Artcool Mirror, Deluxe, Standard Plus - nowości w ofercie klimatyzatorów pokojowych LG PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.05.2017

LG Artcool Mirror, Deluxe i Standard Plus, te trzy dobrze znane serie klimatyzatorów pokojowych (RAC) w ofercie LG 2017 pojawiają się w zupełnie nowej odsłonie. Modele zostały wzbogacone o nowe funkcjonalności i wygląd. Jednostki są kompatybilne z układami multi split oraz posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Do oferty powraca model Prestige, a gamę klimatyzatorów pokojowych uzupełniają wyjątkowy Artcool Stylist oraz Standard.

 

 

 

Wygląd, instalacja, konfiguracja

Jednostka wewnętrzna Artcool’a zyskała bardziej kompaktowe wymiary, a przedni panel zdobi szklana płyta, która tworzy efekt lustra/Mirror i możemy zobaczyć w niej odbicie otoczenia. Zabieg ten w połączeniu z czarnym kolorem obudowy gwarantuje wyjątkowy i elegancki wygląd klimatyzatora. Standard Plus w 2017 roku to kompletnie nowe urządzenie o znacznie bogatszej funkcjonalności w stosunku do swojego poprzednika. Wyróżnia go srebrna listwa umiejscowiona na panelu przednim jednostki wewnętrznej. W przypadku modelu Deluxe zmiany są kosmetyczne, ale jakże ważne z punktu widzenia instalatora. Zmieniono mianowicie wygląd panelu bocznego, a dokładnie jego krzywiznę.
Zmiana konstrukcyjna dotyczy wszystkich wymienionych modeli. Kształt panelu bocznego przeprojektowano na całkowicie płaski, co znacznie ułatwia dopasowanie panelu maskującego instalację chłodniczą w momencie przyłączenia się z prawej, bądź lewej strony do urządzenia. Kolejne ułatwienia instalacyjne i serwisowe w jakie wyposażono wymienione urządzenia to m.in. filtr powietrza umiejscowiony w górnej części jednostki wewnętrznej, który można wyczyścić lub wymienić bez potrzeby otwierania urządzenia oraz wspornik instalacyjny ułatwiający prace montażowe. Zwiększeniu uległy możliwości konfiguracyjne urządzeń, ponieważ nowe modele są kompatybilne zarówno z jednostkami zewnętrznymi split jak również z jednostkami zewnętrznymi multi split.

 

20170509 LG ARTCOOL
FOT. ARTCOOL SMART INVERTER

 


Innowacyjne sterowanie z dowolnego miejsca na świecie
Sterowanie klimatyzatorem za pomocą aplikacji na smartphone’a jest już standardem w przypadku klimatyzatorów pokojowych. W nowych klimatyzatorach marki LG zastosowano wbudowany moduł komunikacji z Wi-Fi, a darmowa aplikacja LG Smart ThinQ pozwala sterować klimatyzatorem z dowolnego miejsca na świecie.
Aplikacja zwiększa komfort życia, gdyż dostarcza informacje o aktualnej temperaturze w pomieszczeniu i pozwala na zdalne włączenie klimatyzatora, schłodzenie bądź podgrzanie pomieszczenia np. podczas powrotu z pracy do domu. Zdalne sterowanie to tylko mała część możliwości sterowania klimatyzatorem. Z jednej aplikacji możemy obsługiwać nieograniczoną liczbę klimatyzatorów, jak również kilku użytkowników może sterować jednym klimatyzatorem. Aplikacja, przetłumaczona na kilka języków, w tym język polski, pozwala na odczytanie aktualnego statusu pracy, korzystanie z funkcji programatora tygodniowego z dowolną liczbą zmian, informuje nas o poziomie zużycia filtrów powietrza oraz pozwala na zarządzanie zużyciem energii elektrycznej generując raporty dzienne, tygodniowe i miesięczne. Użytkownik może świadomie ograniczać zużycie energii przez klimatyzator korygując harmonogram tygodniowy dostosowując cykl pracy klimatyzatora do cyklu swojego życia, eliminując niepotrzebne okresy pracy urządzenia.
W aplikacji znajdziemy również nowinkę dla instalatorów, ponieważ wyposażono ją w funkcję Smart Diagnosis, dzięki czemu można w szybki sposób zdalnie zdiagnozować pracę urządzenia celem sprawdzenia aktualnej pracy lub w przypadku wystąpienia problemów. Aplikacja jest zintegrowana z innymi urządzeniami oferowanymi przez LG Electronics. I tak z jednej aplikacji LG Smart ThinQ możemy wysterować zarówno klimatyzator, jak również lodówkę, pralkę czy suszarkę.

