LG wprowadza antybakteryjną linię klimatyzatorów
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 02.03.2021

 

20210302 LG 1 v1

 


Naukowcy z różnych zakątków świata pracują nad zrozumieniem wpływu jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ – Indoor air quality) na nasz ogólny stan zdrowia, oczekiwaną długość życia i nie tylko. Od domu i pracy po szkołę i przestrzeń publiczną, Europejczycy w dzisiejszych realiach spędzają około 90% czasu w pomieszczeniach [1]. Wraz z rosnącą troską o jakość powietrza w pomieszczeniach, najlepsze praktyki dotyczące obsługi i serwisu systemów HVAC w celu optymalizacji jakości powietrza w pomieszczeniach przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Badania wykazały, że zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Obecna globalna pandemia koncentruje się również na niekorzystnych skutkach zdrowotnych spowodowanych nieefektywną wentylacją. Badania wykazały, że na obszarach o wyższym stężeniu zanieczyszczeń niższa jakość powietrza może zaostrzać szereg schorzeń, w tym choroby układu oddechowego i uszkodzenia układu krążenia, i jest powiązana z przedwczesną śmiertelnością na całym świecie [2].


W 2009 r. Oszacowano, że 83% ludzi [3] mieszkających w miastach w całej Europie było narażonych na zanieczyszczenia na poziomach przekraczających wytyczne WHO. Powietrze, którym oddychamy, zawiera widoczne lub niewidoczne zanieczyszczenia, niezależnie od tego, czy są wytwarzane przez ludzi - takie jak spaliny, metody gotowania, środki czyszczące i inne - lub przez środowisko - takie jak pyłki, bakterie i drobny kurz. A ponieważ powietrze w pomieszczeniach jest bardziej skoncentrowane, jego jakość jest zazwyczaj gorsza niż na otwartej przestrzeni [4].


Nowe klimatyzatory pokojowe firmy LG Electronics zostały wyposażone w technologię z działaniem antybakteryjnym, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej zapewnić czyste powietrze w swoim domu. W roku 2021 modele klimatyzatorów LG DUALCOOL Deluxe i ARTCOOL Mirror są wyposażone w nowoczesną technologię UV LED - UVnanoTM. Technologia ta zapewnia, że przepływające powietrze jest czyste i utrzymuje wentylator w 99,99% wolnym od bakterii w świetle ultrafioletowym. Diody LED emitujące promienie UV są umieszczone pod wentylatorem, które bezpośrednio uszkadzają DNA mikroorganizmów, rozrywając ich wiązania, uniemożliwiając w ten sposób namnażanie. Po wybuchu pandemii COVID firma LG Electronics mocno angażuje się w rozwój prozdrowotnych funkcjonalności swoich klimatyzatorów, wyposażając je w nanotechnologię UV.

 


20210302 LG 2Dzięki pełnowymiarowemu procesowi oczyszczania powietrza w klimatyzatorze LG DUALCOOL, klimatyzator skutecznie oczyszcza powietrze, jednocześnie utrzymując komfortowy chłód w domu. Oczyszczacz powietrza może aktywnie neutralizować toksyny unoszące się w powietrzu w trzystopniowym procesie.

 1. Automatyczne wykrywanie PM1.0: czujnik automatycznie wykrywa jakość powietrza i cząsteczki kurzu o wielkości do PM1.0
 2. Dyfuzor jonów: dyfuzor jonów emituje 5 milionów jonów, które zabijają nanocząsteczki w powietrzu
 3. System filtracji: Magnetyczny filtr mikropyłowy wychwytuje te nanocząsteczki obecne w powietrzu

 

Wreszcie wyświetlacz - stan jakości powietrza w pomieszczeniu wyświetla całkowitą jakość powietrza (IAQ) w postaci kolorów.

 

20210302 LG 3


 

Co więcej, już w ubiegłym roku gama klimatyzacji komercyjnej została rozszerzona o klimatyzator kasetonowy DUAL Vane z oczyszczaniem powietrza. LG oferuje rozwiązanie problemu ultradrobnego pyłu, który szkodzi ludziom. Kaseta DUAL Vane to wysokowydajny produkt, który dostarcza czyste powietrze na dużej przestrzeni do 147m2. Pięciostopniowy system oczyszczania powietrza usuwa zapachy, zarazki i niewidoczny drobny pył PM 1.0. Co ważne, filtr można czyścić wodą, co pozwala na długotrwałe użytkowanie i zapewnia zdrowsze wnętrze.

 

20210302 LG 4


 
[1] Źródło: https://www.evia.eu/indoor-air-quality/
[2] Źródło: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1817364
[3] Źródło: https://www.euro.who.int/en/health-topics/environment-and-health/air-quality/data-and-statistics
[4] Źródło: https://www.airparif.asso.fr/pollution/air-interieur-generalites

 

Autor:
Jakub LEJMAN – Product Engineer, Air Solution LG

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.