Reklama
 
 
 
 
ArtDOM – dystrybucja inaczej
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 22.06.2017

Firma ArtDOM powstała w 1982 roku jako mała rodzinna działalność w Koninie. Obecnie jest prężnie rozwijającą się firmą, z ponad 35-letnim doświadczeniem, oferującą innowacyjne systemy klimatyzacji i wentylacji dla Twojej Firmy, w tym nowoczesne rekuperatory z pompami ciepła. 

 

 

 

2017 4 38 1

 

 

Szeroka oferta urządzeń branży HVAC jaką posiadają dystrybutorzy na rynku, często utwierdza nas w przekonaniu, że w ofercie naszej firmy jest już wszystko. Niestety nic bardziej mylnego. Chciałbym pokrótce przedstawić dwie, stosunkowo mniej znane na polskim rynku marki, które w swojej ofercie mają wiele innowacyjnych rozwiązań.

 

Pierwszą z nich jest duńska firma NILAN, która już w 1975 r., wyprodukowała pompę ciepła do wody użytkowej – urządzenie, które dopiero zdobywa nasz rynek. Tak długi staż na światowym rynku, przyczynił się do zaoferowania klientom m.in. aktywnej rekuperacji. Systemy rekuperacji NILAN to zupełnie nowe podejście do tego tematu. Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest rekuperator aktywny Compact P AIR 9 i GEO zapewniający wentylację o wydajności do 430 m3/h. Jednostka standardowo za pomocą wymiennika krzyżowego odzyskuje energię z powietrza wywiewanego. Dodatkowo jednak, urządzenie posiada wbudowaną pompę ciepła, która pozwala na podgrzewanie powietrza nawiewanego, zamiast użycia nagrzewnicy elektrycznej. Tym samym przy pełnej wydajności pozwala ogrzać powietrze zimą, jednocześnie oszczędzając energię. Pompa zwiększa efekt odzysku do celów podgrzewania powietrza zasilającego (COP >3,4 oraz SCOP 5,4).

 

 

2017 4 38 2

Rys. 1. Montaż central wentylacyjnych NILAN z modułem odzysku ciepła z kuchni

 

 

Rekuperator Compact P charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą i wysoką jakością wykonania. Dzięki wysokiej efektywności bardzo szybko zwraca nakłady inwestycyjne poniesione na jego zakup, które później przekształcają się w realne oszczędności eksploatacyjne. Do całości dochodzą nam funkcje dochładzania lub dogrzewania domu, co zdecydowanie podnosi komfort użytkowania i zadowolenie klienta. Urządzenie to jest tyko jednym z wielu innowacyjnych rozwiązań jakie NILAN posiada w swojej ofercie. Z pełną ofertą zapoznać się Państwo mogą w dziale dystrybucji naszej platformy, o której później.

 

Wychodząc z bogatego segmentu Premium, wkroczmy w realizacje, które idealnie muszą połączyć wysoką jakość oferowanego produktu z niską ceną. Tu chciałbym przedstawić nowoczesne centrale wentylacyjne marki ApoWent – która potrafi dostosować się do wielu nietypowych realizacji. Są to urządzenia, które konkurują naprawdę bardzo dobrą ceną przy zachowaniu właściwych parametrów jakościowych i energetycznych. Jest to marka, która trafiła do wielu naszych klientów i dzięki produktom APO udało nam się zrealizować ciekawe projekty. Portfolio firmy APO to produkty do domków jednorodzinnych tj.: małe centrale, systemy dystrybucji powietrza jak i centrale o wydajności nawet 10 000 m3/h. Dodatkowym atutem jaką ArtDOM oferuje swoim klientom jest możliwość indywidualnej personalizacji parametrów jak i gabarytów centrali. Nie działamy według sztywnych wytycznych linii produkcyjnej, potrafimy dostosować się do Twoich potrzeb.

 

 

2017 4 39 1

Rys. 2. Montaż siedmiu central wentylacyjnych ApoWent, o łącznej wydajności ponad 15 000 m3/h, Obiekt dodatkowo częściowo wyposażony w klimatyzację

 

 

Dopięciem oferty „Dystrybucja inaczej” jest oferta standardowych systemów Split i MultiSplit firmy Electrolux.

 

 

2017 4 39 2

Rys. 3. Mnogość realizacji klimatyzacji Split Electrolux w domach jednorodzinnych i biurach. Urządzenia łączą jakość z korzystną ceną

 

 

Oferta ArtDOM skierowana jest do firm instalatorskich, jak i klientów indywidualnych. Wewnętrzny dział projektowy firmy pozwala na zaprojektowanie systemu wentylacji i klimatyzacji, według indywidualnych wymagań inwestorów zachowując przy tym właściwe parametry i jakość procesu produkcji wentylacji. Firmom instalatorskim zapewniamy wewnętrzne szkolenia, zakończone certyfikatem. Aby szkolenie się odbyło nie ma wymaganej minimalnej ilości osób – szkolimy już od jednej osoby. Szkolenie Ci nie wystarcza? Pojedź z nami na montaż!

 

 

2017 4 39 3

Rys. 4. Centralka Nilan combi polar 300

 

 

Jeśli Twoja firma nie prowadzi projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji, to dział projektowy ArtDOM przygotować może dla Ciebie kompletny projekt wykonawczy wraz z rzutami DWG jak i dokumentację powykonawczą – nawet jeśli nie posiadasz stosownych podkładów obiektu, w którym prowadzona jest realizacja montażu. Każda koncepcja projektowa uwzględnia elementarne zasady projektowe. Fachowość wykonanego projektu potwierdzają stosowne uprawnienia projektowe jak i późniejsze opiniowanie przez uprawiony organ.

 

 

Więcej informacji można znaleźć wchodząc na naszą rozbudowaną platformę internetową www.artdomserwis.pl/dystrybucja  – znajdziesz tu wszelkie cenniki katalogowe jak i instalatorskie – po przejściu procesu logowania - nasz system przypisze odpowiedni próg rabatowy. Ponadto dostępne są tu dokumentacje techniczno-rozruchowe oraz wiele innych materiałów, które przydać się mogą podczas montażu (kody błędów, instrukcje montażu i uruchomienia). Wszelkie materiały są również na bieżąco uzupełniane. Wejdź zapoznaj się ze szczegółami przedstawionych w artykule marek jak i ich portfolio ofertowym.

 

 

2017 4 39 4

 

ArtDOM-SERWIS
ul. Krótka 10
(dawniej Kościelna 4)
62-561 Ślesin
Tel.: +48 (63) 27 03 907
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.artdomserwis.pl

 

 

 

Michał KOSIŃSKI
– doradca techniczny ArtDOM

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.