Aplikacja mobilna GREE – STREFA INSTALATORA. Rozmowa z Piotrem Piechnikiem z Działu Technicznego marki Gree Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 10.08.2020

 

 

 

Jak Pan ocenia tegoroczny rynek urządzeń klimatyzacji typu split i jak Gree wspiera instalatorów?

 

gree 2020 06 14 0

 

Piotr Piechnik

 

 

Piotr PIECHNIK: Rokrocznie obserwujemy zwiększone zainteresowanie urządzeniami marki Gree wśród klientów ostatecznych, a co za tym idzie rosnącą liczbę montaży. Coraz bardziej popularne staje się posiadanie klimatyzatora, w efekcie czego na rynku pojawiło się wiele nowych firm instalacyjnych, a już istniejące rozrosły się o kolejnych pracowników. Potwierdza to ilość przeprowadzonych szkoleń technicznych Gree i wystawionych certyfikatów autoryzacyjnych. Tylko w tym sezonie blisko tysiąc instalatorów uzyskało uprawnienia Gree z zakresu RAC, a kilkaset z GMV. W Gree służymy wiedzą i merytorycznym wsparciem, ale nie poprzestajemy na jednorazowych szkoleniach. Pozostajemy w kontakcie z instalatorami, wsłuchujemy się w ich potrzeby i tworzymy dla nich rozwiązania skrojone na miarę ich potrzeb.


Od kilku sezonów opracowujemy kompendia serwisowo-montażowe, z których chętnie korzystają nasi instalatorzy. W tym roku, biorąc pod uwagę jeszcze większy ruch w branży klimatyzacyjnej, postanowiliśmy stworzyć dla instalatorów Gree dodatkowe narzędzie, które pomoże w planowaniu instalacji u klienta, a także w przestrzeganiu terminów okresowych przeglądów gwarancyjnych. Efektem naszej pracy jest aplikacja mobilna GREE – STREFA INSTALATORA, pionierskie narzędzie dla instalatorów i serwisantów klimatyzacji.

 

 

Dlaczego warto zarejestrować się w aplikacji, jakie są realne korzyści dla użytkowników?

 

P.P.: Każdy użytkownik aplikacji uzyskuje dostęp do dokumentacji technicznej Gree, za wyjątkiem DTR urządzeń oraz sterowników i akcesoriów. Dokumenty DTR widoczne są tylko dla użytkowników z pełnym dostępem, czyli dla Autoryzowanych Instalatorów Gree, po uprzedniej weryfikacji numeru certyfikatu.
Aplikacja jest także swego rodzaju archiwum wykonanych instalacji i planerem działań serwisowych. W polu INSTALACJE użytkownik zapisuje dane klientów, typy zamontowanych u nich urządzeń oraz daty instalacji. Można wybrać urządzenia z gotowej listy lub zeskanować ich kod kreskowy. Skaner pozwala szybciej uzupełnić pola i uniknąć ewentualnej pomyłki, wygodnie i prosto.


Interesującą funkcją, w jaką zaopatrzyliśmy aplikację Gree, jest ułatwienie użytkownikowi spełnienia obowiązku informacyjnego względem klienta, co zgodnie z RODO jest obowiązkiem prawnym. Nie wszyscy potrafią odnaleźć się w przepisach prawnych, dlatego przychodzimy z pomocą także na tym polu.


Na podstawie wprowadzonych instalacji aplikacja sama tworzy listę nadchodzących przeglądów, jakie w trakcie trwania 5-letniej gwarancji na urządzenia Gree powinny zostać wykonane. Użytkownikowi aplikacji wyświetlają się powiadomienia sugerowanych dat serwisów, na podstawie których może umówić się z klientem i oczywiście odnotować to w aplikacji, nadając zleceniu status umówionego. Potwierdzoną datę przeglądu może także dodać do swojego kalendarza w telefonie lub skrzynce pocztowej. Dodatkowy plus dla użytkownika to możliwość filtrowanianadchodzących przeglądów według różnych kategorii, na przykład po mieście czy po kodzie pocztowym, co pozwala zaplanować pracę w optymalny sposób, z zyskiem dla firmy. Z aplikacją Gree instalatorom nie umknie żadna data przeglądu, będą mieli wgląd w historię wykonanych zleceń.

