Grasso V wyznacza nowy trend |
Data dodania: 10.03.2010 | |||
W czasach gdy, wydaje się, że sprężarki tłokowe wyszły z mody i uznaje się je za przestarzałe, GEA Grasso nieustannie inwestuje w powstawanie nowych konstrukcji. Są do tego istotne powody. Koszty energii stały się najważniejszym elementem całkowitych kosztów eksploatacji urządzeń. Dlatego też, tak duże jest zapotrzebowanie na urządzenia o najwyższej sprawności. Nowa Grasso V jest takim urządzeniem.
Innowacyjna i niezawodna W czasie powstawania konstrukcji Grasso V konstruktorzy starali się zawsze spojrzeć na swoje dzieło z pozycji użytkownika. Każdy element wielokrotnie poddawano ocenie pod względem najniższych kosztów utrzymania, czyli kosztów: energii, konserwacji i postojów.
Warto tutaj również zaznaczyć iż Grasso V jest w 100% europejską sprężarką. Więcej niż 100 lat doświadczenia w projektowaniu połączono z najnowszymi pracami badawczymi i technologią. Powstała bardzo niezawodna sprężarka, która jest jednocześnie efektywna energetycznie i wymaga mniej obsługi serwisowej. Konstrukcja Grasso V wyznacza naszym zdaniem nowy standard dla urządzeń tego typu.
Eksploatacja, nadzór, przeglądy
Użytkownicy urządzeń chłodniczych nie chcą poświęcać im wiele czasu, produkcja to główny obiekt ich zainteresowania. Dlatego Grasso wyposażyło swoją sprężarkę Grasso V w system nadzoru eksploatacji (Grasso Maintenance Monitor). System Grasso Maintenance Monitor to najprościej mówiąc komputer pokładowy sprężarki chłodniczej. GMM mierzy 5 parametrów pracy agregatu (temperaturę ssania, tłoczenia i oleju, obroty oraz włączenia i wyłączenia agregatu). Na ich podstawie wyznacza czas kolejnego przeglądu. GMM może zostać również podłączony bezpośrednio do komputera (laptopa) lub poprzez router do sieci firmowej lub/i Internetu
Nominalny okres przeglądu sprężarki Grasso V wynosi 15 000 godzin. Przy dogodnych warunkach może on zostać wydłużony nawet do 48 000 godzin. Oczywiście, gdy sprężarka pracuje pod dużym i zmiennym obciążeniem musimy się również liczyć ze skróceniem tego okresu. Przegląd jest wymagany, gdy jest to absolutnie niezbędne. Dzięki temu mamy możliwość obniżenia kosztów przeglądów, ale również kosztów napraw.
Doskonały rozdział temperatur korpusu (...) Konstrukcja zaworów i komory ssania (...) Niższe przegrzanie i tłoczenie (...) Niskie zużycie oleju (...) Podsumowanie Nowa sprężarka oferuje końcowemu użytkownikowi agregatu obniżone koszty pracy poprzez zmniejszony pobór mocy i zużycie oleju oraz niższe koszty obsługi dzięki elastycznym okresom między przeglądami.
Grasso V w najbliżej przyszłości zastąpi wszystkie wcześniejsze modele sprężarek tłokowych Grasso. Pierwsze dwa modele Grasso V700 i V1100, 4- i 6-cio cylindrowa są już dostępne. Jeszcze w tym roku jest planowane wprowadzenie do produkcji dwóch kolejnych większych modeli sprężarek |
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020