LAMPY LED UV OD GREE – SKUTECZNA WALKA Z DROBNOUSTROJAMI PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 21.05.2021

Lampy LED UV od Gree są całkowicie bezpieczne, a w dodatku efektywnie usuwają wirusy, pleśń, grzyby i drobnoustroje znajdujące się w powietrzu. Jest to akcesorium kompatybilne z wieloma klimatyzatorami marki Gree, zarówno ściennymi, kasetonowymi, jak i kanałowymi. Dzięki niemu powietrze przepływające przez klimatyzator zostaje skutecznie oczyszczone, między innymi  z formaldehydu, pleśni, niepożądanych zapachów czy mikroorganizmów. Warto pamiętać, że w trakcie aktywnej pracy lamp LED UV, osoby z nich korzystające, mogą swobodnie poruszać się i przebywać w pomieszczeniu, co w żaden sposób nie koliduje z efektywnością działania lamp.

 

 

 

Światło UV – co powinniśmy wiedzieć
Wyróżniamy 3 rodzaje pasm światłą ultrafioletowego, różniących się długością fal, a więc i ilością przekazywanej energii. Najdłuższe z nich to fale UV-A, najkrótsze UV-C. Długość tych ostatnich mieści się w zakresie od 100 do 280 nm. Transmitują one najwięcej energii.
 • UV-A – stanowi około 97 proc. „promieni słonecznych” docierających do Ziemi (długość fali: 315–380 nm). Jest najmniej szkodliwe, ale trzeba pamiętać, że może przyczyniać się do szybszego starzenia się skóry.
 • UV-B – jest niemal w całości pochłaniane przez atmosferę, ale jego niewielka część dociera także do nas. To ten zakres odpowiada głównie za opalanie i wydzielanie w skórze witaminy D. Nadmierna ekspozycja może jednak doprowadzić nawet do nowotworu skóry, bowiem ultrafiolet w tym zakresie ma zdolność uszkadzania łańcuchów DNA (długość fali: 280–315 nm).
 • UV-C – całkowicie jest pochłaniany przez atmosferę i posiada najmniejszy zakres promieniowania (długość fali: 100–280 nm).

 

Wszystkie zestawy lamp LED UV w ofercie Gree składają się z 10 diód LED o różnych długościach fali (UV-A -8 szt., oraz UV-C -2 szt.). Żywotność lamp podana przez producenta to odpowiednio 50 000 i 10 000 h. Energia dostarczana przez  UV-C może zmieniać DNA komórek. Jest to widoczne, na przykład podczas opalania skóry na ostrym słońcu. Czerwone i piekące plamy to właśnie efekt zmian DNA komórek skóry. Podobnie światło UV jest w stanie przerwać łańcuch DNA bakterii i wirusów, prowadząc do dezaktywacji szkodliwego mikroorganizmu. Promieniowanie UV-C niszczy bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Wystarczy tylko, że znajdą się one w zasięgu bezpośredniego działania promieni emitowanych przez lampy. Kwasy nukleinowe i białka mikroorganizmów, bakterii, grzybów a także osłony lipidowe wirusów są szczególnie wrażliwe na działanie światła o długości fali w zakresie 100-280 nm.


Filtr fotokatalityczny, który dołączony jest do zestawu lamp LED UV od Gree, powoduje, że padające na niego światło UV uwalnia reakcje fotokatalityczną. To z kolei powoduje bezwzględną eliminację drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu.

 

20210521 GREE 1

 


Działanie filtra fotokatalitycznego opiera się na reakcjach chemicznych inicjowanych światłem prowadzących do wytwarzania na jego powierzchni silnie utleniających czynników takich jak nadtlenek wodoru, tlen singletowy czy rodnik hydroksylowy. Substancje te rozkładają zanieczyszczenia organiczne do substancji nieszkodliwych – dwutlenku węgla i wody i przyśpieszają tym samym usuwanie bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez producenta skuteczność eliminacji bakterii wynosi nawet 99,95% (badanie dla bakterii gronkowca).


Osoby korzystające z urządzenia zawierającego lampy LED UV mogą swobodnie przebywać w pomieszczeniu podczas ich działania. Należy jednak pamiętać,  aby zamontować je zgodnie z instrukcją producenta. Powinny być skierowane tylko i wyłącznie na filtr i wymiennik. Lampy LED nakleja się na panel obudowy od wewnętrznej strony co powoduje naświetlanie głównie filtra przez który przepływa powietrze.


www.gree.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.