Systemowe podpory dachowe |
Data dodania: 03.10.2011 |
Stale rosnący popyt na wynajem wysokiej klasy powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych zaowocował pojawieniem się w Polsce dużej ilości obiektów wielkokubaturowych, które wymagają odpowiedniego posadowienia na dachach m.in. systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.
Z wielu względów na obiektach wielkokubaturowych, poza nielicznymi wyjątkami, projektowane są dachy płaskie, które wykorzystywane są jako szczególny rodzaj kondygnacji technologicznych. Umieszczane tam urządzenia i elementy instalacji stanowią wyposażenie budynku, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie całego obiektu. Są to: urządzenia, kanały wentylacji i klimatyzacji, instalacje freonowe, glikolowe, gazowe czy też c.o. Na dachach mogą znajdywać się również tak kluczowe elementy dla funkcjonowania budynku, jak drogi ewakuacyjne, czy przestrzeń serwisowa zamontowanych urządzeń. Wybór odpowiedniego miejsca na dachu oraz sposób ustawienia urządzenia mają często kluczowe znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania oraz pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z rozbudową samych instalacji.
Płaski dach to nie znaczy dach poziomy Na polskim rynku są również dostępne maty o różnym kącie pochylenia do poziomowania podstaw konstrukcji (rozwiązanie kłopotliwe ze względu na konieczność dopasowania odpowiedniej maty do konkretnego spadku). Najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu niwelacji spadku dachu i uzyskania poziomej konstrukcji wsporczej jest użycie podpór dachowych z możliwością płynnej regulacji kąta podparcia np. BIS Yeti. Jest to rozwiązanie proste, uniwersalne i pozwala na budowę konstrukcji opartej na podstawowych elementach idealnie pionowych lub poziomych.
Ograniczenia wynikające z konstrukcji budynku (...)
Czynniki atmosferyczne (...)
Brak szczegółowych rozwiązań w projekcie wykonawczym (...)
Nie tylko urządzenia |
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020