Sauermann Delta Pack – kompleksowe rozwiązanie do odprowadzania kondensatu
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 06.07.2021

Zestaw montażowy odprowadzania kondensatu Delta Pack, wiodącego światowego producenta pompek skroplin Sauermann, staje się coraz bardziej popularny wśród instalatorów. Delta Pack przeznaczony jest do szybkiego i łatwego montażu po prawej lub lewej stronie jednostki wewnętrznej urządzenia klimatyzacyjnego.

 

 

 

 

Rys 1 20210705 Sauermann 1
Rys. 1. Delta Pack z wziualizacją instalacji pompki

 


Zestaw składa się z:

 • kanału o długości 75 cm;
 • kolanka z możliwością montażu po obu stronach wraz z osłoną;
 • wydajnej pompki skroplin Si-10 univers'L;
 • wszelkich niezbędnych akcesoriów, takich jak gumowa uszczelka wargowa, łączniki kabli, kołki i śruby.

 

Gumowa uszczelka wargowa zapewnia tłumiące wibracje połączenie z zamontowanym na ścianie urządzeniem klimatyzacyjnym.

Sauermann oferuje Delta Pack w eleganckim designie w kolorach białym sygnałowym i białym kremowym, aby zapewnić rozwiązania kolorystyczne odpowiadające możliwie maksymalnej liczbie oferowanych w sprzedaży jednostek wewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych. Powszechnie stosowana wielkość kanału 80 x 60 mm zapewnia wystarczająco dużo miejsca do ułożenia przewodów linii freonowej.

 

Tabela 1. Wykaz dostępnych wariantów Delta Pack

Wielkość kanału w mm

Kolor

Nr RAL

Numer do zamówienia

80 x 60

biały sygnałowy

RAL9003

DP10CE05UN23

80 x 60

biały kremowy

RAL9001

DP10CE06UN23

 

Dopracowana technologia dzięki wieloletniemu doświadczeniu
Warto zwrócić uwagę na poszczególne właściwości techniczne proponowanego rozwiązania. Kolanko Delta Pack wyłożone jest materiałem absorbującym wibracje i umożliwia montaż na stałych lub mobilnych ścianach biurowych. Przewód ciśnieniowy wychodzący z pompki skroplin jest zamocowany fabrycznie przy użyciu klipsa, aby zapobiegać wyciekom. W celu przeciwdziałaniu kondensacji wody na ściankach przewodu został on odpowiednio zaizolowany specjalną piankową, która dodatkowo zapobiega przenoszeniu wibracji w kanale. Na końcu przewodu ciśnieniowego o długości około 1 m zamontowany jest zawór napowietrzający (Drain Safe Device) zapobiegający efektowi syfonu.
Eleganckie i innowacyjne wzornictwo Delta Pack w połączeniu z nową konstrukcją kolanka i pompki w porównaniu z poprzednim modelem zapewnia do 12% więcej miejsca na przewody na czynnik chłodniczy. Rurki o średnicy Ø 3/8” ÷ 5/8” w wersji z izolacją mogą zostać poprowadzone obok pompki skroplin Si-10 univers'L.

 

Rys 2 20210705 Sauermann 2
Rys. 2. Si-10 univers’L w kolanku

Nowy system klipsów do kanału one-click umożliwia otwarcie i zamknięcie całego kanału przewodów oraz kolanka ręcznie i to bez użycia narzędzi w ciągu sekundy. System zapewnia ogromną oszczędność czasu w trakcie instalacji i konserwacji. Nie powstają żadne nieestetyczne zadrapania i uszkodzenia kanału.

W przypadku fachowej instalacji poziom hałasu pompki skroplin Delta Pack utrzymuje się poniżej poziomu hałasu wszystkich innych komponentów urządzenia klimatyzacyjnego.


