Chillventa 2014: Danfoss prezentuje przyszłość chłodnictwa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 22.09.2014

Podczas zbliżających się targów Chillventa 2014 Danfoss wyraźnie chce wskazać na główne wyzwanie branży chłodniczej na najbliższe lata i dekady: jak ograniczyć emisję szkodliwych gazów bez pogorszenia sytuacji ekonomicznej, efektywności i wzrostu gospodarczego.

Odwiedzając Danfoss podczas targów Chillventa, specjaliści z całego świata poznają szereg nowych produktów i technologii. Zakres informacji obejmuje od zaworów do chłodnictwa przemysłowego i rozwiązań kompleksowego zarządzania obiektami handlu spożywczego, po najnowsze technologicznie sprężarki i narzędzia internetowe. Wszystkie nowe produkty i technologie mają jednak jedną wspólną cechę: orientacje na zrównoważony rozwój oraz zgodność z wymaganiami jutra.

 

 

 

20140922 DANFOSS CHILLVENTA

 


Sześć stref produktowych
Dla większej przejrzystości ekspozycji stoisko Danfoss podzielone zostało na sześć różnych stref: precyzyjne chłodzenie i ogrzewanie, chłodnictwo komercyjne, chłodnictwo przemysłowe, obiekty handlu spożywczego, oraz strefa poświęcona instalatorom i hurtownikom, jak również strefa której tematyka związana jest z przyszłymi wyzwaniami dla branży. W każdej strefie zwiedzający mogą przyjrzeć się energooszczędnym produktom i rozwiązaniom, oraz spotkać się z ekspertami Danfoss, którzy są gotowi zaoferować porady i wskazówki na temat czynników chłodniczych i technologii stosowanych zarówno dziś jak i jutro.

 

Gotowi na nadchodzące trendy w chłodnictwie
„Chłodnictwo i klimatyzacja odpowiadają za 5% całkowitego zużycia energii na świecie; jest dla nas oczywiste, że nawet małe kroki we właściwym kierunku mogą przynieść ogromne efekty,” mówi Torben Funder-Kristensen, szef wydziału Sprawy publiczne i przemysł w dywizji Refrigeration& Air Conditioning Controls Danfoss. „ Zastosowanie czynników chłodniczych o niskim GWP takich jak amoniak i CO2 w chłodnictwie wyeliminuje ze środowiska gazy o wysokim współczynniku tworzenia efektu cieplarnianego. Będzie nas również popychać w stronę nowych innowacyjnych rozwiązań i zabierze nas nawet krok dalej w kierunku odkrywania potencjału w zakresie efektywności energetycznej. To jest to co prezentujemy na targach Chillventa.”

 

Pełny program konferencji
Oprócz zaprezentowania samego stoiska, Danfoss weźmie również udział w programie kongresowym Chillventa dając w sumie 16 wykładów o zróżnicowanej tematyce: od nowej zasady projektowania elektronicznych zaworów rozprężnych do dyskusji na temat nowych trendów, zrównoważonego rozwoju i regulacji F-gazowych.

Dla Danfoss, Chillventa 2014 będzie również światową premierą nowej tożsamości wizualnej, a goście mogą spodziewać się zupełnie nowego projektu stoiska.

 

Danfoss znajdziesz na targach Chillventa w Norymberdze w Niemczech, od 14 do 16 października w hali 4, stoisko 102.

 

 www.danfoss.com/chillventa

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.