Reklama
 
 
 
 
Kondensacyjny osuszacz DORAI od THERMOSILESIA PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 12.12.2016

Utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności dotyczy każdego domu czy mieszkania. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki poziom wilgotności mają negatywny wpływ na użytkowników pomieszczeń, jaki i zebrane w nich przedmioty. Zbyt duża wilgotność doprowadza do rozwoju pleśni i drobnoustrojów, tym samym powoduje złe samopoczucie i choroby. Zbyt suche powietrze w domach powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych i wysychanie elementów drewnianych w pomieszczeniu.

 

Optymalna dla zdrowia człowieka wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynosi od 40 do 60%. Taki poziom wilgotności jest korzystny dla ubrań, elementów wyposażenia wnętrz czy książek. Jeśli parametry te są notorycznie przekraczane to nadmiar wilgoci skrapla się na ścianach, szybach, pojawiają się problemy nawet z wysuszeniem prania. Najprostszą metodą zapewnienia optymalnej wilgotności powietrza jest regularne wietrzenie. Jednak w deszczowe dni lub gdy mieszkanie znajduje się blisko cieków czy zbiorników wodnych wietrzenie jest niewystarczające. Wtedy warto pomyśleć o zainwestowaniu w dobrej jakości osuszacz powietrza.

 

20161212 Rotenso DORAI

 


Osuszacz powietrza Dorai to skuteczny i efektywny sposób walki z wilgocią. Wykonany według najnowszej, japońskiej technologii chłodniczej zapewnia ochronę pomieszczenia przed wilgotnym powietrzem. Jego głównym zadaniem jest zebranie z powietrza pary wodnej, skroplenie jej i umieszczenie w specjalnym zbiorniku. Osuszacz jest pomocny w zmniejszeniu wilgotności powstałej w wyniku gotowania czy suszenia prania.

 

 


Osuszacze coraz częściej stają się również podstawowym wyposażeniem remontowanych budynków, w których wspierają i przyspieszają proces osuszania tynków czy świeżo malowanych ścian. Co ważne dzięki swoim właściwościom osuszacze potrafią także złagodzić symptomy Syndromu Chorych Budynków, który to wg badań WHO dotyczy 30% nowopowstałych budynków. W tym przypadki Ich zadaniem jest, nie tylko usunięcie z pomieszczeń nadmiaru wilgoci, ale również poprawienie jakości powietrza. Temat odpowiedniej wentylacji powietrza jest często bagatelizowany w trakcie projektowania budynku, a zła jakość powietrza wpływa na negatywnie na zdrowie, powoduje trudności w oddychaniu, bóle głowy, może wreszcie doprowadzić do omdlenia. Dlatego osuszacz Dorai został wyposażony w Super Jonizator iAIR, który neutralizuje zanieczyszczenia, eliminując z powietrza wirusy, bakterie, roztocza i alergeny. Dzięki temu pozostawia czyste i odświeżone powietrze, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie osób korzystających z pomieszczenia.

 


Osuszacz Dorai posiada programator umożliwiający sterowanie czasem włączenia i wyłączenia jednostki, co więcej można w nim zdefiniować żądany, a wiec najbardziej optymalny dla nas poziomu wilgotności.


Osuszacz Dorai jest kompaktowy i lekki, a jego minimalistyczne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

 

www.thermosilesia.pl

 

 

 

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.