Reklama
 
 
 
 
Zrównoważone rozwiązania chłodnicze Advansor do sklepów spożywczych i cetrów logistycznych
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 23.05.2022

Większość sieci detalicznych sprzedawców żywności zdefiniowało i posiada ambitne cele w zakresie działań na rzecz klimatu, a jednocześnie musi odnawiać lub otwierać nowe placówki w krótkim czasie. Wiele osób wciąż jednak nie wie, że chłodzenie, zamrażanie, klimatyzacja i ogrzewanie można połączyć w jednym zrównoważonym rozwiązaniu. Dzięki temu sklepy detaliczne i centra dystrybucji żywności mogą uniknąć stosowania paliw kopalnych, zwiększyć oszczędność energii i zaoszczędzić miejsce.

 

 

Kristian Breitenbauch, dyrektor generalny z firmy Advansor, wyjaśnia:
Wciąż widzimy wielu użytkowników końcowych, którzy nie wiedzą, że istnieje możliwość połączenia chłodzenia i ogrzewania w jednym systemie. Często to instalator kupuje system i nie płaci rachunków po jego zainstalowaniu.

 

 

Kompletne rozwiązanie klimatyczne z chłodzeniem, zamrażaniem, klimatyzacją i ogrzewaniem w jednym systemie


Przy zastosowaniu wymiennika dla odzysku ciepła, nadmiar ciepła z procesu chłodniczego może być wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń lub ciepłej wody użytkowej. W ten sam sposób można rozbudować system przez dodanie modułu klimatyzacji czy dodatkowo powiększyć o zamrażanie.

 

20220523 1 Advansor Climate Solutions Food Retail


Posiadając jeden zintegrowany układ HVACR zamiast kilku rozproszonych systemów, różnych dostawców, nie potrzebujemy np. kotła do ogrzewania wykorzystującego paliwa kopalne. Zasadniczo potrzeba mniejszej ilości urządzeń, zapewnia niższy całkowity koszt inwestycji, łatwiejszą instalację i mniej konserwacji – a często maszynownia nie jest potrzebna, co zapewnia więcej miejsca na sprzedaż.


Zastosowanie różnych technologii zapewni dalsze oszczędności energii i szybki zwrot z inwestycji. Na przykład sprężanie równoległe, eżektory i ultraniskie przegrzewanie mogą zapewnić oszczędność energii do 30%.

 

 

Kompaktowe rozwiązania dla mniejszych sklepów spożywczych dostępne w magazynie

 

W zależności od wielkości sklepu dostępnych jest więcej rozwiązań. Najmniejsze rozwiązania są dostępne prosto z magazynu i można je wybrać z cennika, w tym chłodnice gazu i opcje, takie jak odzysk ciepła.
MiniBoostery o mocy do 45 kW są dostępne w magazynie i można je również ustawić na zewnątrz. Opcjonalnie można dodać odzysk ciepła. Agregaty MiniBooster nadają się szczególnie do małych sklepów spożywczych i dyskontowych, ale mają szeroki zakres zastosowań. Urządzenie zapewnia wydajność chłodniczą do 45 kW i zajmuje tyle samo miejsca co europaleta. Został on zaprojektowany z myślą o kompaktowych rozmiarach i może być umieszczony w narożniku lub używany na zewnątrz razem z zestawem o stopniu ochrony IP54.

 

20220523 2 - Advansor MiniBooster

 

Dyrektor generalny Advansor Kristian Breitenbauch mówi:
„Zbudowaliśmy i sprzedaliśmy ponad 12 000 agregatów i wiemy, co działa. Dostarczamy urządzenia do 18 z 20 największych sprzedawców detalicznych w Europie. Dlatego jesteśmy pewni, że nasza oferta modeli dostępnych w magazynie odpowiada potrzebom klienta. Poza tym dzięki temu klienci otrzymują zawsze tę samą wysoką jakość i rozwiązanie. Wszystko jest wstępnie zaprogramowane, w pełni przetestowane fabrycznie oraz działa na zasadzie Plug and Play. Pozwala to również zaoszczędzić czas na miejscu”.

