Reklama
 
 
 
 
Aquarea All in One Compact – bestseller wśród pomp ciepła
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 31.12.2021

Jednostki Aquarea All-in-One Compact to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Dopracowana przez inżynierów i projektantów jednostka charakteryzuje się wysoką wydajnością i oszczędnością energii przy minimalnej emisji CO2. Na uwagę zasługuje również wzorowany na domowym sprzęcie AGD atrakcyjny design.

 

 


20211125 Panasonic all-in-one 1

 

Wyjątkowe wzornictwo i budowa


Choć przy wyborze pompy ciepła design nie jest najważniejszym kryterium wyboru, to wśród inwestorów widoczny jest coraz silniejszy trend dbania o elegancki wygląd urządzeń. To zrozumiałe. Inwestują dużo w wygląd domu i nie chcą mieć brudnej kotłowni obok nowoczesnych sprzętów. Dlatego tak piękny wygląd modeli All in One Compact to, z punktu widzenia inwestora, duży atut i korzyść, zwłaszcza że urządzenie może się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu.

 


Jakość i niezawodność


Pompy ciepła All in One Compact dostępne są w dwóch wariantach: High Performance oraz T-CAP. Oba rozwiązania cechują wysokie parametry wydajności, ze współczynnikiem SCOP sięgającym nawet 5,07 (dla klimatu umiarkowanego 35°C). Jest to jeden z najwyższych parametrów wśród powietrznych pomp ciepła. Pierwszy z wariantów (seria High Performance) to jednostki przeznaczone głównie do nowych instalacji w budynkach pasywnych czy energooszczędnych. Z kolei seria T-CAP to technologia pomp ciepła, która sprawdza się w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, nawet do -28°C, zapewniając stałą wydajność grzewczą do -20°C. To sprawia, że pompy All in One Compact znajdą zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Warto także zaznaczyć, że urządzenia Panasonic cenione są za wysokiej jakości, niezawodne sprężarki będące „sercem” pompy ciepła. To 100% japońskiej technologii.

 

 

Szeroka oferta modeli


W ramach oferty dostępnych jest 8 modeli o różnej mocy (od 3 do 16 kW), zarówno serii High Performance jak i T-CAP, generacji J i H. Daje to więc możliwość dopasowania pompy ciepła praktycznie do każdej inwestycji – i nowej, i modernizowanej. Tabela 1. prezentuje dostępne modele, przy czym należy pamiętać, że oferta będzie się poszerzać.

 

20211125 Panasonic all-in-one tabela

 


Największa kompaktowość i oszczędność miejsca


Jednym z głównych założeń podczas projektowania pomp ciepła All in One Compact było zapewnienie maksymalnej oszczędności miejsca. Przy rozmiarach 598 x 600 mm, pompa ciepła zajmuje taką sama powierzchnię jak standardowa pralka, lodówka czy inny sprzęt AGD.


W tej sytuacji zbędne staje się posiadanie przez inwestora specjalnego pomieszczenia technicznego w rodzaju kotłowni. To duża zaleta i przewaga w porównaniu do innych pomp ciepła, nie wspominając o tradycyjnych kotłach.

 

Zalety Aquarea All in One Compact:
 • powierzchnia podstawy tylko 598 x 600 mm;
 • czynnik chłodniczy R32;
 • klasa energetyczna A+++ (klimat umiarkowany, woda 35°C);
 • temperatura wody na wylocie: 60°C;
 • zasobnik CWU 185 l ze stali nierdzewnej INOX;
 • próżniowy panel izolacyjny U-Vacua™ o bardzo wysokiej efektywności;
 • zasobnik na wodę bez anody, bez konserwacji;
 • wydajna praca nawet w temperaturach do -20°C;
 • sterowanie i serwis w chmurze z CZ-TAW1;
 • łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania;
 • wbudowany przepływomierz i automatyczny zawór odpowietrzający;
 • łatwa instalacja i konserwacja z przyłączami elektrycznymi z przodu.

 

 


20211125 Panasonic all-in-one 2

 

Zastosowanie All in One Compact


Ze względu na przyjęte rozwiązania oraz oferowany zakres mocy typoszereg ten nie ma praktycznie ograniczeń, jeśli chodzi o zastosowanie i miejsce montażu. Mogą być wykorzystywane zarówno w nowych budynkach, jak również przy modernizacji i wymianie starego kotła na pompę ciepła w starych. Mają szeroki zakres zastosowania: grzanie, chłodzenie oraz podgrzewanie c.w.u. Współpracują z grzejnikami, klimakonwektorami czy ogrzewaniem płaszczyznowym (ogrzewanie podłogowe). Szeroki wybór mocy sprawia, że znajdują zastosowanie zarówno w niedużych domach, takich do 120 m2, jak i tych średnich o powierzchni 140÷180 m2, a także w większych – powyżej 200 m2. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka wydajność pracy i energooszczędność.

 

 

Zdalne sterowanie oraz serwis i diagnostyka


Aquarea wyznacza również nowe standardy, umożliwiając
zarówno zdalne sterowanie urządzeniem przez użytkownika, jak również
zdalny serwis i diagnostykę pompy ciepła przez instalatora. Poprzez
usługi w chmurze do dyspozycji mamy aplikacje Aquarea Smart Cloud i Service Cloud.

 

Aquarea Smart Cloud
To potężne i intuicyjne narzędzie do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i przygotowaniem c.w.u. w tym funkcją monitoringu zużycia energii. Specjalny moduł
(CZ-TAW1) umożliwia połączenie pompy ciepła Aquarea z chmurą za pomocą routera Wi-Fi lub przewodowej sieci LAN, co pozwala zarówno na sterowanie instalacją przez użytkownika końcowego, jak i przeprowadzanie zdalnego serwisu przez partnerów Panasonic.


Funkcje zdalnego sterowania:

 • wizualizacja i sterowanie;
 • programowanie pracy;
 • statystyki energetyczne;
 • powiadomienia o zakłóceniach podczas pracy.

 

Obejrzyj krótki film o Aquarea Smart Cloud:

 

 

 

Aquarea Service Cloud


Usługa ta, to rozbudowane narzędzie przeznaczone dla instalatora, które umożliwia zdalny monitoring pracy pompy ciepła Panasonic Aquarea. Diagnostyka obejmuje aż 71 parametrów, a szczegółowa historia dostępna jest dla ostatnich 7 dni. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek błędów instalator otrzymuje powiadomienie i może zdalnie sprawdzić status urządzenia. Dzięki temu, w wielu sytuacjach może dokonać serwisu online, bez konieczności przyjazdu na miejsce, a jeśli to nie jest możliwe, to przyjedzie już przygotowany, z gotową do wymiany częścią. Aquarea Service Cloud umożliwia instalatorowi także sprawdzenie historii pracy pompy ciepła i dostosowanie jej ustawień do potrzeb danego klienta.

 

Zaawansowane funkcje zdalnego serwisu:

 • pełny podgląd działania pompy na jednym ekranie;
 • dziennik historii błędów;
 • pełna informacja o jednostce;
 • stała dostępność statystyk;
 • dostępność większości ustawień, nawet do 71 parametrów.

 

Obejrzyj krótki film o Aquarea Service Cloud:

 

 

 Więcej informacji można znaleźć na strnie: https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.