Multi V i – nowy innowacyjny system klimatyzacji komercyjnej LG PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 13.04.2023

Multi V i to szósta generacja zaawansowanego systemu klimatyzacji LG ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. Rewolucyjne urządzenie zaprojektowano w myśl hasła „Better Than the Best”, definiując jego pozycję na rynku VRF w Europie. Litera „i” w nazwie udoskonalonego systemu odnosi się do zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI). Gwarantuje on doskonałą wydajność praktycznie w każdych warunkach zewnętrznych, ograniczając przy tym emisję dwutlenku węgla. Wyróżnia się także cichą pracą i elastycznością instalacji.

 

 


Inteligentne rozwiązania
W innowacyjnym systemie Multi V i zastosowano szereg rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI). Zapewniają one doskonałą wydajność urządzenia oraz jego komfortowe użytkowanie.   Automatyczne odśnieżanie wymiennika i wentylatorów oraz tryb wstępnego grzania gwarantują efektywne i stabilne działanie. Funkcja Dual Sensing Control monitoruje temperaturę i wilgotność powietrza zewnętrznego, optymalizując pracę systemu. W połączeniu z trybem automatycznego oczyszczania powietrza system zapewnia zdrowe i przyjemne warunki w pomieszczeniach.

Opcja ustawienia docelowego poboru mocy oraz sterownik pozwalają kontrolować zużycie energii. Dzięki inteligentnej diagnostyce za pośrednictwem LGMV mobile użytkownik jest w stanie na bieżąco monitorować pracę urządzenia.

 

20230413 LG MULTI V I 3

 

Innowacyjność na najwyższym poziomie
Najnowszy system Multi V i działa nadzwyczaj efektywnie. Może wygenerować wydajność chłodniczą do 26HP, czyli 72,8 kW mocy chłodniczej w jednym module. Kompaktowa konstrukcja pozwala oszczędzić miejsce i obniżyć całkowitą masę systemu. Ponadto inteligentne algorytmy w porównaniu z poprzednią generacją Multi V 5 poprawiają współczynniki wydajności chłodniczej (EER) oraz wydajności grzewczej (COP). Agregaty mogą pracować w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej – w trybie chłodzenia maksymalna granica to 52°C, natomiast w trybie grzania -30°C. Dzięki wprowadzonym udoskonaleniom znacznie skrócono czas odszraniania. Jest to możliwe za sprawą specjalnej konstrukcji wymiennika ciepła, który w określonych warunkach jest podgrzewany gazem bezpośrednio ze sprężarki.

System Multi V i wyróżnia się także elastycznością instalacji. Dowolne łączenie jednostek w wielomodułowe agregaty pozwala dobrać optymalny system dopasowany do wymogów każdego budynku, biorąc pod uwagę współczynniki efektywności, ograniczoną przestrzeń techniczną czy głośność otoczenia.

 

Interaktywność w trosce o komfort
Nowy system jest nie tylko innowacyjny i inteligentny, ale również interaktywny. Połączenie systemu poprzez Wi-Fi umożliwia aplikacji LG ThinQ komunikację z AccuWeather. Dzięki temu może on automatycznie reagować na aktualne i spodziewane warunki pogodowe, by utrzymać w budynku komfortową temperaturę. Usprawnienia dotyczą również narzędzi serwisowych, takich jak aplikacja LGMV. System będzie automatycznie analizował stan urządzenia i generował raport o stanie podzespołów w postaci graficznej. Ułatwi to diagnostykę urządzeń oraz przyspieszy pracę serwisu. Dodatkowym atutem jest wbudowana czarna skrzynka o dużej pojemności, która oferuje możliwość zapisu historii pracy systemu nawet do 6 miesięcy.


Multi V i jest kompatybilny ze wszystkimi jednostkami wewnętrznymi z oferty LG oraz z centralami wentylacyjnymi, a także z zestawem Hydrokit. Połączenie nowego systemu z zestawem Hydrokit umożliwia realizację funkcji ogrzewania typowej dla coraz powszechniej używanych pomp ciepła typu powietrze-woda.


System został zaprojektowany z myślą o obiektach komercyjnych, takich jak biura, centra handlowe, hale magazynowo-produkcyjne, restauracje, obiekty hotelowe czy mieszkaniowe. Można ustawić na nim wybrane natężenie dźwięku z dostępnego zakresu, dlatego też może być instalowany nawet w miejscach o specjalnych wymaganiach, na przykład w obiektach uzdrowiskowych.