 

 

gree 2020 06 14 2

 

 

 

Zatem, dzięki aplikacji możemy praktycznie prowadzić harmonogram prac serwisowych, co zastępuje nam konieczność zakupu specjalistycznego oprogramowania. Dla pojedynczych instalatorów brzmi to bardzo obiecująco.

 

P.P.: To jeszcze nie wszystko, z poziomu aplikacji można wysłać zgłoszenie udziału w naszych szkoleniach technicznych, a także przedłużyć ważność Certyfikatu Autoryzacyjnego Gree o 12 miesięcy. Dla wszystkich, którzy zdecydują się używać naszej aplikacji GREE – STREFA INSTALATORA mamy bonus w postaci przedłużenia Certyfikatu Gree z zakresu RAC o 6 miesięcy.

 

 

Jak uzyskać Certyfikat Gree?

 

P.P.: Przede wszystkim trzeba posiadać uprawnienia F-gazowe personalne i dla przedsiębiorstwa oraz ukończyć bezpłatne szkolenie techniczne Gree. Prowadzimy je w dwóch zakresach: RAC (Splity, Multi Splity i lekkie systemy komercyjne) oraz GMV (duże systemy komercyjne), co daje nam możliwość zdobycia dwóch osobnych certyfikatów. W naszych szkoleniach mogą wziąć udział także osoby bez certyfikatów F-gazowych, ale nie otrzymają one jednak Certyfikatu Autoryzacyjnego, a jedynie Dyplom uczestnictwa w szkoleniu, który po uzupełnieniu, w odpowiednim czasie, wymogów formalnych, zamieniamy na Certyfikat Gree.


Autoryzacja przyznawana jest na okres 1 roku z możliwością przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Instalator posiadający nasz Certyfikat zyskuje możliwość udzielania klientom 5-letniej gwarancji na urządzenia Gree. Co więcej, klientom ostatecznym, którzy przez naszą stronę www.gree.pl pytają o montaż urządzeń Gree, polecamy wyłącznie Autoryzowanych Instalatorów.
W odpowiedzi na zapytania ze strony, odsyłamy kilka kontaktów do certyfikowanych instalatorów świadczących działalność w okolicy zamieszkania klienta. Ten system poleceń sprawdza się doskonale.

gree 2020 06 14 1

 

Gdzie odbywają się szkolenia Gree?


P.P.: W połowie kwietnia, z racji ówczesnej niemożliwości organizowania szkoleń w naszym Centrum Gree w Krakowie oraz w innych miastach Polski z powodów pandemii, wprowadziliśmy szkolenia on-line. Są one kontynuowane do tej pory i cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Ponieważ zapewniamy komfortowe korzystanie z webinaru, nie wymagana jest instalacja żadnych dodatkowych programów czy aplikacji. Warto wspomnieć, że takie szkolenia nie różnią się zakresem materiału od szkoleń stacjonarnych i są prowadzone w czasie rzeczywistym, przez co na wszelkie nurtujące uczestników pytania szkoleniowiec odpowiada od razu. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości zapisów, zatem żeby umożliwić wszystkim instalatorom zdobycie Certyfikatu Autoryzacyjnego Gree w maju zwiększyliśmy limity osób na jeden webinar.

 

Wspominał Pan, że Autoryzowani Instalatorzy Gree uzyskują pełny dostęp do nowej aplikacji. Czym się różni konto użytkownika certyfikowanego przez Gree od zwykłego konta?


P.P.: Jak już wspomniałem, jedną z różnic jest wgląd do DTR. Dodatkową funkcjonalnością dostępną wyłącznie dla Certyfikowanych Instalatorów Gree jest możliwość składania reklamacji z poziomu aplikacji. Ta rozbudowana platforma serwisowa pozwala na łatwe i błyskawiczne uzyskanie darmowych części serwisowych w ramach 5-letniej gwarancji.

 

 

Jak przebiega proces reklamacyjny, jeśli chcemy taki złożyć?


