FLUID DESK BIM - bezpłatne warsztaty dla profesjonalistów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 12.09.2023

Zapraszamy na drugą edycję bezpłatnych Warsztatów dla profesjonalistów z branży instalacyjnej i budowlanej w 2023 roku. W czasie Warsztatów przedstawiona zostanie aktualizacja zaawansowania projektu implementacji sztucznej inteligencji do automatycznego przygotowania modeli budynków na potrzeby analizy strat i zysków energii oraz certyfikacji energetycznej nad którą pracuje zespół FLUID DESK.

 


20230912 fluid desk 0

 

Program każdego dnia jest taki sam, zatem wybierz jeden z dogodnych terminów:

 • 26 września (wtorek),     
 • 27 września  (środa) lub
 • 28 września (czwartek).

W trakcie naszych spotkań zaprezentujemy środowisko FLUID DESK BIM, które na nowo definiuje pracę projektantów w branży instalacyjnej i budowlanej, a co najważniejsze pozwala na rezygnację z innych programów, zapewniając znaczące oszczędności.


FLUID DESK BIM to platforma natywnie pracująca w formacie .dwg, dająca wszechstronne możliwości pracy z modelami budynków w formacie IFC lub RVT, jak również pozwalająca na projektowanie na tradycyjnych podkładach 2D albo w formule hybrydowej. Uczestników Warsztatów zapoznamy z procesem przygotowania modelu do projektowania. Przedstawimy również większość funkcji kultowego Ventpacka i Hydronicpacka oraz zaprezentujemy najnowszy moduł Sanipack.

 


20230912 fluid 1 SANIPACK RIBBON 

 
    
Szczególną uwagę zwrócimy na poprawę produktywności projektowania dzięki:
•    rozszerzeniu możliwości tworzenia elementów niestandardowych i ich eksport do IFC oraz RVT,
•    ulepszeniu funkcji projektowania ciągłego wielu rur w różnych technologiach,
•    automatycznemu izolowaniu zaprojektowanych instalacji rurowych,
•    wyświetlanie i edytowanie spadków instalacji rurowych,
•    możliwości korzystania z magicznej różdżki: filtrowanie, izolowanie oraz edycja wielu elementów jednocześnie.


To tylko wybrane funkcje, które będzie można zobaczyć po raz pierwszy!
 
 20230912 fluid 2 wizard

 
Zaprezentujemy również działanie rewelacyjnej, nowej funkcji Hydronicpack do tworzenia dokumentacji izometrycznej. Automatyczne tworzenie dokumentacji wykonawczej instalacji rurowych tzw. „SPOOLS”, w których elementy 3D zamieniane są na ich izometryczne i zwymiarowane odpowiedniki w postaci bloków 2D, to potężne narzędzie dla firm wykonawczych.
 
 20230912 3 SPOOL EXAMPLE

 
W czasie Warsztatów przedstawimy aktualizację zaawansowania projektu implementacji sztucznej inteligencji do automatycznego przygotowania modeli budynków na potrzeby analizy strat i zysków energii i certyfikacji energetycznej nad którą pracuje zespół FLUID DESK.


II edycja Warsztatów to okazja do zapoznania się z metodyką obliczeń akustycznych w Ventpack oraz z wymaganiami dotyczącymi dopuszczalnych poziomów dźwięku w pomieszczeniach – omówiony zostanie stan aktualny i planowane zmiany oraz przedstawione zostaną przykłady obliczeniowe, które zaprezentuje ekspert, na co dzień zajmujący się zagadnieniami akustyki w budownictwie.  

 

Nie zabraknie również prezentacji najnowszych bibliotek, w tym między innymi komponentów DANFOSS, KAMPMANN oraz aktualizacji elementów VASCO, VENTIA, GRYFIT TECHNIK i IMI.
 


JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTATY?
Należy wybrać jeden z proponowanych terminów warsztatów: 26, 27 lub 28 września 2023 roku i wysłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - w tytule e-maila wpisując WARSZTATY FLUID DESK - Chłodnictwo&Klimatyzacja oraz wybraną datę, a w treści umieścić imię i nazwisko, nazwę firmy oraz adres e-mail, na który FLUID DESK prześle link do warsztatów.
 
UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10:30 – czas trwania około 3 godziny.  
 
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 609 859 862

www.fluid-desk.com

 


 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.