EcoWise™ produkty chłodnicze Trane do zastosowań w klimatyzacji i przemyśle PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 11.02.2015

Ingersoll Rand wprowadza produkty chłodnicze Trane projektowane dla zmniejszania wpływu na środowisko dzięki czynnikom chłodniczym nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego.

Ingersoll Rand stworzył asortyment EcoWise™ produktów chłodniczych do zastosowań w klimatyzacji i przemyśle, mających za zadanie zmniejszanie wpływu na środowisko dzięki wysokowydajnym czynnikom chłodniczym nowej generacji o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Produkty te są kompatybilne i mogą być wykorzystywane z czynnikami chłodniczymi nowej generacji o niskim GWP, zmniejszają wpływ na środowisko poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych (GHG) i utrzymują oraz podnoszą bezpieczeństwo i efektywność energetyczną dzięki innowacyjnemu designowi.

 

20150211 Trane IR EcoWise LOGO

 

„Portfolio Ingersoll Rand EcoWise potwierdza nasze zobowiązanie do zmniejszania wpływu na środowisko i dostarczania zrównoważonych rozwiązań produktowych naszym klientom – zwłaszcza gdy przechodzą oni na produkty wykorzystujące czynniki chłodnicze nowej generacji o niskim GWP” – powiedział Didier Teirlinck, wiceprezes zarządu ds. klimatu Ingersoll Rand. „Oprócz serii produktów, o których dziś mówimy, spółka będzie nadal wprowadzać produkty do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji dla branży handlowej, mieszkaniowej i transportowej oraz produkty chłodnicze do transportu, które spełniają kryteria klasy EcoWise”.

 

Pierwsze produkty, które zdobyły odznaczenie EcoWise, to:

Agregat chłodniczy Trane Sintesis™ chłodzony powietrzem – energooszczędny i cichy, umożliwiający klientom pracę z czynnikiem chłodniczym nowej generacji o niskim GWP – DuPont™ Opteon® XP10 (R-513A) lub R-134a. Po tym, jak spółka ogłosiła 26 stycznia 2015 r., że Trane Sintesis™ z opcją nowego czynnika chłodniczego będzie dostępny w Ameryce Północnej i Łacińskiej od czerwca 2015 r., w lipcu 2015 r. opcja ta zostanie też udostępniona w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

20150211 Trane IR Sintesis


Trane Series E™ CenTraVac to agregat chłodniczy o dużej mocy, który wykorzystuje ten samą niskociśnieniową konstrukcję, na której bazowały agregaty chłodnicze CenTraVac, i czynnik chłodniczy nowej generacji o niskim GWP, Honeywell Solstice™ zd (R-1233zd(E)). Jest on nawet o 10 procent bardziej energooszczędny niż inny agregat chłodniczy odśrodkowy będący w sprzedaży i jest dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i na innych rynkach 50 Hz, w tym w Japonii.

 

20150211 Trane IR CenTraVac

 

Produkty chłodnicze Thermo King do samochodów ciężarowych i dostawczych sprzedawane w Europie oraz urządzenia chłodnicze do transportu morskiego są bezpieczne, niezawodne oraz wydajne i wykorzystują czynnik chłodniczy DuPont™ Opteon® XP44 (R-452A), który cechuje się o ponad połowę niższym GWP niż obecny czynnik chłodniczy. Nowe urządzenia naczepowe SLXe™ z czynnikiem chłodniczym nowej generacji będą dostępne w lutym 2015 r. Nowe urządzenia produkcyjne i zestawy modernizacyjne będą dostępne w Unii Europejskiej w 2015 r.

 

O zobowiązaniu klimatycznym
Ingersoll Rand pomaga sprostać największym wyzwaniom współczesnego świata – w tym niezrównoważonemu zapotrzebowaniu na źródła energii i jego wpływowi na środowisko.

Aby tworzyć zrównoważoną przyszłość, Ingersoll Rand ogłosił we wrześniu 2014 r. wielkie zobowiązanie klimatyczne – kompleksowy plan podniesienia energooszczędności i ograniczenia wpływu na środowisko naszych działań i produktów do 2030 r. (z kluczowymi punktami w 2020 r.). Nasze zobowiązanie klimatyczne obejmuje następujące trzy filary:

 • 50-procentowe obniżenie potencjału GHG naszych produktów do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji do 2030 r.;
 • 35-procentowe obniżenie wpływu GHG z naszych działań do 2020 r.;
 • 500 milionów dolarów inwestycji w badania i rozwój produktów w ciągu najbliższych pięciu lat w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji GHG.

 

Zobowiązanie niesie korzyści dla klientów i klimatu, zapewniając klientom wybór zrównoważonych produktów, zmniejszając wpływ naszych działań na środowisko i stale rozwijając opcje niższych emisji GHG w obszarach, w których takie rozwiązania nie były dotychczas dostępne. W efekcie zobowiązanie pozwoli uniknąć do 2020 r. około 20 850 000 ton CO2e na świecie, co stanowi równowartość energii zużywanej przez blisko dwa miliony gospodarstw domowych w ciągu roku.

 

www.ingersollrand.com

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

 • Pompy ciepła 2018

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.