Reklama
 
 
 
 
Coraz szerszy asortyment. SANHUA Wysoka jakość buduje zaufanie Email
Data dodania: 29.12.2016

 

 

 

Na wstępie naszej rozmowy chciałbym się spytać Pana o markę SANHUA i jej rozpoznawalność w kraju. Produkty SANHUA oferowane są na rynku Polskim od 2015 r. poprzez sieć hurtowni Alfaco. Czy w tak krótkim czasie i na dość hermetycznym rynku udało się zbudować rozpoznawalność marki?

 

AD: Zdecydowanie tak. Rynek komponentów liniowych w ostatnich latach przeżywał stagnację, a nasza konkurencja zbudowała sobie dosyć mocną pozycję. Nieliczne nowe marki nie miały siły przebicia i dopiero globalny producent jak SANHUA mógł to zmienić. Pierwszy rok miał być zachęceniem Polskich klientów do sprawdzenia jakości naszych produktów i zbudowania zaufania do marki, a okazał się wielkim sukcesem w rzeczywistej sprzedaży. Po prostu brakowało w Polsce dużego „gracza”, który mógłby zagwarantować wysoką jakość w nieosiągalnych do tej pory cenach.

 

 

2016 11 24 1

Adam DŁUŻNIEWSKI

 

 

Jak zatem wygląda wygląda ta rozpoznawalność w Europie?

 

AD: Podobnie. Na zachodzie Europy działamy o kilka lat dłużej, co pozwoliło nam już ugruntować swoją pozycję na rynku. Rozsądna polityka doboru dystrybutorów przynosi efekty. Nawet w dużych krajach staramy się mieć nie więcej niż 1-2 partnerów, którzy po- magają nam promować markę SANHUA. Rolesco, Schiessl, HDF, Frigo System, Clim+ czy Frigotechnik to uznane marki w Europie, które to doceniły i z każdym rokiem czerpią coraz więcej korzyści ze współpracy z grupą SANHUA.

 

 

Rozpoznawalność jest bardzo ważna z marketingowego punktu widzenia, ale najważniejsza jest jakość i zaufanie klienta?

 

AD: Jakość nie jest problemem, to jeden z naszych głównych atutów. Z moich informacji wynika, że jako jedyni w tej grupie produktów oferujemy 24 miesiące gwarancji, co i tak jest dla mnie dosyć krótkim okresem, biorąc pod uwagę znikomą ilość wadliwych produktów które do Nas wracają. Natomiast na zaufanie trzeba sobie zapracować, lecz spoglądając na efekty ostatnich dwóch lat, sądzę, że jesteśmy zdecydowanie na dobrej drodze.

 

 

Jakie rozwiązania oferuje SANHUA?

 

AD: Wiodącą działalnością jest szeroka gama produktów dla klimatyzacji, chłodnictwa oraz pomp ciepła. Poczynając od wspomnianych komponentów liniowych, poprzez wymienniki mikrokanałowe, a kończąc na sprężarkach pod marką AWECO. Oprócz tego jesteśmy również wiodącym dostawcą na rynku automotive oraz szeroko pojętego AGD.

 

 

 

Jakie produkty znajdują najszerszy odbiór w Polsce w jakim segmencie rynku?

 

AD: Cieszymy się z coraz większej popularności naszych zaworów termostatycznych oraz elektromagnetycznych na wymagającym rynku retail. Zarówno wśród fi rm instalacyjnych jak i producentów urządzeń chłodniczych. Dużym sukcesem jest też Polska pompa ciepła do c.w.u. oparta na naszych komponentach (m.in. sprężarka i zawór termostatyczny), która uzyskała jeden z lepszych wyników efektywności w Europie w swojej klasie.

 

2016 11 24 2

Zawór RFKH

2016 11 24 3

Zawór RFGB – Fixed SH

 

 

W ostatnim czasie SANHUA rozszerzyła swoją paletę termostatycznych zaworów rozprężnych.

 

AD: Zgadza się. Do dobrze znanej rodziny RFKA dołączyła RFKH i RFGC. Kluczowa zmiana polega na zastosowaniu stali nierdzewnej w przypadku kapilary i elementu termostatycznego. Nowe zawory będą dostępne również na szerszą gamę czynników chłodniczych (R410A/R407F/R407A i inne). Natomiast RFGC to kompletnie nowy zawór w naszym typoszeregu. W tym przypadku również korpus z wbudowaną na stałe dyszą jest wykonany ze stali nierdzewnej. Głównym przeznaczeniem jest tutaj oczywiście rynek retail, gdzie widzimy najszybszy rozwój naturalnych czynników takich jak propan (R290).

 

 

2016 11 24 4

Zawór RFGD

 

2016 11 24 5

Zawór RFGC

 

 

 

Jak zatem wygląda obecnie oferta SANHUA na czynniki naturalne?

 

AD: Jeżeli chodzi o wspomniany propan, to ofertujemy już pełną gamę produktów włączając w to sprężarki rotacyjne oraz wymienniki mikrokanałowe (MCHE). Skraplacze w tej technologii są już dostępne z magazynu w Polsce. Na początku nowego roku przedstawimy ich nowy typoszereg, który będzie przeznaczony do mniejszych aplikacji oraz środowisk szczególnie narażonych na ogólnie pojęty brud. Nadrabiamy również zaległości w produktach na CO2. Dostępne są już pierwsze zawory kulowe z serii CBV, a przygotowujemy się do prezentacji modelu na ciśnienia transkrytyczne.

 

 

Jak w chwili obecnej ocenia Pan zapotrzebowanie na tego typu produkty i jak będzie się ono rozwijało w najbliższych latach?

 

AD: Oczekiwałem bardziej jasnego przekazu na temat nowych czynników podczas niedawnych targów Chillventa w Norymbergii. Niestety dalej nie widzę wiodącego rozwiązania poza oczywistymi, czyli R290 i CO2.

 

 

2016 11 25 3

2016 11 25 4

 

 

Jak zatem ocenia Pan same targi Chillventa? Stoisko SANHUA było wyjątkowo imponujące.

 

AD: Przygotowania do tych targów zaczęły się już dwa lata temu. Zbudowaliśmy od podstaw nowe, dwupoziomowe stoisko na ponad 140 metrach kwadratowych powierzchni. Razem z naszymi partnerami pokazaliśmy rzeczywiste urządzenia oparte o produkty SANHUA na czynniki naturalne (lada chłodnicza oraz pompa ciepła na R290). W przerwie można było również odbyć wirtualną wycieczkę po naszych fabrykach. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od naszych klientów, co motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Zapraszam również do odwiedzenia naszego kanału Youtube (sanhuaeurope) do obejrzenia krótkiego materiału podsumowującego tegoroczne targi.

 

2016 11 25 1

 

2016 11 25 2

 

Dziękuję za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

 

AD: Bardzo dziękuję i zachęcam producentów oraz instalatorów do sprawdzenia naszej oferty.

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.