P.P.: Pierwszym etapem po wprowadzaniu danych jest wskazanie urządzenia, które uległo awarii – wpisanie modelu, numeru seryjnego, daty zakupy i montażu. Następnie trzeba opisać uszkodzenie oraz jakie czynności zostały wykonane, a także wskazać część, która jest niezbędna do usunięcia usterki. Na tym etapie użytkownik ma możliwość skorzystać z załączonego rzutu rozstrzelonego jednostki, który pomoże w określeniu potrzebnych części, wybieranych w kolejnym kroku z rozwijanego menu. Na każdym etapie instalator korzysta z gotowych podpowiedzi i tylko zaznacza odpowiednie pola, nie musi sam wpisywać wymaganych danych, co już znacząco skraca proces reklamacji i zdecydowanie go ułatwia.

Następnie, po dodaniu prowadzonej karty gwarancyjnej, a także danych wysyłkowych, zgłoszenie reklamacyjne trafia wprost do naszego działu serwisu i gwarancji, gdzie jest błyskawicznie rozpatrywane, a części wysyłane pod podany adres. Instalator, poprzez zmiany statusów realizacji zgłoszenia, może na bieżąco kontrolować, na jakim etapie jest aktualnie proces.

 

 

Jak powstawała aplikacja?


P.P.: GREE – STREFA INSTALATORA powstała pod opieką Działu Technicznego oraz przy ścisłej współpracy z zaufanymi instalatorami, którzy od lat pracują z urządzeniami marki Gree. Aplikacja serwisowa dla instalatorów jest pionierskim rozwiązaniem tego typu w Polsce. Ponieważ zależy nam, aby to narzędzie było w ciągłym rozwoju, założyliśmy adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , na który prosimy kierować wszelkie sugestie odnośnie funkcjonalności aplikacji. Każda uwaga będzie dla nas cenna i weźmiemy ją pod uwagę.

 

 

Jak Pan ocenia przydatność tego urządzenia? Czy korzystanie z aplikacji jest łatwe?

 

P.P.: Mobilność rozwiązania, w połączeniu z innowacyjnymi pomysłami, z pewnością sprosta oczekiwaniom instalatorów i serwisantów Gree. Aplikacja przeznaczona jest dla wszystkich instalatorów klimatyzacji, natomiast Autoryzowani Instalatorzy Gree zyskują większe możliwości.

Aplikację GREE – STREFA INSTALATORA testowało wiele osób z branży, a nawet osoby zupełnie nie związane z klimatyzacją, które poprosiliśmy o jej sprawdzenie. Chcieliśmy mieć pewność, że zastosowane rozwiązania są intuicyjne, interfejs przejrzysty, a kroki podejmowane w aplikacji zrozumiałe. Jesteśmy pewni, że korzystanie z aplikacji nie przyniesie nikomu trudności, a tylko same korzyści.

Dla wszystkich, którzy będą mieć dodatkowe pytania zamieściliśmy w aplikacji specjalną strefę „JAK TO DZIAŁA?” z filmami instruktażowymi, tłumaczącymi krok po kroku wszystkie aktywności. Zawsze można także do nas napisać na dedykowany adres e-mail lub zadzwonić. W tym celu dla instalatorów i serwisantów uruchomiliśmy w tym roku specjalną infolinię techniczną Gree pod numerem: 12 431 33 27.

 

gree 2020 06 15 1

 

Kto obsługuje infolinię Gree?

 

P.P.: Telefony odbierają wyłącznie pracownicy Działu Technicznego, którzy służą błyskawicznym wsparciem. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku przez 10 godzin dziennie, od godz. 8.00 do godz. 18.00.

 

 

Dziękuję za rozmowę i życzę udanego sezonu dla Państwa firmy oraz pozytywnego odzewu z wdrożenia aplikacji GREE – STREFA INSTALATORA

 

P.P.: Bardzo dziękuję w imieniu całego zespołu Free Polska.

 

 

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie


marki GREE >>>

 

 

Aplikacje do pobrania

 

gree 2020 06 15 2 googleplay

gree 2020 06 15 2 appstore

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.