Patrzymy w przyszłość - Rozmowa z Arturem Banasiakiem, Prezesem Aircon Sp. z o.o. – Generalnego Przedstawiciela marki MDV w Polsce Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 03.05.2016

 

Spotkaliśmy się rok temu, podsumowując Państwa 15-lecie działalności i prezentując zmiany wizerunkowe firmy. Jak odebrali je Wasi Klienci?

 

Artur Banasiak: W zeszłym roku wdrożyliśmy szereg mechanizmów polepszających obsługę klienta, zapewniając kompleksowe wsparcie techniczne, logistyczne oraz marketingowe na terenie całego kraju. Zmiany te generalnie zostały odebrane pozytywnie, choć pewnie zaskoczyły niektórych naszych dotychczasowych i nowych klientów. Może na pierwszy rzut oka nawet wydawało się, że niektóre procesy zostały utrudnione. Jednak nasz rozwój wymagał uporządkowania działań i standardów, by w przyszłości było jeszcze lepiej.

 

 

2016 4 26 1

 

 

Co to znaczy w praktyce?

 

AB: AIRCON to Generalny Przedstawiciel MDV nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. Musimy zachowywać najwyższe, ale i jednakowe standardy zarówno dla Partnerów w kraju, jak i zagranicą. Dlatego między innymi przenieśliśmy magazyn do Warszawy i powiększyliśmy jego powierzchnię, by urządzenia były dostępne w każdej chwili. Opracowaliśmy też nową procedurę dostaw, dzięki której czas doręczenia urządzenia jest szybszy i bardziej elastyczny. Zmianie uległy również zgłoszenia gwarancyjne, które może wydają się biurokracją, ale w istocie ułatwiają profesjonalną obsługę.

 

Ponadto dzięki strukturze HVAC Business Partner – platformie wiedzy oraz zespołowi specjalistów z branży HVAC, mamy większe zaplecze w Dziale Technicznym. Nasz serwis fabryczny może szybko i kompleksowo pomóc klientowi. A dodatkowo profesjonalnie przeszkolić instalatorów.

 

 

2016 4 26 2

Strona internetowa umożliwiająca zapisy na szkolenia techniczne

 

 

A mógłby Pan przybliżyć jakie szkolenia oferuje MDV?

 

AB: W zeszłym roku uruchomiliśmy zupełnie nową, profesjonalną salę szkoleniową w Warszawie. Na powierzchni ponad 500 m2 zainstalowane zostały urządzenia MDV wszystkich serii, by móc je testować. Szkolenia techniczne z myślą o instalatorach są podzielone na 2 rodzaje – serie Split, Multi i Offi ce oraz serię VRF. Dodatkowo jest możliwość zapisu na szkolenia handlowe i projektowe, które są organizowane indywidualnie dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę o urządzeniach marki MDV. W ubiegłym sezonie przeszkoliliśmy ponad 200 fi rm. Rozumiem, że odbycie szkolenia nie jest bezwzględnym warunkiem, by instalować urządzenia MDV.

 

 

Co jednak zyskuje firma, która odbyła szkolenie?

 

AB: Przede wszystkim praktyczną wiedzę. Na tym zależy nam najbardziej, by instalator podczas szkolenia mógł zadawać pytania, sprawdzić możliwości urządzeń, rozwiać wątpliwości i mity tak, aby profesjonalnie móc montować, serwisować, diagnozować i jeśli to konieczne naprawiać urządzenia marki MDV. Bo w to, że fi rmy instalacyjne wiedzą jak instalować systemy chłodnicze – nie mamy wątpliwości. Jak zwykle „diabeł tkwi w szczegółach”. Poza fachową wiedzą dotyczącą poszczególnych serii, po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat Autoryzowanego Instalatora, który upoważnia do montażu, przeglądów gwarancyjnych, napraw gwarancyjnych urządzeń klimatyzacyjnych. A także materiały informacyjne i gadżety z logo MDV. Zapisy w tym sezonie zaczną się znów od września. Do czego serdecznie zachęcam. 

 

 

2016 4 26 3

Ekspozycja szkoleniowa obejmująca wszystkie modele urządzeń z oferty MDV

 

 

Jeśli już mowa o tym sezonie – co nowego przygotował Aircon dla klientów?

 

AB: Jak co roku w ofercie MDV można znaleźć nowe urządzenia. W tym sezonie w segmencie urządzeń Split promować będziemy nową jednostkę ścienną All Easy. To urządzenie – jak sama nazwa wskazuje – jest proste w montażu, obsłudze i utrzymaniu. Typoszereg składa się z 4 modeli o wydajności chłodniczej od 2,6 do 7,0 kW. Serię tę charakteryzuje bardzo wysoka energooszczędność – SEER od 6,8, SCOP od 4,2. Ponadto urządzenia mają wiele przydatnych dla użytkownika funkcji jak czujnik temperatury w pilocie, który pozwala na jej pomiar bliżej użytkownika, w celu wyższego komfortu przebywania w pomieszczeniu. Ponadto klimatyzator zapewnia filtrację powietrza oraz posiada różne opcje sterowania – w tym za pomocą WiFi.

 

 

A jakie nowości w pozostałych seriach przeznaczonych dla klienta biznesowego?

 

AB: W serii Office, dodaliśmy inwerterowe urządzenia kasetonowe z 4-stronnym wypływem powietrza o kompaktowych wymiarach 570x570 mm. Kasety o wydajności 3,5 i 5,3 kW idealnie nadają się do montażu w standardowych kasetonach sufitowych. Seria Multi, rozrosła się do 7 modeli agregatów i można ją łączyć z wewnętrznymi jednostkami ściennymi, kanałowymi i kasetonowymi. Natomiast w systemach VRF, producent poprawił parametry, by urządzenia były jeszcze bardziej konkurencyjne. Po szczegóły odsyłam do naszych katalogów, które są dostępne na stronie internetowej www.mdv.com.pl oraz u naszych Doradców Techniczno-Handlowych.

 

 

2016 4 27 1

 

 

Czy Aircon planuje już dalsze działania?

 

AB: Oczywiście, że tak. To, o czym mówiłem, to przeszłość lub teraźniejszość. A Aircon jest firmą nowoczesną i dynamiczną – tylko patrzenie w przyszłość i nowe możliwości rozwoju są dla nas istotne. Dotyczy to zarówno pracowników, którzy jako profesjonalni doradcy naszych klientów są najlepszymi ambasadorami marki MDV. Jednak jak co roku planujemy działania promocyjne wspierające sprzedaż. Rozwój dotyczy również samych urządzeń, których jesteśmy przedstawicielem. Zależy nam, by oferowane systemy miały jak najlepsze parametry, najnowocześniejsze rozwiązania i spełniały wymogi stawiane przez Unię Europejską. Wszystkich planów nie mogę zdradzić, jednak wierzę, że nasze działania będą zauważone przesz branżę HVACR. I na pewno nie zapomnimy o nich poinformować na łamach Chłodnictwa & Klimatyzacji. 

 

 

2016 4 27 2

Nowa jednostka ścienna All Easy

 

 

Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.

 

AB: Ja również dziękuję. I zapraszamy naszych Partnerów do wspólnego tworzenia przyszłości.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.