Reklama
 
 
 
Nowe centrum produkcyjne agregatów wody lodowej LG
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.01.2018

Nowoczesna fabryka chillerów LG podkreśla potencjał tej technologii na rynku HVAC oraz stwarza nowe perspektywy dla odbiorców. 

 

Nowoczesna fabryka

 

Agregaty wody lodowej stosowane w układach przemysłowych i komercyjnych, w przeciwieństwie do urządzeń klimatyzacji komfortu, są wykonywane na zamówienie, a każdy z nich jest indywidualnie zaprojektowany, aby całkowicie sprostać potrzebom klienta. Konieczność zaspokojenia tych ściśle określonych wymagań oznacza, że kluczowym wskaźnikiem skuteczności w tej branży są zdolności produkcyjne firmy.

 

Otwarcie nowej światowej klasy fabryki w Pyeongtaek, w Korei Południowej, stanowi znaczący krok w procesie zwiększania obecności LG na globalnym rynku agregatów wody lodowej. Fabrykę zbudowano z zamiarem produkcji agregatów chłodniczych dostosowanych do wymagań rynków europejskiego, Ameryki Środkowej i Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Azji.

 

Sam zakład produkcyjny jest największą fabryką agregatów wody lodowej w Korei Południowej. Zakład w Pyeongtaek ma 148 760 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej i 35 213 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co sprawia, że obiekt ten jest około 2,5 raza większy od poprzedniego zakładu LG w Jeonju. Rozszerza to zdecydowanie możliwości fi rmy w zakresie zaspokajania ciągle rosnącego popytu na te produkty na rynku HVAC. W obiekcie znajdują się zarówno biura, jak i pomieszczenia badawcze oraz linia produkcyjna urządzeń. Podstawowym zadaniem zakładu jest produkcja agregatów odśrodkowych i absorpcyjnych oraz agregatów wody lodowej ze sprężarkami śrubowymi i spiralnymi (typu Scroll). Każdy aspekt nowoczesnego zakładu został zaprojektowany tak, aby zwiększyć wydajność i jakość, dzięki czemu osiągnięto roczną zdolność produkcyjną na poziomie ok. 2110 megawata (MW) wydajności chłodniczej (600 000 RT). Stanowi to ogromny krok naprzód nie tylko dla samej fi rmy, ale także dla całego rynku.

 

Agregaty wody lodowej produkcji LG Electronics spełniają wymagania ścisłej kontroli jakości, która rozpoczyna się już w fazie koncepcji i projektowania, a rozciąga na cały proces produkcji. W celu kontrolowania jakości w procesie produkcji zakład LG w Pyeongtaek wyposażono w 6 światowej klasy obiektów badawczych, które są w stanie jednocześnie prowadzić testy zgodne z certyfi katem AHRI dla agregatów o łącznej wydajności chłodniczej ok. 10,5 MW (3 000 RT).

 

 


Fabryka agregatów wody lodowej LG Electronics w Pyeongtaek jest jedynym tego typu zakładem na świecie, w którym można prowadzić badania wydajności wirnika sprężarki agregatu odśrodkowego

 

 

Zakład może się też pochwalić zaawansowaną infrastrukturą badawczo- rozwojową, pomocną w zapewnieniu wydajności i niezawodności przyszłych agregatów chłodniczych LG. W ośrodku badawczym, który znajduje się w pobliżu obiektu produkcyjnego, naukowcy pracują nad rozwojem technologii i kluczowych podzespołów agregatów chłodniczych następnej generacji. Wdrażają nowe technologie do aktualnych urządzeń, prowadzą eksperymenty z zaawansowanymi prototypami i opracowują przełomowe projekty ściśle przestrzegając planów badań i wymagań klientów. Jednym z najnowszych projektów badawczych LG jest technologia agregatów bezolejowych.

 

 

2017 09 36 1

Rys.1. Największa fabryka chillerów w Korei Południowej, Pyeongtaek

 

 

 2017 09 36 2

Rys.2. Kontrola jakości w fabryce chillerów, Pyeongtaek, Korea Południowa

 

 

Możliwości produkcyjne, oferowane dzięki zastosowaniu robotów spawalniczych, pozwalają firmie LG gwarantować stałą, wysoką jakość wykonania urządzeń oraz poprawę warunków pracy. W celu optymalizacji automatycznego procesu montażu agregatów chłodniczych, LG opracowało specjalne oprogramowanie dla robotów przenoszących podzespoły na linii produkcyjnej. Standaryzacja produkcji oraz rygorystyczne testy wydajnościowe pomogły uzyskać światowe uznanie dla agregatów wody lodowej produkcji LG. Jakość i niezawodność produktów firmy LG zostały potwierdzone certyfi katami powszechnie uznawanych na świecie agencji akredytacyjnych, takich jak AHRI, ASME i ETL. Autoryzacja czołowych międzynarodowych organizacji wykazuje na bardzo duże zaangażowanie LG w budowę wizerunku firmy jako przedsiębiorstwa innowacyjnego i ekologicznego.

