Mitsubishi Electric w Polsce PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Data dodania: 27.11.2014

1 stycznia 2015 roku firma Mitsubishi Electric wzmacnia swoją obecność w Polsce, otwierając oddział handlowy Living Environment Systems, działający w ramach struktur Mitsubishi Electric Europe B.V. Oddział w Polsce. Firma oferuje rozwiązania i produkty z dziedziny klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa.

 

 


Dotychczas firma reprezentowana była w Polsce przez dystrybutora. Z chwilą otwarcia oddziału polskiego Mitsubishi Electric będzie on jedną z firm współpracujących i oferujących produkty marki. Firma Mitsubishi Electric podjęła decyzję o rozpoczęciu bezpośredniej działalności w Polsce, mając na uwadze dotychczasowy, intensywny rozwój biznesu w Polsce oraz potencjał rynku. Producent, zamierza kontynuować umacnianie pozycji marki w Polsce, stale zacieśniać współpracę z Klientami i Partnerami, jak również dostarczać im niezbędnego i fachowego wsparcia nt. oferowanych rozwiązań i produktów.

 

 

20141127 mitsubishi 1

 


„Nasze inwestycje są znaczące – dotyczą zarówno naszego oddziału w Warszawie, jak również budowy zespołu sprzedaży w całej Polsce“, mówi Thomas Schuhmann, General Manager Development & Direct Export Markets w Mitsubishi Electric, Living Environment Systems (LES) w Niemczech. „W ostatnich latach nasza pozycja rynkowa zdecydowanie się wzmocniła, udało nam się zwiększyć udziały Mitsubishi Electric na rynku klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa. Teraz chcielibyśmy wykorzystać ten trend, inwestując i intensyfikując swoją działalność w Polsce.”

 


Polskim oddziałem Mitsubishi Electric kieruje Piotr Gęśla – Department Manager LES Poland. Piotr Gęśla od dwóch lat zaangażowany jest w przygotowania związane z uruchomieniem bezpośredniej działalności Mitsubishi Electric w Polsce. W momencie otwarcia oddział liczy 10 pracowników. W ciągu roku zostanie on wyraźnie rozbudowany. W tym celu firma prowadzi kampanię rekrutacyjną, poszukując osób o bogatym doświadczeniu w branży.

 

Piotr Gęśla

Piotr Gęśla


Jednym z priorytetów dla Mitsubishi Electric jest zapewnienie swoim Partnerom jak najlepszego wsparcia merytorycznego. Z tego powodu, także w Polsce, firma uruchomi program szkoleniowy dostosowany do potrzeb Klientów. Szkolenia prowadzone będą w centrum szkoleniowym, które Mitsubishi Electric uruchomi w styczniu 2015 w Warszawie. Szeroki wybór szkoleń dotyczyć będzie wszystkich produktów i rozwiązań oferowanych przez Mitsubishi Electric.


Produkty i rozwiązania Mitsubishi Electric oferowane są w Polsce od ponad dziesięciu lat. W tym czasie znalazły zastosowanie w wielu obiektach, m.in.: hotelach, budynkach biurowych, galeriach handlowych. Jedną z realizacji, w której wykorzystane zostały urządzenia Mitsubishi Electric jest Stadion Narodowy w Warszawie. Z uwagi na szeroki zakres swojej działalności, Mitsubishi Electric w Polsce planuje aktywnie brać udział w wydarzeniach branżowych, a także imprezach skierowanych do szerszego grona, m.in. targach i konferencjach.  


Polska jest jednym z krajów europejskich, który mimo światowego kryzysu, sukcesywnie umacnia swoja gospodarkę. W 2013 roku wzrost PKB wyniósł 1,6%. Według ekonomistów, w 2014 wzrośnie do poziomu 3,1%. Dalsze wzrosty przewiduje się w 2015 i w latach kolejnych. Podnoszący się standard życia mieszkańców Polski, a także duża liczba nowych inwestycji, tak mieszkaniowych, jak i komercyjnych wzmacnia popyt na urządzenia Living Environment Systems – rozwiązania i produkty z zakresu klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa. Powyższe fakty, to jedne z przesłanek, które wpłynęły na decyzję o otwarciu polskiego oddziału Mitsubishi Electric Europe B.V. (LES).


Od 2009 roku swoją działalność prowadzi na rynku polskim Mitsubishi Electric Factory Automation, zajmująca się automatyką przemysłową. Oczekuje się, że nowo otwierany oddział Living Environment Systems i działająca od 5 lat Factory Automation będą równolegle wzmacniać swoje pozycje, w synergii dążąc do jak najlepszych wyników Mitsubishi Electric i dalszego rozwoju firmy w Polsce.

 

 

Mitsubishi Electric 300

 

 

Źródło:

www.mitsubishi-les.pl

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.