humiFog Multizone Touch - adiabatyczne nawilżacze atomizujące PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 14.10.2022

humiFog Multizone Touch marki Carel to najwyższa klasa bezpiecznych higienicznie i łatwych w montażu adiabatycznych nawilżaczy atomizujących. Rozwiązanie przeznaczone jest do zastosowań, w których system wentylacyjny budynku jest podzielony na kilka jednostek jak szpitale, muzea, hotele, centra danych, kabiny lakiernicze, pomieszczenia czyste.


System humiFog, zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu entalpii parowania wody, łączy w sobie inteligentną stację pomp z modułowym systemem dystrybucji, wyposażonym w specjalne dysze zapewniające maksymalne rozpylenie wody i krótką drogę wchłaniania. Ponadto modulacja przez inwerter zapewnia bardzo dokładną regulację prędkości obrotowej pompy, zmniejszając zużycie energii i optymalizując zużycie wody.

20221014 CAREL humiFog-touch


Uproszczona konfiguracja za pomocą 7-calowego wyświetlacza dotykowego i parametrów ładowanych z pendrive’a USB sprawia, że konfigurowanie i zarządzanie humiFog jest łatwe i intuicyjne. Zdalne monitorowanie i interakcja z urządzeniem są dostępne za pośrednictwem portalu w chmurze DigitalHUM, rozwiązania plug&play do zdalnego zarządzania nawilżaczami. Dane eksploatacyjne nawilżacza są stale dostępne w chmurze jako pomoc w konserwacji oraz w zarządzaniu i obniżaniu kosztów eksploatacji.


Carel oferuje kompletne rozwiązanie do instalacji systemu humiFog, zarówno do zastosowań kanałowych jak i bezpośrednio w pomieszczeniach, spełniające najwyższe wymagania certyfikacyjne w zakresie higieny, bezpieczeństwa i jakości. System rozpylania humiFog posiada liczne certyfikaty, które gwarantują niezawodne działanie i bezpieczną eksploatację jak VDI 6022, Atex, braku silikonu.


Ponieważ wydajność pochłaniania jest ściśle związana z temperaturą powietrza, rozpylanie wody jest ograniczane przez sondę mierzącą temperaturę wlotową, za stelażem, w celu określenia maksymalnej ilości wody, która może być pochłonięta przez strumień powietrza. W przypadku niskich temperatur spada wydajność absorpcji, dlatego sterownik, niezależnie od żądania nawilżania, ogranicza produkcję rozpylonej wody.


Wszechstronność systemu humiFog Multizone Touch sprawia, że nadaje się on do projektów rożnej wielkości: od pojedynczej centrali wentylacyjnej do złożonych systemów z wieloma centralami.

 

humiFog Multizone Touch to wydajny wybór:

 • zaledwie 4 W na każde l/h rozpylonej wody;
 • sterowanie wielostrefowe (do 12 stref) za pomocą jednej stacji pompy;
 • wykorzystuje chłodzenie wyparne;
 • szeroki zakres wydajności, do 1200 kg/h;
 • elastyczna logika modulacji: ciągła lub stopniowa;
 • wysoka niezawodność zapewniona dzięki zaawansowanym układom logicznym zawartym w sterowniku CAREL;
 • wysoka dokładność: do +/-1% wokół wartości zadanej wilgotności względnej;
 • dostępne wydajności: 150, 300, 500, 800, 1200 l/h;
 • bardzo drobne rozpylanie: średnica kropli do 10 μm.

 www.carel.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.