Reklama
 
 
 
 
Carel nabywa 82,4% kapitału zakładowego Kiona PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 27.07.2023

Z końcem lipca (25 lipca 2023 r.) CAREL Industries S.p.A. zawarł wiążącą umowę nabycia 82,4% udziałów w Kiona Holding AS, wiodącego norweskiego dostawcy oprogramowania jako usługi („SaaS”) w zakresie rozwiązań prop-tech do optymalizacji zużycia energii i cyfryzacji budynków w chłodnictwie detalicznnym i przemysłowym, obiektach publicznych, handlowych i wielomieszkaniowych.

 
Kiona, z siedzibą w Trondheim (Norwegia), powstała w 2021 roku w wyniku połączenia 5 synergicznych firm oferujących najwyższej klasy oprogramowanie i kompetencje cyfrowe: IWMAC (Norwegia), Egain (Szwecja), Cebyc (Norwegia), Moldeo (Szwecja) i Alpha ECO ( Szwajcaria). Dziś Kiona to zaawansowana grupa technologiczna, lider w Europie Północnej, dostarczający kompleksowe rozwiązania SaaS w celu zmniejszenia wpływu systemów chłodniczych i budynków na środowisko poprzez kontrolę i optymalizację zużycia energii. Firma należy do europejskich dostawców rozwiązań prop-tech typu „rule of-40” SaaS, posiada 17 biur w 8 krajach i zatrudnia około 150 osób. Wykorzystując swoją ugruntowaną pozycję w Europie Północnej, firma obsługuje już ok. 57 000 obiektów i sklepów spożywczych w całej Europie.

 

20230727 carel kiona

 

Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Grupy, skomentował: „Ogłoszona dzisiaj transakcja stanowi jedenaste przejęcie przez firmę CAREL od jej wejścia na giełdę w Mediolanie pięć lat temu i po raz kolejny potwierdza naszą zdolność do konsekwentnego i szybkiego realizowania ambitnych celów rozwojowych za pomocą zewnętrznych środków. Nabycie firmy Kiona, która jest liderem w swoim sektorze referencyjnym, charakteryzującym się silnym wzrostem przychodów i solidną rentownością, doskonale wpisuje się w strategię Grupy polegającą na wzmocnieniu jej pozycji w sektorze usług cyfrowych ukierunkowanych na efektywność energetyczną. Ponadto połączenie wiedzy specjalistycznej obu firm i kapitału ludzkiego mają zapewnić obu stronom możliwość odgrywania wiodącej roli na tym rynku, zarówno w Europie, jak i za granicą, otwierając nowe możliwości biznesowe w scenariuszu środowiskowym, w którym oszczędność energii stanowi jedno z najważniejszych globalnych wyzwań nadchodzących dziesięcioleci”.


Trond-Øystein Bjørnnes, założyciel i Dyrektor Generalny firmy Kiona, skomentował: „50 lat historii CAREL to ciągłe innowacje i dążenie do doskonałości, które są również celami kultury firmy Kiona. Ta wspólna filozofia i wartości, wraz z naciskiem na efektywność energetyczną, uczyniły włoską grupę naturalnym partnerem dla naszych ambitnych celów rozwojowych. Wierzymy, że nasi klienci są kluczem do tego co robimy, a teraz Kiona wraz z CAREL będą mogli wspólnie rozwijać nasze usługi i produkty, wzmacniając jednocześnie pozycję lidera na rynku. Razem pojawią się również nowe globalne możliwości, które doprowadzą do dalszego rozwoju rozwiązań i pracowników Kiony”.

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.