 

Komunikacja i sterowanie
Użytkownik ma szerokie możliwości wyboru sposobu sterowania klimatyzatorem, a każdy rodzaj niesie za sobą rozbudowane funkcjonalności klimatyzatora. Można wybrać sterownik bezprzewodowy, sterownik przewodowy lub aplikację LG Smart ThinQ. Dodatkowo klimatyzator ma możliwość komunikacji z automatyką budynkową po protokole Modbus lub za pomocą sygnałów cyfrowych. Jego pracę można również uzależnić od zewnętrznych elementów sterujących takich jak karta hotelowa, czy kontaktron okienny. Stwarza to również możliwość współpracy z zewnętrznym sterownikiem do pracy naprzemiennej.

 

 

20170509 LG DELUXE

FOT. DELUXE SMART INVERTER

 


Wysoka efektywność energetyczna i efektywne zarządzanie energią
Wszystkie klimatyzatory posiadają wysoką efektywność energetyczną, zapewniając niskie koszty eksploatacji. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest model Prestige, który zarówno w trybie chłodzenia i grzania posiada klasę efektywności energetycznej A+++. W przypadku pozostałych klimatyzatorów w trybie chłodzenia osiągają klasę A++, natomiast w trybie grzania A+.
Oprócz wysokiej efektywności energetycznej klimatyzatory marki LG posiadają zaawansowane funkcje monitorowania i kontrolowania zużycia energii elektrycznej. Użytkownik może monitorować zużycie energii za pomocą aplikacji lub wyświetlać aktualne zużycie energii elektrycznej na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej. Do dyspozycji jest również aktywna kontrola zużycia energii elektrycznej wykorzystująca 4-stopniowy system kontroli energii pozwalająca na uniknięcie wysokich kosztów eksploatacji.

 

Komfort użytkowania
Rozbudowane możliwości sterowania siłą i kierunkiem nawiewu powietrza pozwalają w optymalny sposób klimatyzować pomieszczenie. Kierunek przepływu powietrza (prawo-lewo, góra-dół) regulowany jest automatycznie za pomocą sterownika, a funkcja komfortowego nawiewu pozwala na optymalizowanie nawiewu pod kątem ogrzewania lub chłodzenia.
Specjalnie zaprojektowane ukośne łopatki wentylatora jednostki wewnętrznej, silnik BLDC, jak również zoptymalizowany wylot powietrza gwarantują szybkie chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń z zachowaniem niskiego poziomu hałasu poniżej 19 dB(A). Możliwe jest również zredukowanie hałasu generowanego przez jednostkę zewnętrzną podczas pracy nocą. Powłoka GoldFin chroni wymiennik jednostki zewnętrznej przed korozją, zwiększając żywotność urządzenia. Wymiennik nie traci swoich właściwości wymiany ciepła, dzięki czemu urządzenie pracuje z wysoką efektywnością utrzymując niskie koszty eksploatacji pomimo upływu czasu. Powłoka wydłuża również czas pracy w trybie grzania, przyspieszając odpływ wody z wymiennika, co spowalnia proces jego oszraniania.

 

 

20170509 LG Standard
FOT. STANDARD PLUS SMART INVERTER

 

 

Czyste powietrze
Szczególnie zimą temat czystego powietrza jest bardzo istotną i wrażliwą kwestią kiedy często w dużych miastach występuje smog. Wszystkie klimatyzatory LG wyposażone są w filtr powietrza, który przyciąga i zbiera zanieczyszczenia powietrza o wielkości powyżej 10 µm, czyli także takie które występują w powietrzu podczas smogu. Filtr powietrza, umiejscowiony w górnej części jednostki wewnętrznej, można samodzielnie wyczyścić lub wymienić bez potrzeby otwierania urządzenia.
Dodatkowo klimatyzatory Artcool, Deluxe i Prestige wyposażono w jonizator powietrza Plasmaster Ionizer Plus, który sterylizuje powietrze unicestwiając bakterie i wirusy oraz zmniejsza intensywność nieprzyjemnych zapachów. W klimatyzatorach rozwiązano również problem czystości wymiennika przez zastosowanie funkcji automatycznego czyszczenia. Po wyłączeniu klimatyzatora wentylator jednostki wewnętrznej pracuje jeszcze przez pewien czas usuwając wilgoć z wymiennika. Osuszenie wymiennika zapobiega rozrostowi pleśni i bakterii, co eliminuje możliwość powstania zanieczyszczenia i przykrego zapachu.

 

Sprawdzona technologia
Firma LG Electronics, pewna jakości swoich produktów, oferuje swoim klientom 10-letnią gwarancję na sprężarkę inwerterową. Urządzenia przeszły długoterminowe przyspieszone testy niezawodności oraz test graniczny potwierdzony certyfikatem niezależnego laboratorium badawczego TÜV Rheinland. Gwarancja obejmuje zarówno urządzenia typu single split jak również urządzenia multi split.

 

 

20170509 LG LOGO

LG Electronics Polska Sp. z o.o.
ul. Wołoska 22
02-675 Warszawa
tel.: +48 22 48 17 100
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.lg.com/pl/klimatyzacja

www.strefaklimatyzacji.pl

 

20170509 LG AKADEMIA

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.