Chillventa 2022: Emerson zaprezentuje zaawansowane rozwiązania o niskim GWP PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.09.2022

Podczas zbliżających się targów Chillventa 2022 w Norymberdze, firma Emerson zademonstruje swoje najnowsze technologie przeznaczone do czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP, do stosowania w komercyjnych systemach chłodniczych i w ogrzewaniu lokali mieszkalnych. W dniach od 11 do 13 października, firma Emerson pokaże rozwiązania i produkty łączące w sobie wysoki poziom wydajności i równowagi z maksymalną niezawodnością oraz zgodnością z technologiami przyszłości.

 

 


Innowacyjna technologia jako antidotum na dzisiejsze i przyszłe wyzwania

Branża chłodnicza mierzy się dziś z licznymi wyzwaniami. Aby ograniczyć wpływ czynników chłodniczych na zmiany klimatyczne, przepisy wymuszają stosowanie czynników o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Jednocześnie Europa doświadcza rekordowych fal upałów, przez co technologie chłodnicze są obecnie wykorzystywane do granic swoich możliwości. Dodatkowo, rosnąca konkurencja sprawia, że użytkownicy końcowi muszą maksymalizować wydajność i zmniejszać koszty operacyjne. Z kolei producenci wyposażenia oryginalnego (OEM) są zmuszeni projektować przyszłościowe systemy, które będą bazować na innych czynnikach chłodniczych. Do tego trzeba je wprowadzać na rynek maksymalnie szybko.


Aby sprostać powyższym wyzwaniom, firma Emerson oferuje kompleksowy asortyment innowacyjnych rozwiązań chłodniczych dedykowanych do naturalnych czynników chłodniczych takich jak CO2 (R744) i propan (R290), a także do czynników alternatywnych z grupy A2L o niskim współczynniku GWP. Portfolio pokazywanych na targach Chillventa rozwiązań chłodniczych dla handlu jest adresowane do różnych formatów sklepów i zawiera rozwiązania dedykowane zarówno do architektury scentralizowanej jak i zdecentralizowanej, jak i do systemów ze zintegrowanymi witrynami i ladami chłodniczymi.

 

20220930 Emerson Chillventa-2022


Równowaga i wydajność gwarantowana w każdej architekturze

Z myślą o scentralizowanych instalacjach chłodniczych, firma Emerson prezentuje swoje rozwiązanie ze sprężarkami spiralnymi Copeland™ do transkrytycznych systemów chłodniczych bazujących na CO2. Rozwiązanie to zadebiutowało niedawno na rynku europejskim. Dzięki sprężarce spiralnej z innowacyjną technologią dynamicznego wtrysku pary (Dynamic Vapor Injection, DVI) do zarządzania czynnikiem zdławionym, wyeliminowano potrzebę sprężania równoległego. Prowadzi to do spektakularnego zmniejszenia złożoności systemu i sprawia, że we wszystkich strefach klimatycznych można stosować tę samą konstrukcję. Producenci, instalatorzy i sprzedawcy – wszyscy w równym stopniu skorzystają z układów typu booster wyposażonych w tę nową technologię.


Powyższe korzyści z nowej technologii spiralnej CO2 będą także dostępne w systemach zdecentralizowanych. Na targach Chillventa 2022, Emerson zademonstruje swój pierwszy agregat chłodniczy bazujący na powyższej przełomowej technologii. W niedalekiej przyszłości, model ten zostanie wprowadzony do sprzedaży, ale tylko na rynku europejskim. Dzięki modułowej konstrukcji i rozłącznym schładzaczu gazu, inteligentnej koncepcji sterowania z predefiniowanymi parametrami i łatwo dostępnej skrzynce elektrycznej, agregat ten umożliwia szybką instalację typu plug-and-play, a ponadto łatwiejsze jest też jego serwisowanie.

 

Aby dać klientom maksymalną swobodę doboru rozwiązania do własnych potrzeb, Emerson pokaże także swoje rozwiązania dedykowane do zintegrowanych witryn i lad chłodniczych  bazujące na naturalnym czynniku chłodniczym R290. Ofertę zrównoważonych systemów chłodniczych przeznaczonych do zastosowań w różnych obszarach handlu spożywczego i usług gastronomicznych uzupełniają rozwiązania marki Emerson dedykowane do czynników chłodniczych A2L.
Dzięki nowatorskiej technologii dedykowanej do czynników CO2, R290 i A2L, klienci Emerson przechodzący na bardziej zrównoważone czynniki mają do wyboru wiele różnych opcji.

 


Łączność przyszłościowych instalacji chłodniczych

Firma Emerson zaprezentuje też swoje portfolio elementów elektronicznych i układów sterujących. Począwszy od zaworów mechanicznych, poprzez sterowniki programowalne, aż po usługi dla przedsiębiorstw, firma Emerson oferuje wolnostojące podzespoły ze zintegrowanymi rozwiązaniami oraz usługi gwarantujące wysoką sprawność i niezawodne chłodzenie.

 


Zaawansowane i ciche sprężarki spiralne do pomp ciepła

Ponadto, firma Emerson po raz pierwszy zaprezentuje nowy asortyment cichych sprężarek spiralnych Copeland dedykowanych do zastosowań w zdekarbonizowanej technice grzewczej. Ponieważ UE zobowiązała się do odejścia od rozwiązań grzewczych bazujących na paliwach kopalnych, rynek ogrzewania podbijają pompy ciepła typu powietrze-woda. Zważywszy, że około 75% Europejczyków mieszka na terenach zurbanizowanych, kluczową rolę w sukcesie na rynku odgrywa kwestia hałasu. Wprowadzając pierwszy na świecie asortyment 4 cichych sprężarek spiralnych dedykowanych do pomp ciepła, Emerson oferuje wszystkim uczestnikom rynku najlepsze warunki do osiągnięcia sukcesu: przyszłościową technologię, najlepszą w swojej klasie wydajność (A++ w temperaturze odniesienia 55°C) oraz o połowę mniejsze ciśnienie akustyczne standardowych sprężarek (-10 dB(A) podczas pracy z pełną mocą).

 

Rozmowy z ekspertami Emerson na targach Chillventa

W ramach forum Chillventa, na stoisku Emerson nasi eksperci chętnie podzielą się swoją szczegółową znajomością nowych technologii i rozwiązań. Na stronie internetowej firmy będzie też dostępna transmisja wideo ze stoiska. Dzięki temu zarówno osoby odwiedzające targi Chillventa jak i te, które nie są w stanie w nich uczestniczyć będą miały dostęp do najnowszych informacji i okazję do nawiązania kontaktu.

 

Zapraszamy do hali 6 stoisko 324  lub na naszą stronę internetową www.climate.emerson.com/chillventa-2022

 

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

  • Pompy ciepła 2018

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2017

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2018

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.