Innowacyjna pompka skroplin Si-10 univers'L ze zintegrowaną technologią DualWave
Pompka skroplin Si-10 univers’L firmy Sauermann stanowi serce zestawów Delta Pack. Pompka ze zintegrowaną technologią DualWave przekonuje swoimi doskonałymi wskaźnikami. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 20 l/h, przy maksymalnej wysokości tłoczenia nawet do 10 m i poziomie hałasu zaledwie 22 dB(A), to najważniejsze kluczowe dane tej szczególnie wydajnej pompki z tłokiem wahadłowym. Dzięki innowacyjnej technologii tłoka wahadłowego DualWave, pompka Si-10 univers’L jest efektywniejsza niż konwencjonalne pompki z tłokiem wahadłowym. Technologia ta wykorzystuje dodatnią i ujemną część prądu przemiennego, a w konsekwencji 100% dostępnej mocy. Konwencjonalne technologie wykorzystują do ruchu tłoka jedynie albo dodatnią, albo ujemną część prądu. W efekcie nasza pompka skroplin Si-10 univers’L wykazuje dwukrotnie większą wydajność – tłok wahadłowy porusza się znacznie łagodniej dzięki aktywnemu wykorzystaniu całej fali prądu przemiennego. W ten sposób osiągamy istotnie niższy i potwierdzony przez niezależne laboratoria badawcze poziom hałasu wynoszący zaledwie 20-22 dB(A).
Wysoka maksymalna wydajność tłoczenia wynosząca 20 l/h gwarantuje, w przypadku montażu przy dużej wysokości tłoczenia i długich przewodach, zawsze wystarczającą wydajność tłoczenia, co pozwala uniknąć ryzyka przelania się kondensatu. Pompka jest odpowiednia do instalacji we wszystkich jednostek wewnętrznych typu split.

 

Tabela 2. Dane techniczne zestawu Delta Pack

Pompka skroplin

Sauermann Si-10 univers’L

Maksymalna wielkość przepływu

20 l/h

Maksymalna wysokość tłoczenia

10 m (4 l/h)

Poziom hałasu (w odległości 1 m)

22 dB(A)

Technologia

DualWave

Tryb pracy

ciągły

Zestyk bezpieczeństwa

NC 8 A rezystancja - 250 V

Długość kanału i profil

dł. 750 mm / 80 x 60 mm

Wymiary kolanka

dł. 130 x gł. 130 x wys. 60 mm

Klasa bezpieczeństwa

IP X4

Kabel elektryczny

1,5 m / wtyczka z blokadą asymetryczną

Przewód ciśnieniowy do kondensatu

Ø wew. 6 mm / 1 m

Doprowadzanie kondensatu

Ø wew. 15 mm / 650 mm

Opakowanie zbiorcze

5 sztuk

 

Rys 2a 20210705 sauermann 3

Rys 3b 20210705 sauermann 4
Rys. 3. Zasada technologii DualWave – wykorzystanie całej fali prądu przemiennego

 

 

Kolejną zaletą technologii DualWave Technolоgie jest umożliwienie odprowadzania cząsteczek stałych w kondensacie o średnicy aż do 2,6 mm. Dlatego też pompka wymaga wyłącznie filtra grzebieniowego o dużych oczkach, który blokuje się znacznie rzadziej niż porównywalne filtry o małych oczkach innych producentów.

 

Czy wiedzieli Państwo, że:


Połączenie elektryczne zostało zamontowane w maksymalnej odległości od odgałęzienia tłocznego pompki na obudowie, aby zapewnić maksymalną ochronę przed ewentualnie kapiącym kondensatem.

Rys 3 20210705 sauermann 6

Górna część obudowy pompki przypomina swoim kształtem wannę z bocznym odpływem. Znaczne wahania temperatury pokojowej i temperatury powietrza lub położenie w pobliżu nieprawidłowo izolowanych przewodów czynnika chłodniczego mogą generować w kanale niewielkie ilości kondensatu. Boczny odpływ chroni przyłącze elektryczne przed kontaktem z wodą.

•    Małe uchwyty (mocowania) zapobiegają wypadaniu magnetycznego pierścienia pływaka.
Dzięki temu w trakcie konserwacji instalator nie musi dokonywać czasochłonnego zabezpieczania pierścienia pływaka.

•    Innowacyjnym rozwiązaniem jest blokada wtyczki, która zapobiega przerwaniu styku elektrycznego pompki.

 

Rys 4 20210705 sauermann 7

Do przerwania styku może dochodzić wskutek pociągnięcia kabla lub może być ono spowodowane wibracjami w przypadku niewłaściwie umieszczonej wtyczki. Asymetryczna wtyczka zapobiega ponadto nieprawidłowemu podłączeniu elektrycznemu. Izolująca gumowa uszczelka wargowa na wtyczce zapewnia dodatkową ochronę przed przedostawaniem się wody.

