rozwiązań dla klienta końcowego. Aby dobrać jak najbardziej efektywną i ekonomicznie satysfakcjonującą pompę ciepła, warto zrozumieć, jak ważna jest odpowiednia termoizolacyjność domu. Właśnie ona wpłynie na dobór pompy pod kątem wielkości i wydajności grzewczej, co ma bezpośrednie przełożenie na ostateczne koszty całej inwestycji.

 

2022 02 48 1 GRODNO

 


Oferta pomp ciepła Hitachi jest bardzo szeroka. Producent ten, będąc jednym z liderów w branży HVAC, stale doskonali i unowocześnia swoje produkty. Wysoka jakość i bardzo niska awaryjność pomp ciepła, stawia Hitachi w gronie najlepszych. Pompy tej marki wyróżniają się też stabilnymi źródłami ogrzewania, nawet przy skrajnie niesprzyjającej pogodzie, jak choćby w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Wyposażone są w sterowniki z wyświetlaczem LCD, które umożliwiają korzystanie ze wszystkich funkcji pracy i regulacji instalacji: ogrzewania, klimatyzacji, przygotowania c.w.u., ogrzewania kolektorami słonecznymi i podgrzewania wody w basenie. Sprawdzają się nawet w roli termostatu pokojowego — sterownik można wyjąć z panelu przedniego i umieścić w dowolnym pomieszczeniu. W ten  sposób można regulować temperaturę w dwóch lub trzech pomieszczeniach (wymagany zestaw do regulacji temperatury w drugim obiegu). Sterownik stosowany w pompach ciepła Hitachi może być obsługiwany zarówno z pozycji użytkownika, jaki i instalatora/serwisanta (dostęp do większej ilości parametrów pracy urządzenia).

 

2022 02 49 1 GRODNO


Portfolio produktów Hitachi w pełni dostępne w Grodno S.A. uzupełniają także urządzenia klimatyzacyjne typu split i multisplit dla aplikacji domowych, komercyjnych i przemysłowych (z czynnikiem chłodniczym R410A i R32), systemy VRF oraz systemy rekuperacji. Urządzenia marki Hitachi projektowane są zgodnie z wytycznymi dyrektywy ErP, a wydajności chłodnicze i grzewcze urządzeń są znacznie wyższe niż minimum wymagane przez dyrektywę. Dzięki temu zapewniają zarówno wyższy komfort, jak i niższe zużycie energii.

 


Segment pomp ciepła jest mocno wspierany przez Grodno pozostałymi rozwiązaniami z obszaru OZE – głównie fotowoltaiką. Eksperci firmy posiadają w tej dziedzinie niezbędną wiedzę do tworzenia kompleksowych inwestycji (projekt, realizacja, uruchomienie instalacji). Pomagają także w przygotowaniu wskazanej dokumentacji do uzyskania dotacji w ramach kolejnych edycji programu „Mój prąd”.

 


Grodno S.A. organizuje również szkolenia produktowe połączone z warsztatami praktycznymi z zakresu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. Szkolenia te odbywają się w warszawskim Centrum Szkoleń OZE przy ulicy Modlińskiej 103, potocznie zwanym Domkiem OZE. Oprócz tego klienci mogą liczyć na pomoc i doradztwo techniczne w ponad 95 oddziałach firmy zlokalizowanych na terenie całego kraju – kontakt na stronie www.grodno.pl

 

Na podstawie materiałów technicznych i marketingowych Grodno S.A. opracował:

Marcin PAŁKA
– specjalista ds. wentylacji i klimatyzacji, Grodno S.A.

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.