Reklama
Reklama
 
 
 
Nowy raport HVAC&R za 2016 r. Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 21.11.2017

Rozmowa z zespołem Eurovent Market Intelligence (EMI) 

 

 

2017 8 18 1

Zespół EMI – od lewej: Yannick Lu-Cotrelle, Ghita Boudribila, Anaïs Hamon

 

 

Eurovent Market Intelligence w tym roku znacznie zwiększył zakres usług, a na szczególną uwagę zasługuje wydanie nowego narzędzia sieciowego dla producentów branży HVAC&R. Czy możemy powiedzieć o nim nieco więcej?

 

Anaïs Hamon: Jeszcze do niedawna, wykonywanie analiz na stronie internetowej (https://www.eurovent-marketintelligence. eu/) było raczej skomplikowane. EMI chciało to zmienić i podjęło się stworzenia szybkiego, prostego i bardzo elastycznego narzędzia analitycznego, czegoś w rodzaju wyszukiwarki i porównywarki lotów. Każdy producent, który uczestniczył w naszym badaniu, może otworzyć prywatną sesję na stronie EMI, używając unikatowego loginu i hasła, co umożliwia bardzo łatwe przeprowadzenie analiz rynkowych. Oprócz wprowadzonych danych, użytkownicy mogą skonsultować – z wykorzystaniem nieskończonej kombinacji kryteriów – swój udział rynkowy, pozycję, rozwój sprzedaży… Wszystkie te dane można wyeksportować do arkusza Excel do dalszego wykorzystania.

 

Ghita Boudribila: Co więcej, narzędzie było ograniczone do głównych kategorii, ale teraz EMI umożliwiło wyświetlanie kluczowych elementów rynkowych do wszystkich możliwych analiz, w tym takich o bardzo szczegółowej segmentacji i dowolnym grupowaniu, które dostarczają milionów potencjalnych danych. Na przykład, wybierając grupy produktowe agregatów chłodzonych w inny sposób niż powietrzem o wydajności od 100 do 200 kW w Grecji i na Węgrzech w latach 2014–2016, użytkownicy mogą, oprócz wielkości rynku, swojego w nim udziału i pozycji wśród innych producentów, poznać także pięciu kluczowych graczy w aspekcie sprzedaży i ich reprezentatywność. Należy zauważyć, że funkcja ta jest automatycznie wyłączana, kiedy pojawia się najmniejsze ryzyko identyfi kacji danych osobowych. W skrócie, chcemy dać naszym uczestnikom dostęp do maksymalnej ilości przydatnych informacji, upraszczając jednocześnie sam proces.

 

 

W perspektywie upraszczania wyników, obecnie dostarczają Państwo spersonalizowane raporty. Czym one dokładnie są?

 

Yannick Lu-Cotrelle: Rozmawiając z naszymi respondentami, zdaliśmy sobie sprawę, że niektórzy z nich nie w pełni korzystają ze zgromadzonych przez nas danych, nie mając wystarczająco czasu lub zasobów. Zdecydowaliśmy przygotować raporty indywidualne, dzięki którym każdy respondent zrozumie na pierwszy rzut oka sytuację na danym rynku. Producent może znaleźć przydatne informacje z podziałem na kraje, np. o swoim udziale rynkowym, pozycji na rynku, głównych konkurentach i porównaniu własnego portfolio produktów z całością rynku. Inną innowacją jest zapewnienie w raporcie informacji o rodzaju zastosowania danego produktu (rolnictwo i produkcja żywności, handel, zdrowie etc.) i podziale między budynki nowe i remonty, który znacznie różni się pomiędzy krajami i produktami. Producenci otrzymują więc kompletny i jasno podany raport, który bardzo upraszcza dalsze prace analityczne.

 

 

Jak podejmują Państwo decyzje dotyczące tych zmian? Czy konsultujecie je z respondentami?

 

Ghita Boudribila: Uwzględniając to, że co roku mamy nowych respondentów, konieczna jest ścisła współpraca z naszymi członkami. Konsultujemy się z respondentami przez telefon i e-mail i omawiamy zmiany danych zbieranych dwa razy do roku przez specjalne Komitety Badań Rynkowych („Market Intelligence Committees” – MIC). Wszystkie decyzje są przedmiotem głosowania i są ogłaszane w protokołach spotkania. Na przykład, na MIC 28 września 2016 roku zdecydowano, że dane za rok 2016 zostaną zebrane do połowy lutego i udostępnione na początku marca. Dla EMI było to spore wyzwanie, ale dzięki temu dane były naprawdę świeże. Okazało się to bardzo ważne dla respondentów, którzy głosowali nad utrzymaniem tych terminów podczas MIC, który odbył się 30 maja 2017 roku.

 

 

Jakie spotkania zaplanowaliście na rok 2018?

 

Anaïs Hamon: Ogólnie, zawsze próbujemy zwiększać wiedzę o rynku, dlatego uczestniczymy w rozmaitych spotkaniach i targach. W lutym będziemy na targach Sodex w Stambule, w marcu na targach Mostra Convegno Expocomfort w Mediolanie. W 2018 roku odbędzie się kolejny szczyt Euroventu, tym razem w dniach 25-28 września w Sewilli. Wykorzystamy większość tych spotkań do organizacji warsztatów i prezentacji rynkowych dla naszych członków i producentów, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę.

 

Dziekuję za informacje.

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.