Czwarty raz biegiem po klucz Instalatora PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 05.04.2018

10 000 metrów Biegu Instalatora. Już po raz kolejny w branży budowlano-instalacyjnej wywołuje ducha sportowej rywalizacji. Tegoroczna edycja Biegu Instalatora odbędzie się w Bydgoszczy w pierwszą niedzielę czerwca. W 2017 roku na podium stanęli w klasyfikacji generalnej Mariusz Dembowski z Lidzbarka i Agata Woźniakowska z Bydgoszczy, natomiast w klasyfikacjach branżowych najszybsi byli reprezentanci firm takich jak H+H POLSKA, CIEPŁOBUD, HYDROTERM, KLIMAT SOLEC, ART-DECO, KLIMARIK, MECHVENT, MPWiK Włocławek, Technika Sanitarna, SOLUM,  MWiK Bydgoszcz, REMKAN, MWiO Sp. z o.o. i WODKAN S.A.

 

 

 

 

20180405 Bieg Rotenso start

 


 
Bieg Instalatora – co to takiego?
W Polsce mamy biegi na pamiątkę, ku czci, z okazji, a także Bieg Dzika, Rzeźnika, po Rybę, Morsa, Przodownika, Icemana, Komandosa, a w Bydgoszczy – Bieg Instalatora!

Bieg jest przeznaczony dla wszystkich biegaczy, którzy zostaną sklasyfikowani według płci i wieku. W Biegu wprowadzone zostają dodatkowe klasyfikacje „instalator” oraz „wod.-kan.” – zarówno indywidualne jak i drużynowe. Stąd nazwa biegu i szansa dla biegających instalatorów, inżynierów, projektantów, techników, handlowców – związanych z szeroko pojętą branżą instalacyjną.


Bieg organizowany jest przez portal branżowy HVACR.pl informujący o aktualnościach i wydarzeniach związanych z instalacjami grzewczymi (H), wentylacyjnymi (V), klimatyzacyjnymi (AC) i chłodniczymi (R).


Instalator jest od pierwszej edycji oficjalną imprezą towarzyszącą Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które co roku odbywają się w Bydgoszczy. 26. Edycja WOD-KAN odbędzie się tuż po biegu, w dniach 5-7 czerwca br.

Biuro zawodów start i meta oraz liczne atrakcje zlokalizowane będą na terenie parku miejskiego „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Start biegu zaplanowany został na godz. 11:00.

 

 

Sportowe emocje zapewnia ROTENSO!
W tym roku Instalator wystąpi w barwach Rotenso - producenta urządzeń klimatyzacyjnych przeznaczonych dla zastosowań domowych, biurowych oraz przemysłowych. Klimatyzowane powietrze pojawiło się na oficjalnej koszulce biegu w postaci… niebiesko-czerwonych skrzydeł.

- Dla uczestników biegu, przy udziale firmy ALNOR Systemy Wentylacji, zostanie zorganizowany konkurs fotograficzny. Konkurs związany będzie z symbolicznym skrzydlatym biegaczem-zwycięzcą – mówi Aldona Rybka, redaktor portalu HVACR.pl, organizator biegu.

W pakietach startowych, oprócz koszulki, znajdą się atrakcyjne gadżety od Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, organizatora Targów WOD-KAN oraz vouchery do escape roomu Wyjście Awaryjne. Ponadto Rotenso zapewni branżowe nagrody dla zwycięzców biegu.

- Bieganie od kilku lat staje się coraz modniejsze. Cieszy nas, że również branża instalatorska, bardzo chętnie oddaje się tej dziedzinie rekreacji. Nie ma więc nic przyjemniejszego, jak spotkanie się z partnerami handlowymi i oddanie się wspólnej pasji jaką jest bieganie. Poprzez zaangażowanie marki ROTENSO w Bieg Instalatora chcemy zachęcić naszych partnerów oraz pracowników do aktywnego wypoczynku. - Piotr Pierzga, prezes zarządu Rotenso Sp. z o.o.

