Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
Sterowniki dla chłodnictwa
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wydanie 12/2008  |  Data dodania: 22.12.2008

Od 35 lat firma LAE Electronic produkuje sterowniki dla potrzeb chłodnictwa. Długoletnie doświadczenie oraz wąska specjalizacja powoduje, że sterowniki produkcji LAE nie tylko spełniają wysokie wymagania jakościowe, czy też zalecenia systemu HACCP, ale również są przyjazne zarówno dla użytkownika systemu, jak i serwisu. Nie sposób wymienić wszystkich modeli i zastosowań sterowników LAE, ale poniżej przedstawiono kilka nowych, ciekawych rozwiązań i zastosowań produktów tego producenta.

    W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę przy instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych jest rejestracja danych i monitoring systemu chłodzenia. O ile rejestracja danych to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim wymagania ustawowe, to monitoring instalacji zapewnia łatwiejszą obsługę instalacji, szybszą konfigurację parametrów oraz, co najważniejsze, szybką reakcję serwisową. Większość awarii jesteśmy wstanie bezbłędnie określić i zdefiniować na podstawie przeglądu danych, często można awarię usunąć zdalnie, a jeżeli awaria wymaga przyjazdu serwisu, jest on już odpowiednio przygotowany i posiada odpowiednie narzędzia i części, by awarię szybko usunąć. Do niedawna monitoring zewnętrzny był realizowany głównie za pomocą połączeń telefonicznych i modemowych, co powodowało powstawanie kosztów za każde połączenie z instalacją, a i praca na takim łączu nie była szybka i komfortowa. W obecnej chwili internet jest już wszędzie, a prędkość przesyłu danych pozwala na nie skrępowaną pracę zdalną w takim stopniu, jakbyśmy byli na miejscu instalacji.
    Firma LAE Electronic od dawna posiada systemy monitoringu zdalnego, które pozwalają nie tylko na bieżącą obserwację i zmianę parametrów pracy systemu, ale na stałą kontrolę nad kilkoma instalacjami równocześnie.

    Najnowszy produkt i.LON 100 służy do zbierania i rejestracji danych, kontroli alarmów, wysyłania wiadomości o instalacji i rejestracji wydarzeń na instalacji. Konfiguracja serwera, zapis i podgląd danych, kontrolę i zmiany parametrów można dokonywać za pomocą programu przeglądania stron WEB z dowolnego komputera podłączonego do lokalnej sieci lub do internetu. Dodatkowo, by przegląd instalacji był czytelny, można strony WEB ponumerować, tworząc grupy sterowników, co daje lepsze przedstawienie systemu instalacji i pogrupowanie sterowników według np. zakresu pracy. (...)

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.