 

Łatwy montaż
Do Delta Pack dołączona jest instrukcja obsługi, zawierająca przejrzyste zdjęcia montażowe, której należy dokładnie przestrzegać. W skrócie montaż Delta Pack przebiega w następujących krokach:

 1. Przed wierceniem tylną ściankę kolanka należy przytrzymać przy jednostce wewnętrznej urządzenia klimatyzacyjnego w celu oznaczenia dokładnych punktów wiercenia. W zależności od sytuacji między kolankiem a urządzeniem klimatyzacyjnym należy pozostawić odstęp wynoszący 2÷8 mm. Montaż tylnej ścianki kolanka wymaga wykonania trzech otworów. Za pomocą dołączonych kołków i śrub tylną ściankę kolanka należy zamontować do ściany.
  Rys 5 20210705 sauermann 8
   
 2. Zazwyczaj do instalacji wystarczająca jest długość kabla około 75 cm. Kanał musi zostać dokładnie dostosowany do odległości między sufitem pomieszczenia a kolankiem. Na koniec należy nałożyć załączony element przelotowy, zapewniający eleganckie wykończenie instalacji.
 3. Po zamontowaniu kanału można zainstalować pompkę skroplin z niezbędnymi połączeniami elektrycznymi i hydraulicznymi.
   
  Rys 6 20210705 sauermann 9
   
 4. W tym celu odpływ kondensatu z urządzenia klimatyzacyjnego należy połączyć z pompką za pomocą załączonego wężyka o długości 50 cm i średnicy Ø15 mm. Wężyk ten musi być odsunięty od urządzenia klimatyzacyjnego o około 40 mm.
 5. Na koniec poprzez zwykłe kliknięcie należy nałożyć pokrywę kolanka i kanału.

 


Rys 7 20210705 sauermann 10
Rys. 4. System one-click do otwierania i zamykania kolanka

 

 

Szybka i łatwa konserwacja – pozwala oszczędzić czas i pieniądze
Producent zaleca przeprowadzanie konserwacji każdej zainstalowanej pompki skroplin co najmniej raz do roku. Optymalnym rozwiązaniem jest przegląd przeprowadzany wiosną przed rozpoczęciem sezonu.
W tym celu należy zdjąć osłonę kolanka. Dzięki blokadzie typu one-click można to zrobić w sekundę i to bez używania narzędzi. Za osłoną znajduje się pompka skroplin Si-10 univers'L. Należy zwolnić blokadę wtyczki i zdjąć przewód do kondensatu z pompki, w celu jej swobodnego wyjęcia. Jest to kolejna zaleta pompki Si-10 univers’L w porównaniu do pompek innych producentów, które często mają stałe połączenie elektryczne. Wgląd umożliwiający stwierdzenie stopnia zanieczyszczenia można uzyskać przez przezroczysty zbiornik.

 

Rys 8 20210705 sauermann 11

Rys. 5. Przezroczysty zbiorniczek z zanieczyszczeniami można szybko odczepić i oczyścić

 

 

W razie potrzeby zbiornik można zdjąć za pomocą niewielkiej dźwigni, oczyścić i po prostu ponownie umieścić poprzez kliknięcie. Na koniec należy ponownie podłączyć połączenia elektryczne i hydrauliczne i wcisnąć osłonę na kolanko. Dzięki temu czyszczenie pompki lub wymianę pompki można zakończyć w mniej niż minutę.

 

Rys 9 20210705 sauermann 12
Rys. 6. Gotowy Delta Pack po zamontowaniu

 


Zalety Delta Pack w skrócie:

 • łatwa, szybka i wymagająca niewielkiej konserwacji instalacja pozwala oszczędzić czas i pieniądze;
 • uniwersalne zastosowanie do wszystkich powszechnie używanych instalacji klimatyzacyjnych;
 • niezawodna długowieczna pompka skroplin Si-10 univers’L z technologią DualWave dla maksymalnego bezpieczeństwa działania;
 • znaczna redukcja przestojów i wezwań w związku z konserwacją;
 • dostępna lokalnie u sprzedawcy hurtowego;
 • zadowoleni klienci.

 

 

 

Sauermann

Sauermann GmbH, Leibnizstrasse 6, 74211 Leingarten, Niemcy
www.sauermanngroup.de ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel.: +49 7131 399990; Tel. kom.: +49 151 613 11 824


Dystrybutorzy w Polsce:

 

elektornika300 schiessl

ELEKTRONIKA S.A.
81-036 Gdynia
ul. Pucka 5
tel.: +48 58 66 33 300
fax: +48 58 66 30 140
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.elektronika-sa.com.pl

www.mhi.info.pl

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o.
ul. Karczunkowska 46
02-871 Warszawa
tel. +48 22 750 42 90
tel. +48 22 750 42 94/95
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 www.schiessl.pl 
 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

 • Pompy ciepła 2018

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.