TECS-FC: połączenie odnawialnych źródeł z zaawansowanymi osiągnięciami technologicznymi dla najwyższej sprawności PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 04.12.2016

Climaveneta, dostawca rozwiązań HVAC i HPAC o wysokiej sprawności, rozszerza soją ofertę agregatów z funkcją free-coolingo jednostkę TECS-FC: wysokiej wydajności, chłodzony powietrzem agregat z bezolejowymi sprężarkami z wirnikiem unoszącym się w polu magnetycznym, zalanym parownikiem oraz wentylatorami EC. Jednostka dedykowana jest do sektora IT oraz przemysłu, gdzie zapotrzebowanie na chłodzenie jest stałe przez cały rok. Nowe agregaty z funkcją free-cooling wykorzystują powietrze zewnętrzne na potrzeby chłodzenia środowiska wewnętrznego. Dają możliwość pełnego wykorzystania potencjału odnawialnego źródła.

TECS-FC cechuje się efektywnym zarządzeniem systemu free-cooling: na podstawie warunków zewnętrznych oraz temperatury wody obiegowej, agregat automatycznie przełącza się między trybami: całkowity free-cooling, częściowy free-cooling lub chłodzenia mechanicznego. W przypadku, gdy temperatura powietrza zewnętrznego obniży się o 1 stopień poniżej temperatury wody powrotnej, agregat będzie używać powietrza zewnętrznego w celu schłodzenia wody (częściowy free-cooling), korzystając z efektu free-cooling. Wydajność opcji free-cooling rośnie wraz z spadkiem temperatury powietrza zewnętrznego, aż pokrywa całkowite zapotrzebowanie na chłodzenie, zaś sprężarki zostają całkowicie wyłączone (całkowity free-cooling). Pozwala to na uzyskanie niezwykle wysokiej sprawności (wartość EER około 220).

 

20161203 climaveneta EER

 


Uzyskanie doskonałej sprawności nie jest ograniczone jedynie dla trybu całkowitego free-cooling’u. W rzeczywistości podczas pracy w trybie częściowego free-cooling’u lub chłodzenia mechanicznego poziom zaawansowania technologii sprężarki z wałem lewitującym w polu magnetycznym przynosi ogromne korzyści w zakresie: wydajności, adaptacji, ograniczenia wibracji oraz wagi; jednocześnie zachowując wyższy od konkurencji EER. Dziesięcioletnie doświadczenie Climaveneta z tą technologią pozwoliło wprowadzić na rynek jednostkę, która umożliwia redukcję kosztów operacyjnych, przy utrzymaniu najwyższej niezawodności.

 

20161203 climaveneta freecooling

 

 


Każdy komponent jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami jakości, poczynając od wytrzymałej i trwałej budowy, aż do zoptymalizowanej geometrii zalanego parownika (produkowany całkowicie przez CLIMAVENETA); od dedykowanych i zaprojektowanych na potrzeby CLIMAVENETA powietrznych wymienników ciepła, wykonanych z rurek freonowych i wodnych umieszczonych w jednym wymienniku, do wentylatorów EC po stronie skraplania, wybranych ze względu na precyzyjne sterownie prędkością obrotową i niezwykle cichą pracę.
TECS-FC wyposażony jest w nowoczesny sterownik wraz z dedykowanymi ustawieniami do precyzyjnego zarządzania dynamicznie zmieniającymi się parametrami i trybami pracy. Dostępny także w wersji z wyświetlaczem dotykowym; sterownik posiada intuicyjny i przyjazny interfejs użytkownika z ikonami LED, zaprojektowany został tak, aby zapewnić wyraźny odczyt wszystkich zmiennych i bezpośredni podgląd wszystkich obiegów.

 

20161203 climaveneta TECS

 

 

 


TECS-FC jest idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających tzw. krytycznych aplikacji, gdzie głównymi czynnikami są nie tylko najwyższą wydajność, ale także absolutna niezawodność chłodzenia. W celu ochrony klienta przed ryzykiem przerwania procesu chłodzenia, Climaveneta opracowała dedykowane środki zaradcze. Funkcja Szybkiego Uruchomienia, umożliwia w przypadku nagłej awarii zasilania, natychmiastowe uruchomienie agregatu - w ciągu 26 sekund od przywrócenia zasilania.


Dodatkowo, TECS-FC dzięki ATS (Automatic Transfer Switch), może być podłączony do dwóch niezależnych źródeł zasilania. W razie przerwy w dostawie prądu z głównego źródła, system ATS automatycznie przełączy go do drugiego, zapewniając ciągłą dostawę zasilania do jednostki. System podwójnego zasilania systemu chłodniczego zapewnia niezależność i sprawia, że TECS-FC jest idealny do wymagań projektowych TIER III oraz TIER IV, najwyższych norm niezawodności.


Nowy agregat dostępny jest w wersji standardowej (K) oraz w wersji o wysokiej sprawności (CA), z wydajnością chłodniczą od 302 do 1649 kW. Jako opcja jednostka dostępna jest w wersji do pracy bez glikolu po stronie instalacji oraz w wersji z nowym, ekologicznym czynnikiem chłodniczym HFO 1234ze, zapewniając klientom szeroki wachlarz możliwości projektowych mających na celu zaspokojenie nawet najbardziej wymagających założeń projektowych.

 

www.climaveneta.pl

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.