20230413 LG MULTI V I 6

AI Smart Care
Zaawansowany moduł AI w Multi V i umożliwia działanie funkcji AI Smart Care, która wykorzystuje algorytm uczenia przestrzennego i sytuacyjnego w celu optymalizacji działania systemu. Dostosowuje ona moc chłodzenia lub ogrzewania na podstawie kilku zmiennych, w tym liczby osób przebywających w pomieszczeniu, poziomu wilgotności oraz temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Pozwala to zwiększyć oszczędność energii nawet o 24,7 procent. Automatycznie rozpoznaje obecność osób w pomieszczeniach i dostosowuje swoją pracę, włączając lub wyłączając jednostki wewnętrzne.

 

AI Energy Management
Kolejna funkcja ukierunkowana na wydajność, czyli AI Energy Management, pozwala użytkownikom określić cele zużycia energii, co zmniejsza łączny pobór mocy elektrycznej przez Multi V i.

 

Sterowanie docelowym poziomem hałasu
Multi V i pomaga również zwiększyć komfort osób mieszkających w budynkach lub domach znajdujących w pobliżu inwestycji z zainstalowanym system. Użytkownicy mogą ustawić limit hałasu pracy, aby mieć pewność, że dźwięk wytwarzany przez jednostkę zewnętrzną nie przekroczy określonego przez nich poziomu głośności.

 

Sterowanie zależne od pogody
Funkcja sterowania zależnego od pogody w systemie VRF LG zapewnia inteligentną wydajność i wygodę, automatycznie dobierając tryby pracy – w tym automatyczne nagrzewanie i automatyczne usuwanie śniegu – odpowiednio do warunków pogodowych. Automatyczne nagrzewanie pozwala użytkownikom cieszyć się ciepłem w pomieszczeniach nawet w najzimniejsze dni roku dzięki ich ogrzewaniu z wyprzedzeniem. Automatyczne usuwanie śniegu zapobiega natomiast gromadzeniu się go i zamarzaniu na wentylatorach jednostki zewnętrznej.

 

20230413 LG MULTI V I 4

 

AI Smart Up
Moduł AI w Multi V i ma wiele inteligentnych funkcji, takich jak Auto Tuning i Remote Upgrade, które przyczyniają się do poprawy komfortu i ogólnych wrażeń użytkownika. System Auto Tuning automatycznie dostraja sprężarkę i silnik podczas pierwszej instalacji lub gdy wymagają one wymiany, co umożliwia szybszą i łatwiejszą konfigurację oraz serwisowanie. Dzięki systemowi Remote Upgrade oprogramowanie systemu VRF LG może być automatycznie aktualizowane do najnowszej wersji bez konieczności wizyty technika serwisowego. Ponadto Multi V i oferuje funkcję AI Smart Diagnosis, która zapewnia automatyczną analizę systemu i generuje łatwe do odczytania raporty o jego stanie, co pomaga skrócić czas serwisowania i zwiększyć niezawodność. Dodatkowo zaimplementowano system rejestracji pracy systemów, który za pomocą tzw. czarnych skrzynek pozwala na zapis pracy urządzenia do 6 miesięcy.

 

20230413 LG MULTI V I Jaroslaw Postaleniec

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz nieustanny rozwój innowacyjnych technologii, w tym wykorzystujących sztuczną inteligencję, pozwoliły naszym inżynierom na stworzenie rewolucyjnego produktu. Multi V i wyznacza trendy i potwierdza wiodącą pozycję LG na rynku VRF w Europie. Bardzo cieszy mnie fakt, że będziemy mogli zaoferować projektantom i inwestorom zaawansowany system, który pozwoli na jeszcze bardziej elastyczne planowanie systemów chłodzenia i ogrzewania budynków komercyjnych – powiedział Jarosław Postaleniec, dyrektor sprzedaży Air Solution w Polsce i Krajach Bałtyckich.

 

.

 

20230413 LG MULTI V I 1

 

Nowe flagowe rozwiązanie jest już dostępne w sprzedaży w Polsce.

 

Więcej informacji oraz materiały informacyjne do pobrania >>>>

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.