Carrier wprowadza na rynek nowe linie komercyjnych, wysokotemperaturowych pomp ciepła PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 20.11.2023

Firma Carrier wprowadziła nową, uniwersalną linię wysokotemperaturowych i bardzo wysokotemperaturowych pomp ciepła przeznaczonych do budynków przemysłowych, komercyjnych i publicznych oraz do sieci ciepłowniczych. Nowa linia produktów, zaprojektowana z myślą o zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i kosztów zużycia energii, składa się z powietrznych i wodnych pomp ciepła AquaForce® i AquaSnap®, o wydajności od 30 do 735 kW i temperaturze wody od 82 do 120 stopni C, zawierających czynniki chłodnicze z grupy fluorowęglowodorów o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

 

Dzięki wykorzystaniu wysokich temperatur, pompy ciepła mogą zastąpić kotły na paliwa kopalne w instalacjach grzewczych bloków mieszkalnych i osiedli mieszkaniowych, budynków komercyjnych, obiektów produkcji żywości, oraz w suszeniu przemysłowym, produkcji biogazu i w zakładach chemicznych. Te innowacyjne produkty wspierają realizację celu firmy Carrier w zakresie ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego (ESG) 2030, a mianowicie zmniejszenia śladu węglowego klientów o ponad 1 gigatonę.

 

Oprócz wykorzystania ciepła z powietrza atmosferycznego i gruntu, pompy ciepła przechwytują ciepło odpadowe z wielu różnych źródeł, w tym z centrów danych, obiektów rekreacyjnych, hoteli i restauracji, a także z wody technologicznej, gazów spalinowych i systemów kanalizacyjnych. Nagromadzone ciepło może być wykorzystane do układów ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej w dużych budynkach i zakładach. Pompy ciepła mogą być również używane w zastosowaniach przemysłowych oraz w miejskich i lokalnych sieciach ciepłowniczych, gdzie wymagane są wysokie lub bardzo wysokie temperatury.

 

"Rozszerzenie gamy AquaForce i AquaSnap jest kluczowym krokiem w realizacji naszego zobowiązania do wspierania Europejskiego Zielonego Ładu i pomocy w dekarbonizacji sektora grzewczego w Europie" - powiedział Raffaele D´Alvise, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Carrier Europe Commercial HVAC. "Te wysokotemperaturowe pompy ciepła charakteryzujące się doskonałymi parametrami, niezawodnością i efektywnością, są doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą zmniejszyć ślad węglowy swojej firmy i przyczynić się do zapewnienia bardziej zrównoważonego rozwoju w przyszłości poprzez zastąpienie źródeł ciepła zasilanych paliwami kopalnymi lub ich zintegrowanie z systemami hybrydowymi."

 

Urządzenia są przygotowane do podłączenia do Abound - opartej na chmurze platformy cyfrowej firmy Carrier, pozwalającej uzyskać w czasie rzeczywistym wyniki, dzięki którym budynki mogą być wykorzystywane w sposób bardziej efektywny i elastyczny. W celu zminimalizowania kosztów użytkownicy mogą wybrać jedną z opcji serwisowych BluEdge®  oferowanych przez firmę Carrier, aby zapewnić działanie pomp ciepła z maksymalną wydajnością i efektywnością przez cały okres ich eksploatacji. Oznacza to raczej konserwację predykcyjną niż prewencyjną, co pozwala uzyskać oszczędność czasu i pieniędzy.

 

 

 

20231120 Carrier 61CA Aquaforce v1
Powietrzna pompa ciepła AquaForce® 61CA marki Carrier

 

20231120 Carrier 61CG Aquasnap

Serie wodnych pomp ciepła  AquaSnap® 61CG marki Carrier

 

 

20231120 Carrier 61CW-Z Aquaforce


Wodna pompa ciepła AquaForce® 61CW-Z marki Carrier

 

20231120 Carrier 61CWD Aquaforce


Wodna pompa ciepła AquaForce® 61CWD marki Carrier

 

 

Więcej informacji na temat wodnych pomp ciepła AquaForce 61CW znajduje się na stronie 61CWD & 61CW-Z. Szczegółowe dane dotyczące powietrznych pomp ciepła AquaForce 61CA podano na stronie 61CA, natomiast specyfikacje wodnych pomp ciepła z serii AquaSnap 61CG są dostępne na stronie 61CG.www.carrier.com

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.