 

 

Prestiżowe referencje

 

W ostatnim czasie LG poczyniło ogromne postępy w projektach komercyjnych i przemysłowych, które koncentrują się na średnich i dużych agregatach odśrodkowych i absorpcyjnych. Ultranowoczesne centrum handlowe Hanam Starfi eld w Korei jest doskonałym przykładem, jak skuteczne może być zastosowanie agregatów wody lodowej produkcji LG (rys. 3.).

 

 

2017 09 38 1

Rys. 3. Chillery LG w nowoczesnym centrum handlowym Hanam Starfi eld w Korei Południowej

 

 

LG dostarczyło dla tego obiektu 5 agregatów wody lodowej z funkcją buforowania chłodu w zbiornikach z lodem (17,5 MW), 4 odśrodkowe agregaty wody lodowej (10,5 MW), 3 absorpcyjne agregaty wody lodowej (10,5 MW), geotermalne pompy ciepła (1,2 MW), centrale klimatyzacyjne AHU, klimakonwektory, wieże chłodnicze, a także całą infrastrukturę systemową. Ta udana inwestycja stała się wiodącym przykładem możliwości realizacyjnych i projektowych LG, jak również ujawniła potencjał technologiczny oferowanych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

 

Firma LG zaopatruje również w odśrodkowe agregaty wody lodowej cały kompleks agencji rządowych w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej. LG to pierwsza koreańska fi rma dostarczająca agregaty odśrodkowe na potrzeby projektu budowlanego prowadzonego przez rząd Arabii Saudyjskiej. Odśrodkowy agregat wody lodowej LG nadaje się doskonale do dostarczania zimnej wody dla dużych budynków, fabryk i kompleksów handlowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem wentylacyjno-klimatyzacyjnym. Inwestycja obejmuje obiekty o sumarycznej powierzchni 900 000 metrów kwadratowych. Arabia Saudyjska jest znana z niezwykle wysokich wymagań jakościowych względem swoich partnerów, a ten kontrakt stanowi doskonałą okazję dla LG, aby zaprezentować wartość i efektywność swoich urządzeń.

 

LG może pochwalić się również obiektem referencyjnym w Europie. W budowanej właśnie w Polsce pod Wrocławiem fabryce LG Chem Energy Wrocław zainstalowano i oddano do eksploatacji trzy z pięciu zaprojektowanych agregatów odśrodkowych o wydajności chłodniczej 4,22 MW każdy. Agregaty służą do klimatyzacji pomieszczeń biurowych i hali produkcyjnej oraz chłodzenia procesowego na linii produkcyjnej. W fabryce o łącznej powierzchni 41 tysięcy metrów kwadratowych będą produkowane akumulatory do pojazdów elektrycznych z całego świata.

 

 

2017 09 38 2

Rys. 5. Instalacja chillerów w fabryce LG Chem pod Wrocławiem

 

 

2017 09 38 3

Rys. 4. Linia produkcyjna chillerów, Pyeongtaek, Korea Południowa

 

 

Przyszłość jawi się w jasnych barwach

 

Chiller Business Division, departament LG zajmujący się agregatami wody lodowej, przyspiesza swój rozwój pracując nad podniesieniem konkurencyjności na globalnym rynku HVAC rozszerzając dystrybucję i sprzedaż produktów oraz zwiększając ich jakość i wydajność dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi. Szczególnie nowe bezolejowe agregaty wody lodowej stanowią doskonały wybór dla osób poszukujących wydajnych rozwiązań na rynku agregatów nie wymagających smarowania.

 

Kamkyu Lee, kierownik działu Air Solution Business Unit, potwierdził aspiracje fi rmy mówiąc: „Mamy zamiar wzmocnić naszą pozycję lidera na globalnym rynku klimatyzacji B2B stając się bardziej konkurencyjni poprzez wprowadzenie zróżnicowanych technologii w oparciu o silną globalną infrastrukturę produkcyjną firmy oraz sieć dystrybucji.”

 

 

2017 09 38 4

LG Electronics Polska Sp. z o.o.
ul. Wołoska 22
02-675 Warszawa
tel.: +48 22 48 17 100
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.lg.com/pl
www.strefaklimatyzacji.pl 

 

 

Reklama

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

  • Pompy ciepła 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2015

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2016

  • Pompy ciepła 2014

Reklama

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.