 

 


Instalator – dla kogo?
W Biegu Instalatora mogą wziąć udział wszyscy biegacze, zaplanowana jest klasyfikacja open i wiekowa, ale największe emocje budzą kategorie instalatorskie - szczególnie rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych.

W kategorii „instalator” czy „wod.-kan.” można wystartować zarówno indywidualnie, jak i formując firmową drużynę (co najmniej 3 osoby). Oczywiście, impreza otwarta jest dla wszystkich biegaczy, których kusi nie tylko ciekawa trasa i masa atrakcji związanych z biegiem, ale i możliwość zdobycia jednego z najbardziej nietypowych medali biegowych: odlewanego klucza instalatorskiego. W tym roku medal będzie miał kształt „francuza”.

 

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w wielu kategoriach:

 • generalna mężczyzn i kobiet,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku do 19 lat,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 20−29 lat,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 30−39 lat,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 40−49 lat,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet w wieku 50−59 lat,
 • indywidualna mężczyzn i kobiet powyżej 60 roku życia,
 • indywidualna i drużynowa w kategoriach „instalator” i „wod.-kan.”,
 • dodatkowe jak np. dla Najszybszego Debiutanta w zawodach IV Bieg Instalatora.

 

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przed biegiem głównym zorganizowane zostaną także biegi dla najmłodszych.

 

 


Co dla biegaczy?

Atrakcyjny medal, co roku doceniany jest w konkursie na najładniejsze medale MaratonyPolskie.pl. Medal będzie częścią dotychczasowej „kolekcji” tzw. kluczomedali:

 

20180405 Bieg Rotenso nagrody

 


Uczestnicy czwartej edycji biegu pobiegną w białych koszulkach z rękawkami. Z przodu koszulki będzie znajdowało się logo biegu wraz ze skrzydlatym zwycięzcą.

 

20180405 Bieg Rotenso koszulka


 
Dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji przewidywane są puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.

Organizator zapewnia po biegu dodatkowe atrakcje, w tym masaż wykonany przez fizjoterapeutę.

 

 

 

Zapisy

Zapisy trwają od stycznia 2018. Każdego pierwszego dnia miesiąca cena pakietu wzrasta o 10 złotych - warto więc o szybkie decyzje!
Zapisy odbywają się przez stronę B4SPORT: http://bit.ly/bieginstalatora2018_zapisy.
Liczba miejsc startowych jest ograniczona.
 

 

 

O Instalatorze


IV Bieg Instalatora Rotenso to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów po ścieżkach i drogach największego parku miejskiego w Polsce  Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. W tym roku odbędzie się w niedzielę 3 czerwca. Zawody przyciągną znaczną liczbę biegaczy i kibiców z terenu Bydgoszczy, województwa a także z innych regionów Polski.

20180405 Bieg Rotenso logo


Organizatorem Biegu Instalatora jest portal HVACR.pl zajmujący się tematyką z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Jego redaktor naczelna Aldona Rybka amatorsko biega i fotografuje biegaczy.  – Jestem blisko związana z tematyką uprawiając ten sport i biorąc udział w licznych zorganizowanych imprezach biegowych. Instalatora organizuję tak, jak oczekuję tego jako uczestnik zawodów – powiedziała naszej redakcji organizatorka IV Biegu instalatora Rotenso w Bydgoszczy. Wsparcie zapewniają firmy i instytucje branżowe, w tym spółka Rotenso jako patron tytularny.


Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę zawodów www.bieginstalatora.pl oraz na „Instalatorowy” profil na Facebooku: www.facebook.pl/bieginstalatora.

 


.

 
Reklama

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

 • Pompy ciepła 2015

 • Pompy ciepła 2016

 • Pompy ciepła 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2015

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2016

 • Pompy ciepła 2014

 • Pompy ciepła 2012

 • Pompy ciepła 2013

Reklama

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.