Sauermann Si – 82 - uniwersalna pompa odśrodkowa ze zbiornikiem kondensatu
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Data dodania: 18.02.2021

Sauermann znany jest ze swoich niezawodnych i mocnych pomp ze zbiornikami, przeznaczonych do usuwania większej ilości kondensatu. Bestsellerem w ofercie jest pompa odśrodkowa ze zbiornikiem Sauermann Si-82. Za niezwykle atrakcyjną cenę kupujący otrzymuje produkt o specjalnych zaletach, które trudno jest znaleźć w podobnych pompach ze zbiornikiem.

 

 


Konstrukcja Si-82 przystosowana jest do wykorzystania we wszystkich rozwiązaniach, z jakimi można się spotkać w układach klimatyzacji, w chłodnictwie i w ciepłownictwie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim szybkość przepływu wynosząca 500 l/h, która pozwala na usunięcie dużej ilości kondensatu. Maksymalna wysokość tłoczenia to 5 m, co umożliwia aplikację tej pompy w większości projektowanych instalacji. Dwulitrowy zbiornik kondensatu pozwala na krótką pracę pompy z większymi przerwami. Ma to wpływ na zmniejszenie zużycia energii, a także sprowadza do minimum konieczność kontrolowania pompy.

 

 

202102 sauermann rys 1

Rys. 1. Pompa odśrodkowa ze zbiornikiem Sauermann Si-82

 


Przemyślana konstrukcja zapewnia łatwy montaż
Dzięki starannej analizie uwag, jakie kierowali do Sauermanna instalatorzy, wprowadzono wiele małych, ale korzystnych zmian w konstrukcji pompy. Można tu wyróżnić:

 • podłączenie elektryczne maksymalnie ułatwiające przyłączenie i rozłączenie wtyczki;
 • cztery, na każdym rogu obudowy, otwory o średnicy 30 mm;
 • pionowe i poziome wycięcia na każdym rogu obudowy, pozwalające na zamocowanie pompy w instalacjach wiszących, ściennych, podłogowych lub sufitowych;
 • łatwo demontowany blok pompy i zbiornik odwracalny o 180° pozwalający instalatorowi wybrać najdogodniejsze odprowadzenie skroplin, z lewej lub prawej strony;
 • ćwierćobrotowy zawór przewidziany do podłączenia węża o średnicy 10 mm (3/8").

 

202102 sauermann rys 2


Rys. 2. Szczegóły obudowy


Pompy przygotowane do usuwania skroplin w kotle kondensacyjnym
Stały wzrost cen gazu i oleju opałowego powoduje wzrost zainteresowania kotłami kondensacyjnymi. Większość wykonanych już instalacji kotłów kondensacyjnych przewiduje grawitacyjny odpływ skroplin z kotła. Ale co zrobić, jeśli nie jest możliwe usunięcie kondensatu grawitacyjnie i kondensat musi być przetłoczony na poziom wyższy niż poziom kotła? W takiej sytuacji pompy kondensatu są nieuniknione. Biorąc to pod uwagę, aby pokryć potrzeby rynku ogrzewania. Sauermann opracował odpowiednie rozwiązania. Właśnie z myślą o takich przypadkach instalacji powstała pompka Si-82, Pompa Si-82 może pracować nieprzerwanie z kwaśnymi skroplinami do poziomu pH > 2,5, przy temperaturze kondensatu do 65°C, a krótkotrwale nawet do 80°C.

 


Konstrukcja odporna na ciężkie warunki pracy
Wyłączniki pływakowe i elementy mające styczność z kondensatem są odporne na działanie oleju i kwasów typowych dla skroplin w kotłach kondensacyjnych. Konstrukcja wyłącznika pływakowego jest również odporna na wstrząsy.

 

 

202102 sauermann rys 3

Rys. 3. Wymiary pompy odśrodkowej Sauermann Si-82 ze zbiornikiem

 

 

Termostat zabezpieczający pompę przed przegrzaniem wyłączy pompę Si-82 tylko wtedy, gdy temperatura osiągnie poziom 105ºC lub więcej. Po schłodzeniu, auto-reset przywróci pompę z powrotem do normalnego trybu pracy.

 

Wszystkie pompy Sauermann Si-82 wyposażone zostały w wyłączniki pozwalające na wyłączanie urządzenia z którym współpracują, jeżeli wyłącznik pływakowy da sygnał alarmowy.

Pompy Si-82 są dostarczane jako zestaw serwisowy 1 (pompa i kable elektryczne) i zestaw 2, który zawiera 5 m rurki o średnicy 10 mm i adapter pozwalający na łatwe połączenie z pompą rurek o innej średnicy.

 

 

Sauermann


Dystrybutorzy w Polsce:

 

elektornika300 schiessl
ELEKTRONIKA S.A.
81-036 Gdynia
ul. Pucka 5
tel.: +48 58 66 33 300
fax: +48 58 66 30 140
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.elektronika-sa.com.pl
SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o.
ul. Karczunkowska 46
02-871 Warszawa
tel. +48 22 750 42 90
tel. +48 22 750 42 94/95
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 www.schiessl.pl 

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.