 

 

MiniBooster można zamówić z odzyskiem ciepła, dzięki czemu nadmiar ciepła z procesu chłodzenia można wykorzystać do ogrzania ciepłej wody użytkowej lub pomieszczeń. Pozwola to zarówno zaoszczędzić energię, jak i wyeliminować potrzebę stosowania kotła opartego na paliwach kopalnych.

 

 

Systemy do 10 MW dla centrów dystrybucyjnych


Trendy, jakie firma Advansor dostrzega podczas wyboru rozwiązań dla centrów dystrybucyjnych, to w ostanim czasie głównie przywiązywanie szczgólnej uwagi do zmniejszenia całkowitego zużycia energii i dążenie do mniejszej złożoności instalacji. Instalacja i konserwacja powinny być jak najłatwiejsze do wykonania. Czynnik R744 (CO2) nie zawsze był preferowanym czynnikiem chłodniczym w centrach dystrybucji. Jednak zastosowanie standaryzowanych transkrytycznych agregatów CO2 pozwala uzyskać więcej korzyści.

 

Według Andersa Mønsteda, Business Development Managera z firmy Advansor, zastosowanie ustandaryzowanych transkrytycznych agregatów CO2 może przynieść więcej korzyści:

„Szacujemy jednak, że klienci mogą zaoszczędzić 40-50% na kosztach początkowych . Co więcej, łącząc w jednym rozwiązaniu chłodzenie, mrożenie i ogrzewanie, możemy pracować bardzo wydajnie przy częściowym obciążeniu CO2 i wymaga to minimalnego czasu instalacji na miejscu, ponieważ wszystko jest w pełni przetestowane w fabryce i działa mniej więcej na bazie koncepcji Plug and Play. Poza tym CO2 jest naturalnym czynnikiem chłodniczym, którego zastosowanie pozwala zmniejszyć ryzyko mieszania różnych czynników chłodniczych lub olejów, dzięki czemu zmniejsza się koszt zarządzania bezpieczeństwem”

 


Firma Advansor dostarczyła agregaty do centrów dystrybucyjnych między innymi takich firm jak LIDL, Biedronka, Matthem czy ALDI.

 

 20220523 3 - Advansor Solution for Distribution Center

 

 

Naturalny czynnik chłodniczy przyjazny dla klimatu


Wszystkie rozwiązania firmy Advansor są oparte na naturalnym czynniku chłodniczym CO2. R744 to naturalny czynnik chłodniczy, który nie wpływa na klimat i nie jest szkodliwy dla środowiska. Naszym priorytetem jest opracowywanie energooszczędnych systemów, które zapewniają najniższe możliwe zużycie energii. Nie ma wątpliwości, że chemiczne czynniki chłodnicze znacząco przyczyniają się do globalnego ocieplenia, a najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie czynników naturalnych. Oprócz oczywistego pozytywnego wpływu na efektywność energetyczną i zużycie energii, CO2 jest nietoksyczny, niepalny, nie jest szkodliwy dla wody pitnej oraz nie wpływa na warstwę ozonową.
 
Często rozwiązanie składa się z kilku identycznych agregatów, na przykład o mocy 1,2 MW, z których każdy zapewnia łatwą instalację i obsługę, oraz jest wyposażony w najnowsze technologie, takie jak silniki z magnesami trwałymi, sprężarki równoległe, eżektory czy moduł ultraniskiego przegrzania, które zapewniają optymalną oszczędność energii.


Moduł ultraniskiego przegrzania umożliwia bardzo niską temperaturę powrotu z parowników, jest bardzo wytrzymały oraz efektywny i odbiera ciecz, która może powracać z parowników. Ciśnienie ssania można zwykle zwiększyć o 4-5K, co skutkuje oszczędnością energii wynoszącą około 10%. Czas zwrotu inwestycji w ciepłym klimacie jest krótszy niż 2 lata w porównaniu ze standardowym systemem równoległym, a w połączeniu z eżektorem gazowym można uzyskać dodatkowe oszczędności do 20%.

 

 

Piotr WACŁAWEK
– Regionalny kierownik sprzedaży CEE


ADVANSOR A/S
tel.: +48 22 307 95 97
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.advansor.com

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.