Reklama
Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Data dodania: 04.02.2014

Analogowe urządzenia pomiarowe przez dziesięciolecia były sprawdzonym narzędziem pomiarowym do oceny  stanu operacyjnego systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych. W ostatnich latach ze względu na postęp technologiczny i rosnącą liczbę przepisów dotyczących poprawy wydajności energetycznej są z powodzeniem zastępowane przez urządzenia elektroniczne.

 

 

Analogowe oprawy zaworowe nie są wystarczającymi urządzeniami do uzyskania wiarygodnych informacji na temat bezpieczeństwa i wydajności danego systemu. Mierzą one jedynie  wysokie i niskie ciśnienie układu chłodzenia. Uciążliwe procedury, czasochłonne pomiary i zbyt wiele miejsca na interpretację  podczas rejestrowania wyników pomiarów prowadzi do nieefektywnie skonfigurowanych systemów oraz wiążących się z tym kosztów.

 

TESTO oprawa zaworowa 550

Rozwiązaniem tych problemów jest możliwość zastosowanie elektronicznych opraw zaworowych. Dzięki wprowadzeniu na rynek przez firmę Testo AG nowoczesnych urządzeń z serii testo 550/557/570 użytkownik zyskuje możliwość  pomiaru wielu parametrów w jednym przyrządzie: mogą one mierzyć wartości ciśnienia i temperatury szybko i łatwo lub też przeprowadzić test szczelności z równoczesną  kompensacją temperatury. Kluczowymi parametrami dla zapewnienia prawidłowego działania układów chłodniczych, pomp ciepła i systemów klimatyzacji są ciśnienie i temperatura chłodziwa, a w szczególności temperatura przegrzania i dochłodzenia systemu. Na ich podstawie można określić stan systemu oraz otrzymać informacje dotyczące bezpieczeństwa operacyjnego i wydajności układu.

 

 

Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550

By wyjść naprzeciw  oczekiwaniom użytkowników, Testo zaprezentowało na rynku model testo 550, prosty w obsłudze, ale za to bardzo funkcjonalny elektroniczny manometr do instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Przyrząd z pozoru niewielki, ale swoimi możliwościami zostawia analogową konkurencje daleko w tyle.  Na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę duży czytelny, podświetlany wyświetlacz, dzięki czemu możemy zapomnieć o błędzie paralaksy i problemach z odczytem.

 

TESTO oprawa zaworowa 550-2

 

Wyposażony w renomowane sensory ciśnienia do 50 bar po stronie niskiego i wysokiego ciśnienia, umożliwia szybkie podłączenie do instalacji za pomocą uniwersalnych węży  chłodniczych. Należy pamiętać, że jednymi z najważniejszych  parametrów pracy instalacji chłodniczych są temperatura przegrzania i dochłodzenia. Dzięki możliwości podłączenia do urządzenia dwóch zewnętrznych zaciskowych sond temperatury  oba te parametry są rejestrowane równocześnie w czasie rzeczywistym, zaś różnica pomiędzy nimi jest automatycznie kalkulowana i prezentowana na wyświetlaczu. Dodatkowo elektroniczne oprawy zaworowe Testo umożliwiają  przeprowadzenie testów szczelności instalacji z kompensacją temperatury. W tym wypadku ciśnienie w instalacji oraz temperatura otoczenia mierzone są przez określony okres czasu, a jako rezultat przeprowadzonego badania otrzymujemy informację na temat różnicy ciśnienia z kompensacją temperatury oraz o temperaturze na początku i końcu testu.

 

 

 

  

Czynniki chłodnicze

Dawniej liczba dostępnych czynników chłodniczych była niewielka i łatwa do skontrolowania. Obecnie jest ich znacznie więcej. Mechaniczne manometry obsługują zazwyczaj tylko trzy do pięciu powszechnie spotykanych czynników chłodniczych. Jeśli urządzenie nie zostało przystosowane do testowania danego chłodziwa, konieczne jest ręczne określenie temperatury parowania i skraplania na podstawie tabeli przeliczeniowej. Elektroniczna oprawa zaworowa testo 550 ma już w standardzie zapamiętane charakterystyki 40-tu najczęściej wykorzystywanych czynników chłodniczych. W przypadku potrzeby zaktualizowania takowej listy  istnieje możliwość stworzenia lub wyedytowania własnej listy i bezpłatnego wgrania jej do oprawy w Serwisie producenta.

 

TESTO oprawa zaworowa 550

 

 

Wszystko to czyni urządzenia Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w pracy z najbardziej wymagającymi instalacjami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi.

 

Maciej Pudelski
Product Manager
Testo Sp. z o.o.

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

  • Pompy ciepła 2015

  • Pompy ciepła 2016

  • Pompy ciepła 2017

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.