Miesięcznik indeksowany jest w bazie czasopsim technicznych
Aquarea All in One Compact – bestseller wśród pomp ciepła
Data dodania: 31.12.2021
Jednostki Aquarea All-in-One Compact to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Dopracowana przez inżynierów i projektantów jednostka charakteryzuje się wysoką wydajnością i oszczędnością energii przy minimalnej emisji CO2. Na uwagę zasługuje również wzorowany na domowym sprzęcie AGD atrakcyjny design.
Wyjątkowe wzornictwo i budowa
Choć przy wyborze pompy ciepła design nie jest najważniejszym kryterium wyboru, to wśród inwestorów widoczny jest coraz silniejszy trend dbania o elegancki wygląd urządzeń. To zrozumiałe. Inwestują dużo w wygląd domu i nie chcą mieć brudnej kotłowni obok nowoczesnych sprzętów. Dlatego tak piękny wygląd modeli All in One Compact to, z punktu widzenia inwestora, duży atut i korzyść, zwłaszcza że urządzenie może się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu.
Jakość i niezawodność
Pompy ciepła All in One Compact dostępne są w dwóch wariantach: High Performance oraz T-CAP. Oba rozwiązania cechują wysokie parametry wydajności, ze współczynnikiem SCOP sięgającym nawet 5,07 (dla klimatu umiarkowanego 35°C). Jest to jeden z najwyższych parametrów wśród powietrznych pomp ciepła. Pierwszy z wariantów (seria High Performance) to jednostki przeznaczone głównie do nowych instalacji w budynkach pasywnych czy energooszczędnych. Z kolei seria T-CAP to technologia pomp ciepła, która sprawdza się w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, nawet do -28°C, zapewniając stałą wydajność grzewczą do -20°C. To sprawia, że pompy All in One Compact znajdą zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Warto także zaznaczyć, że urządzenia Panasonic cenione są za wysokiej jakości, niezawodne sprężarki będące „sercem” pompy ciepła. To 100% japońskiej technologii.
Szeroka oferta modeli
W ramach oferty dostępnych jest 8 modeli o różnej mocy (od 3 do 16 kW), zarówno serii High Performance jak i T-CAP, generacji J i H. Daje to więc możliwość dopasowania pompy ciepła praktycznie do każdej inwestycji – i nowej, i modernizowanej. Tabela 1. prezentuje dostępne modele, przy czym należy pamiętać, że oferta będzie się poszerzać.
Największa kompaktowość i oszczędność miejsca
Jednym z głównych założeń podczas projektowania pomp ciepła All in One Compact było zapewnienie maksymalnej oszczędności miejsca. Przy rozmiarach 598 x 600 mm, pompa ciepła zajmuje taką sama powierzchnię jak standardowa pralka, lodówka czy inny sprzęt AGD.
W tej sytuacji zbędne staje się posiadanie przez inwestora specjalnego pomieszczenia technicznego w rodzaju kotłowni. To duża zaleta i przewaga w porównaniu do innych pomp ciepła, nie wspominając o tradycyjnych kotłach.
Zalety Aquarea All in One Compact:
powierzchnia podstawy tylko 598 x 600 mm;
czynnik chłodniczy R32;
klasa energetyczna A+++ (klimat umiarkowany, woda 35°C);
temperatura wody na wylocie: 60°C;
zasobnik CWU 185 l ze stali nierdzewnej INOX;
próżniowy panel izolacyjny U-Vacua™ o bardzo wysokiej efektywności;
zasobnik na wodę bez anody, bez konserwacji;
wydajna praca nawet w temperaturach do -20°C;
sterowanie i serwis w chmurze z CZ-TAW1;
łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania;
wbudowany przepływomierz i automatyczny zawór odpowietrzający;
łatwa instalacja i konserwacja z przyłączami elektrycznymi z przodu.
Zastosowanie All in One Compact
Ze względu na przyjęte rozwiązania oraz oferowany zakres mocy typoszereg ten nie ma praktycznie ograniczeń, jeśli chodzi o zastosowanie i miejsce montażu. Mogą być wykorzystywane zarówno w nowych budynkach, jak również przy modernizacji i wymianie starego kotła na pompę ciepła w starych. Mają szeroki zakres zastosowania: grzanie, chłodzenie oraz podgrzewanie c.w.u. Współpracują z grzejnikami, klimakonwektorami czy ogrzewaniem płaszczyznowym (ogrzewanie podłogowe). Szeroki wybór mocy sprawia, że znajdują zastosowanie zarówno w niedużych domach, takich do 120 m2, jak i tych średnich o powierzchni 140÷180 m2, a także w większych – powyżej 200 m2. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka wydajność pracy i energooszczędność.
Zdalne sterowanie oraz serwis i diagnostyka
Aquarea wyznacza również nowe standardy, umożliwiając zarówno zdalne sterowanie urządzeniem przez użytkownika, jak również zdalny serwis i diagnostykę pompy ciepła przez instalatora. Poprzez usługi w chmurze do dyspozycji mamy aplikacje Aquarea Smart Cloud i Service Cloud.
Aquarea Smart Cloud To potężne i intuicyjne narzędzie do zdalnego sterowania wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i przygotowaniem c.w.u. w tym funkcją monitoringu zużycia energii. Specjalny moduł (CZ-TAW1) umożliwia połączenie pompy ciepła Aquarea z chmurą za pomocą routera Wi-Fi lub przewodowej sieci LAN, co pozwala zarówno na sterowanie instalacją przez użytkownika końcowego, jak i przeprowadzanie zdalnego serwisu przez partnerów Panasonic.
Funkcje zdalnego sterowania:
wizualizacja i sterowanie;
programowanie pracy;
statystyki energetyczne;
powiadomienia o zakłóceniach podczas pracy.
Obejrzyj krótki film o Aquarea Smart Cloud:
Aquarea Service Cloud
Usługa ta, to rozbudowane narzędzie przeznaczone dla instalatora, które umożliwia zdalny monitoring pracy pompy ciepła Panasonic Aquarea. Diagnostyka obejmuje aż 71 parametrów, a szczegółowa historia dostępna jest dla ostatnich 7 dni. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek błędów instalator otrzymuje powiadomienie i może zdalnie sprawdzić status urządzenia. Dzięki temu, w wielu sytuacjach może dokonać serwisu online, bez konieczności przyjazdu na miejsce, a jeśli to nie jest możliwe, to przyjedzie już przygotowany, z gotową do wymiany częścią. Aquarea Service Cloud umożliwia instalatorowi także sprawdzenie historii pracy pompy ciepła i dostosowanie jej ustawień do potrzeb danego klienta.
Zaawansowane funkcje zdalnego serwisu:
pełny podgląd działania pompy na jednym ekranie;
dziennik historii błędów;
pełna informacja o jednostce;
stała dostępność statystyk;
dostępność większości ustawień, nawet do 71 parametrów.