Firma TEOMA jako sieciowy dostawca urządzeń wentylacji, klimatyzacji oraz chłodnictwa, stale monitorując rynek i jego zapotrzebowanie wprowadza do swojej oferty coraz to nowsze produkty. Najnowszym rozwiązaniem jest pompa ciepła typu woda-powietrze (Water Source) pod znanym już brandem Caldo. Jest to kolejny produkt wprowadzony na rynek polski sygnowany ta nazwą. Po klimatyzatorach typu split, agregatach skraplających oraz agregatach wody lodowej, pompy ciepła Caldo będą kolejny urządzeniem z tej rodziny.
Pompy ciepła Caldo CPWP dostępne są w zakresie mocy chłodniczej od 2,8 do 26,0 kW. Umożliwiają one pracę w następujących trybach pracy: chłodzenie, grzanie – pompa ciepła, wentylowanie, osuszanie oraz automatycznym – mającym na celu utrzymanie w pomieszczeniu zadanej temperatury. Typoszereg składa się z dziewięciu wielkości, co umożliwia odpowiedni dobór urządzenia dla powierzchni handlowej, czy też biurowej wymagającej właściwego klimatu dla przebywających w nich osób. Pompy ciepła Caldo typu woda-powietrze to wygodny system klimatyzowania i ogrzewania powierzchni dla użytkownika. Ze względu na możliwość utrzymania w pomieszczeniach indywidualnie regulowanych parametrów, jak również niezależnego od siebie trybu pracy (część urządzeń może pracować w trybie chłodzenia, a część w trybie grzania, co jest szczególnie istotne w przejściowych okresach roku, jak również w obiektach, gdzie sąsiadują pomieszczenia zróżnicowane pod względem zysków ciepła). Urządzenia takie są bardzo często stosowane w galeriach, centrach handlowych, supermarketach lub innych obiektach posiadających układ wodnej pętli wymiany ciepła.
 Pompy ciepła Caldo woda-powietrze typu CPWP charakteryzują się: ● łatwą instalacją, montaż w przestrzeni sufitu; ● posiadają prosty w obsłudze sterownik, pozwalający także na programowanie czasowe, może on być zlokalizowany w dowolnym miejscu na ścianie lokalu; ● trzema prędkościami wentylatora, znacznym sprężem dyspozycyjnym; ● dużą niezawodnością; ● cichą pracą z uwagi na zastosowanie nowoczesnych sprężarek rotacyjnych lub sprężarek scroll (w zależności od wielkości) i cichych wentylatorów oraz bardzo dobrym wyciszeniem obudowy; ● wysoką efektywnością energetyczną – zastosowano nowoczesne obiegi chłodnicze pracujące w oparciu o ekologiczny czynnik R410a, sterowane za pomocą mikroprocesorowego sterownika; ● łatwością rozliczeń użytkowników (wynikających tylko ze zużycia energii elektrycznej). (...) Po co zestaw przyłączeniowy pomp Caldo do pętli wodnej Przy zastosowaniu sprzęgła hydraulicznego w układach pomp ciepła Caldo następuje rozdzielenie obiegu wody w pętli dry-coolera od obiegu chłodzącego skraplacz pompy. Podczas pracy można dostrzec trzy stany: 1. Ilość czynnika pobierana przez pracujące pompy Caldo jest równa ilości czynnika w pętli dry-coolera (rys. 1). Ilość czynnika chłodniczego dostarczanego jest w równowadze do ilości odbieranego czynnika do chłodzenia skraplacza pomp Caldo oznaczona jako QO; 2. Gdy zmienia się zapotrzebowanie chłodu dla poszczególnych pomieszczeń klimatyzowanych, zawory regulacyjne zmniejszają pobór wody z pętli dry-coolera, część strumienia przepływa wzdłuż sprzęgła hydraulicznego (rys. 2). Nadmiar czynnika oznaczony jako QD jest zawracany, dając sygnał automatyce dry-coolera do zmniejszenia mocy; 3. Gdy wzrasta zapotrzebowanie na chłód dostarczany przez pętlę dry-coolera, pompy po stronie wtórnej instalacji wymuszają podsysanie strumienia powrotnego (rys. 3). Prowadzi to do podwyższenia temperatury strumienia zasilającego obieg chłodzenia skraplacza. Dla automatyki pętli dry-coolera jest to sygnał, iż należy zwiększyć moc pracującej chłodnicy wentylatorowej. (...) wydanie 1-2/2008 CZYTAJ CAŁOŚĆ, ZAMÓW PRENUMERATĘ:
TRADYCYJNĄ E-WYDANIE |