Reklama
Reklama
 
 
 
Reklama
DORIN INNOVATION - nowe logo znanej marki
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 05.07.2007
Przedsiębiorstwo Officine Mario DORIN S.p.A. (OMD) jest jednym z światowych liderów w dziedzinach chłodnictwa i klimatyzacji. Położone w pobliżu Florencji (Włochy), zostało założone w roku 1918 przez swojego fundatora o nazwisku Mario DORIN. Dzięki jego intuicji na polu mechaniki i umiejętnościom zarządzania stało się wiodącym producentem narzędzi do obróbki, sprężarek powietrza oraz centrum naprawy pomp hydraulicznych i silników pojazdów

(...)
Nowe technologie
     Od roku 2004 DORIN wprowadził na rynek rozwiązania CO2 dla urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, i jest jednym z wiodących producentów tego typu kompresorów.
     Przedsiębiorstwo zawsze starało się zaspokajać potrzeby klientów, spełniać ich wymagania tak dalece, jak było to możliwe. Ponadto, DORIN zawsze skupiał uwagę na wymaganiach i tendencjach panujących na rynku, starając się zawsze proponować rozwiązania przyjazne środowisku. Można tu wspomnieć o kilku głównych działaniach tego typu, np. pierwsze studia dotyczące zastosowania inwertorów rozpoczęte pod koniec lat 80-tych, podczas gdy na początku lat 90-ych,  kiedy R22 zastępował CFC, DORIN był jedynym producentem sprężarek, który zaprezentował szeroki wybór sprężarek niskotemperaturowych z zastosowaniem tego czynnika chłodniczego. Ponadto, w związku z ciągle rosnącymi ograniczeniami dotyczącymi degradacji warstwy ozonowej i globalnego ogrzania naszej planety DORIN był pierwszym producentem sprężarek, który przeprowadził badania i wyprodukował nową platformę kompresorową działającą przy zastosowaniu CO2 - naturalnego czynnika chłodniczego, który nie niszczy warstwy ozonowej i nieznacznie tylko wpływa na efekt przegrzania ziemi.
     Łatwo jest zatem wywnioskować, że nakłady na prace badawczo-rozwojowe są dla przedsiębiorstwa sprawą pierwszej wagi. DORIN opiera swą strategią i filozofią na nigdy niewyczerpanej woli proponowania produktów niezawodnych i wydajnych, koncentrując się na potrzebach klienta i nie spuszczając z oka zagadnienia wydajności produkcji. Podsumowując wszystkie te koncepcje, zarówno z przeszłości jak i teraźniejszości jednym zdaniem: producent che być INNOWACYJNY!
     Dlatego też jest zrozumiałe dlaczego zmieniło się logo firmy. Nazwa DORIN INNOVATION najlepiej odzwierciedla główne cele i zadania tego producenta.

Sprężarka tłokowa typu otwartego
      DORIN produkuje sprężarki typu otwartego od roku 1932, dysponując w tej chwili ofertą, która obejmuje modele o pojemności skokowej od 22 aż do 1865 cm3, z 6 modelami odpowiednimi dla NH3. Wszystkie z nich mogą idealnie współpracować zarówno z HCFC jak i HFC dzięki nieskomplikowanej wymianie oleju.
     Sprężarki umożliwiają działanie z różnym typem napędu i są produkowane z materiałów najwyższej jakości, stąd też są odpowiednie do zastosowania w warunkach ekstremalnych o wysokich standardach niezawodności. (...)

Sprężarki inwerterowe
      Ciągły wzrost popytu na bardziej wydajne urządzenia zmusza do poszukiwania rozwiązań alternatywnych w celu ulepszenia wskaźniku COP. Jedną z najlepszych dostępnych opcji jest zastosowanie regulacji częstotliwości, jakkolwiek ten typ rozwiązań kryje potencjalne ryzyko, które musi byś dogłębnie przestudiowane i przeanalizowane.
     W wyniku nieprzerwanie prowadzonych badań DORIN jest w tej chwili w stanie przedstawić na rynku ofertę sprężarek z zastosowaniem napędu inwerterowego zwanych „HI-range”. Mogą one działać przy częstotliwości o zakresie pomiędzy 20Hz i 80Hz, zapewniając ważne korzyści takie jak np. możliwość zwiększenia COP układu i niezawodności (...)

wydanie 6/2007 

 

CZYTAJ CAŁOŚĆ, ZAMÓW PRENUMERATĘ:

TRADYCYJNĄ                         E-WYDANIE

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.