Emerson świętuje 100-lecie innowacji w dziedzinie HVACR dzięki swojej technologii Copeland™ PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.03.2022

Firma Emerson obchodzi w tym roku rocznicę powstania marki Copeland™, będącej synonimem tego co najlepsze w dziedzinie projektowania i produkcji niezawodnych i energooszczędnych sprężarek do systemów klimatyzacji, ogrzewania i chłodzenia poprawiających i chroniących środowiska, w których mieszkają i pracują ludzie. Jest to niezwykłe i historyczne wydarzenie, które czeka firmę Emerson w nadchodzących miesiącach. Jednocześnie prowadzone są dalsze prace nad ulepszaniem zaawansowanych produktów marki Copeland dla krytycznych wymagań w przemyśle.

 

20220309 EMERSON 100 lat

 

 

Podkreślając innowacyjność marki Copeland i nacisk kładziony na rozwiązywanie krytycznych problemów klientów, firma Emerson zakończyła kosztującą wiele milionów dolarów rozbudowę zakładu inżynieryjnego Copeland w Sidney, w stanie Ohio (USA). Dzięki powyższej inwestycji powstały nowe laboratoria inżynieryjne o łącznej powierzchni ponad 10.000 metrów kwadratowych, przeznaczone do prac badawczo-rozwojowych i testowania nowej generacji sprężarek, układów elektronicznych i innych technologii o krytycznym znaczeniu dla globalnej branży HVACR (ogrzewanie, klimatyzacja i chłodnictwo). Znaczna część prac prowadzonych w laboratoriach w Sidney skupia się na nowatorskich technologiach sprężarkowych umożliwiających stosowanie przyjaźniejszych dla środowiska czynników chłodniczych o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), co ma pozwolić spełnić i prześcignąć normy i przepisy dotyczące wydajności, a jednocześnie przyczynić się do sukcesu projektów naszych klientów. Powyższa inwestycja stanowi najnowsze uzupełnienie globalnej sieci centrów badawczo-rozwojowych firmy Emerson. Centra takie funkcjonują m.in. w Niemczech, USA i Chinach. Prowadzone są w nich prace nad rozwiązaniami dla klientów, innowacjami i technikami transformacji cyfrowej w różnych branżach i zastosowaniach.

 

Aachen (Niemcy), supernowoczesne centrum Emerson Europe Solution opracowuje zintegrowane rozwiązania na potrzeby aktualnych wymagań rynków. Zespół inżynieryjny oferuje swój know-how w najważniejszych dziedzinach: od analizy inżyneryjnej, poprzez optymalizację projektowania systemów, aż po zaawansowaną elektronikę. Kluczem do sukcesu we wprowadzaniu innowacji i przełomowych technologii są ścisła współpraca z klientami oraz światowej klasy infrastruktura do projektowania i testowania.


Zakład o powierzchni 600 metrów kwadratowych posiada m.in. laboratorium, w którym można testować rozmaite projekty, technologie i podzespoły w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych.

 

Marka Copeland została stworzona przez wynalazcę Edmunda Copelanda, który założył swoją firmę w 1921 r. w Detroit, w stanie Michigan. Dzięki swoim unikalnym wynalazkom chciał on przekształcić branżę chłodniczą. Gdy w dobie wielkiego kryzysu firma zaczęła podupadać, w 1937 r. jej zasoby zostały sprzedane, a prowadzoną działalność przeniesiono do Sidney w stanie Ohio. W Sidney, przewidując przyszłe możliwości, czterech młodych, ambitnych inżynierów pracujących w tej firmie wykupiło ją wraz z jej patentem na sprężarkę. Gdy w 1986 r. firma Copeland została nabyta przez Emerson, kontynuowano tradycję przedsiębiorczości i innowacyjności zapoczątkowaną przez założyciela i pierwszych pracowników marki.

 


Emerson poczynił znaczące inwestycje, co zaowocowało opracowaniem nowych sprężarek spiralnych, nad którymi firma Copeland pracowała w chwili przejęcia. W efekcie, w 1987 r. wprowadzono pierwszą sprężarkę spiralną sprzedawaną pod marką Copeland. Sukces tego produktu ułatwił zrewolucjonizowanie branży klimatyzacji i chłodnictwa na całym świecie. Wysoka wydajność i niezawodność działania doprowadziły do wprowadzenia całej rodziny sprężarek spiralnych Copeland do szerokiej gamy zastosowań, od klimatyzacji budynków mieszkalnych i małych obiektów handlowych poprzez systemy ogrzewania aż po systemy chłodnicze dla branży spożywczej i opiekli zdrowotnej, a nawet dla kontenerów morskich.


Firma Emerson nadal wprowadza innowacje w portfolio produktów Copeland oraz w powiązanych z nim technologiach. Wprowadzane są zrównoważone rozwiązania poprawiające wydajność, ograniczające emisję i umożliwiające ochronę zasobów. Oprócz sprężarek spiralnych marki Copeland, Emerson projektuje, produkuje i sprzedaje pełną gamę półhermetycznych sprężarek i agregatów skraplających Copeland, do komercyjnych zastosowań chłodniczych. Wiele produktów marki Copeland jest też wyposażonych w inteligentne rozwiązania zapewniające zaawansowane funkcje monitoringu i ochrony, diagnostyki, pomiaru zużycia prądu oraz komunikacji.


Począwszy od prac badawczo-rozwojowych, projektowania i prac inżynieryjnych, aż po zaawansowane testowanie i produkcję w centrach innowacji i zakładach zlokalizowanych na całym świecie, marka Copeland pozostaje na ścieżce innowacyjności, spełniając unikalne potrzeby każdego rynku.


Więcej informacji o sprężarkach Copeland znaleźć można na stronie https://climate.emerson.com/pl-pl/brands/copeland%20lub%20climate.emerson.com/pl-p

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.